Віджет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
gtk3-demo ілюструє управління в GTK+ версії 3

Веб-ві́джет (англ. widget) — контент-модуль, що вбудовується у веб-сторінку або у браузер. Цей тип заснований на веб-технологіях, що працюють через браузер: HTML, Flash тощо. Такі модулі існували досить давно, а віджетами їх стали називати відносно недавно. Спочатку ж слово «Віджет» означало саме міні-застосунки для десктопа (GUI Widget).

Віджет Української Вікіпедії для браузера Опери

Десктоп-віджет — це графічний модуль, який встановлюється на робочий стіл вашого комп'ютера. Віджети призначені як інструмент для швидкого доступу до певної інформації чи сервісів.

Походження терміну «віджет»[ред.ред. код]

Слово «widget» вперше фіксується в 1926 році в тому ж значенні, що і gadget — «пристосування». Припускають, що на його форму вплинуло gadget, а походить він з англійського словосполучення «which it» — «цей, як його».

Слово «Віджет» також використовується і як назва класу допоміжних міні-програм — графічних модулів, які розміщуються в робочому просторі відповідної батьківської програми і служать для прикраси робочого простору, розваги, вирішення окремих робочих завдань або швидкого отримання інформації з інтернету без допомоги веб-браузера .

Історія[ред.ред. код]

Розробкою віджетів деякий час займалась компанія Konfabulator, що написала основний код з однойменною назвою, відома користувачам які працюють на компютерах Macintosh. Пізніше віджети стали зявлятися в операційній системі від Microsoft, яку тоді називали Longhorn. Через деякий час віджетоманія охопила світ Windows: віджети були створені для популярного застосунку для локального пошуку Google Desktop, а компанію Konfabulator купила відома компанія Yahoo, щоб створювати персональні віджети, що підтримують її сервіси. Пізніше віджети зявилися і у веб-браузера Opera, починаючи з 9 версії.

Зараз відкритість коду дає можливість написати кожному свій віджет.

Карта Флікра — вмонтовує карту гугла з відміченими GPS координатами фотографіями в блог чи сайт

Посилання[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.