Вікіпедія:Відновлення вилучених сторінок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2

На цій сторінці учасники подають запити на відновлення вилучених статей в основному просторі. Заявки повинні бути аргументовані і спиратися на правила Вікіпедії. Статті відновлює адміністратор за рішенням Спільноти. Якщо адміністратор відновлює сторінку у просторі користувача, бажано додати магічне слово __NOINDEX__ та прибрати категорії.

Скорочення:
ВП:ВВС
Будь ласка, додавайте нові теми зверху. Додати…

Wikipedia-logo.png
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

"Зовнішні" проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.

Наукова бібліотека Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка[ред.ред. код]

14 червня 2014 року у рамках конкурсу Вікідей мною була створена стаття "Наукова бібліотека Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка". Але розділ історія містить інформацію "Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав". Згідно посилання http://www.kspu-library.kr.sch.in.ua/pro_biblioteku/ на якому розміщення інформація про бібліотеку, а саме історія, то повідомляю, що це демонстративний бескоштовний сайт, на якому ми спробували додати інформацію, але так і не працювали з ним. Я як адміністратор сайту на який ви посилаєтесь, вилучила матеріал, а також написала заявку на ліквідування цієї адреси з мережі Інтернет. Чи можете відновити статтю, тому що більше інформації про наукову бібліотеку КДПУ немає. — Це написав, але не підписав користувач Tomelchenko (обговореннявнесок). ([2])

Я той шаблон поставив, я його і знімаю; текст у вікі-статтю повернуто. Добре, що з'ясувалось, що Ви, Tomelchenko, є автором і правовласником інформації про історію бібліотеки. Взагалі сторінку на сайті kspu-library можна було й не вилучати — були і менш радикальні способи повернути текст (наприклад, описаний ось тут; розділ «якщо Ви автор даної статті, але розмістили її на власному веб-сайті раніше». З повагою, Volodymyr D-k (обговорення) 21:22, 2 липня 2014 (UTC).

Когнітивне упередження[ред.ред. код]

20.05.2014 я створила сторінку "Когнітивне упередження" та здійснила переклад аналогічної статті з англійської мови. Про те, що це переклад і стаття у роботі, було зазначено у коментарях. Відповідно у статті ще не було здійснено ні кодування, ні посилання.

Тим не менше, вже 21.05.14, коли я намагалася продовжити роботу над статтею, я побачила замість неї таке повідомлення:

Ця сторінка була вилучена. Для довідки нижче наведені відповідні записи з журналів вилучень і перейменувань.

15:58, 21 травня 2014 YarikUkraine (обговорення • внесок) вилучив сторінку Когнітивне упередження (незв'язний вміст: зміст був: «Когнітивне упередження - це структура відхилення у судженні, коли висновки про ін...» (єдиний автор: [[Special:Contribu...)

З якої причини пан YarikUkraine, доробок якого у Вікіпедії не має жодного відношення до психології або поведінкової економіки, здійснив таке вилучення, посилаючись на незвя'зний зміст?! Прохання повернути статтю, для продовження над нею роботи, оскільки в українській Вікіпедії відсутня не тільки така стаття, а й майже весь цей науковий напрямок. — Це написав, але не підписав користувач Sthelen.aqua (обговореннявнесок) 17:50, 21 травня 2014.

ТакТак Зроблено. Перепрошую за таке непорозуміння. Поставив на статтю шаблон {{Edited}} (рекомендую його використовувати: він дозволяє чіткіше показувати іншим користувачам, що ви працюєте над статтею; знімете, коли завершите роботу). --Acedtalk 19:27, 21 травня 2014 (UTC)

Південно-Східна Україна[ред.ред. код]

Статтю вже не раз вилучали (востаннє 2011 року) через штучність цього поділу України, який багато в чому політичний, але хочу попрохати про відновлення, зокрема з огляду на вчорашню статтю Олександра Демченка «Південного Сходу більше немає» на «Укр. правді». Людям може бути цікаво дізнатися про це поняття, навіть якщо формально термін неправильний. Ми ж маємо подібні статті, наприклад, ОУН-УПА. --Friend 09:50, 23 квітня 2014 (UTC)

Статтю вилучили через те, що вона являла собою Оригінальне дослідження. Якщо ви бажаєте написати нову статтю на підставі АД, то це можно зробити і без відновлення вилученої версії. Якщо для опрацювання вам потрібний певний матеріал із старої статті, то його можно перенести у ваш особистий простір. --Geohem 10:27, 23 квітня 2014 (UTC)
«Можно» перенести в Користувач:Friend/Південно-Східна Україна. Буду вдячний. --Friend 11:02, 23 квітня 2014 (UTC)
ТакТак Зроблено --Geohem 12:34, 23 квітня 2014 (UTC)
 • @Friend: Можливо вам допоможе останнє дослідження на цю тему [3] --yakudza 17:49, 23 квітня 2014 (UTC)

Шпілевська Анна[ред.ред. код]

З формальної точки зору — я створив статтю Шпилевська Анна, а раніше вилучалася стаття Анна Шпилевська

По друге — Анна Шпилевська вилучена була неправомірно, оскільки сам номінувач написав «Утримуюся», і жодного голосу не було «за» вилучення.

По третє — Шпилевська лауреат премії обласної організації НСПУ.

По четверте — статтю було перероблено, додано нові джерела

Тому прошу відновити статтю. --Perohanych (обговорення) 09:36, 9 квітня 2014 (UTC)

Навіть у такому вигляді відповідності ВП:КЗП для митців не показано — NickK (обг.) 11:13, 9 квітня 2014 (UTC)
До основних критеріїв належать: «Лауреати відомих міжнародних і українських конкурсів (без урахування юнацьких), премій у своїй галузі»
Премія імені Михайла Дубова є відомою українською літературною премією, не є юнацькою премією. --Perohanych (обговорення) 13:15, 9 квітня 2014 (UTC)
Це не українська, а обласна премія, і не така й відома: їй лише три роки — NickK (обг.) 13:58, 9 квітня 2014 (UTC)
Чимало українських літературних премій засновані в обласних, та навіть районних центрах. Оскільки визначення що таке «українська мистецька премія» немає, то це поняття слід трактувати широко — як заснована в Україні, в якій номінантами можуть бути українці, яка стосується українського мистецтва. А критерієм відомості премії може бути наявність статті про неї у Вікіпедії --Perohanych (обговорення) 20:43, 9 квітня 2014 (UTC)
Поганий критерій. Відома премія — це премія, всі переможці якої значимі, тобто здобуття якої дає значимість письменнику автоматично. Такою є, наприклад, Шевченківська премія або премія Антоновичів. Премія обласного масштабу, якій 3 роки, щось не тягне на таку, яка давала б автоматичну значимість усім номінантам — NickK (обг.) 21:43, 9 квітня 2014 (UTC)
Цікавий критерій. Ви ж самі учора тільки статтю про цю премію створили--RLuts (talk) 22:15, 9 квітня 2014 (UTC)

Від зміни назви статті додасться значимість?--Анатолій (обг.) 13:31, 9 квітня 2014 (UTC)

Від зміни назви значимості не додається, а від додавання змісту — додається --Perohanych (обговорення) 13:37, 9 квітня 2014 (UTC)

Підсумок[ред.ред. код]

В ході обговорення не було показано недоліків підсумку про вилучення статті. Єдиним аргументом за відновлення є значимість особи на основі здобуття нею обласної літературної премії, однак авторитетних джерел про Анну Шпілевську в статті не наведено, а обласна премія не входить до критеріїв ВП:КЗП. Не відновлено. --Acedtalk 18:40, 22 квітня 2014 (UTC)

Кусюк Сергій Миколайович[ред.ред. код]

У зв'язку з дискусією на сторінці номінації на позбавлення прав адміністратора Користувач:Aced прошу відновити вказану сторінку, як суспільно важливу (не так щодо конкретної особи, як щодо явища безпринципного виконання злочинних наказів). Є доволі консолідована позиція частини спільноти з цього питання. Mykola Swarnyk (обговорення) 05:38, 15 березня 2014 (UTC)

Консенсус? Є якісь нові аргументи з моменту вилучення? Мені здається, що якраз є консенсус спільноти про незначимість виконавців злочинних наказів, а за посадою (заступник командира полку) і за глибиною висвітлення в джерелах (усі згадки обмежуються саме повідомленнями про виконання злочинного наказу) він не відповідає ВП:КЗПNickK (обг.) 09:13, 15 березня 2014 (UTC)
В будь-якому випадку прошу повернути її в мій особистий простір для використання даних в статті «Беркут».--ROMANTYS (обговорення) 21:03, 15 березня 2014 (UTC)

Підсумок[ред.ред. код]

 • Відновлено за результатами цього і ряду інших обговорень, включаючи Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/7 грудня 2013 та з врахуванням додаткової інформації [4] --yakudza 11:34, 26 березня 2014 (UTC)
  На ваш погляд, фрази «екс-керівник спецпідрозділу "Беркут" Сергій Кусюк» достатньо для значимості цієї людини? --Acedtalk 23:09, 28 березня 2014 (UTC)

Чернівецька область, список загиблих внаслідок російського вторгнення в Україну 2014[ред.ред. код]

 • Адміністратор Користувач:Geohem вилучив цю статтю. незважаючи на те, що 9 вікіпедистів були проти, тоді як лише 5 - "за". Тобто консенсусу не було. --А1 09:21, 2 вересня 2014 (UTC)
  А до чого тут кількість голосів та консенсус. Підсумок підбивається на підставі аргументів та правил Вікіпедії. --Geohem 10:02, 2 вересня 2014 (UTC)
  До того, що консенсус є основоположним принципом функціонування Вікіпедії. 5 протри 9 - це велика перевага голосів "проти", і вона свідчить про те, що Ваше особисте розуміння правил Вікіпедії в цьому випадку може бути помилковим. --А1 19:33, 3 вересня 2014 (UTC)
  Ну так обгрунтовуйте з посиланням на правила Вікіпедії. Тому що, згідно поточних правил, кількість голосів немає жодного значення. --Geohem 06:17, 4 вересня 2014 (UTC)
Будь ласка, додавайте нові теми зверху. Додати…