Вікіпедія:Запити на перевірку користувачів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Admin mop question.svg
Скорочення:
ВП:ЗЧ

Цю сторінку призначено для звернення учасників проекту до чек'юзерів.

ДОДАТИ ЗАПИТВидалення вмісту сторінок[ред.ред. код]

Є певні нові користувачі, які розв'язують війни редагувань, очищаючи статті під приводом відсутності дозволу суб'єкта на публікацію персональних даних. Така доволі дивна причина та близькість часу таких номінацій наштовхують на думку про ляльководство. Тому прошу перевірити на збіги:

--Максим Підліснюк (обговорення) 11:00, 10 лютого 2015 (UTC)

Результати перевірки[ред.ред. код]

У Ardana-adriana та Prvm збігається лише регіон і більше нічого, Lada35 не має жодного збігу з іншими — NickK (обг.) 22:09, 13 лютого 2015 (UTC)

Підозра ВП:Ляльковий театр[ред.ред. код]

Lidaz та Jan777

 1. Однакові стиль та цікавість до редагування статей про родину Ю. Тимошенко
 2. user:Lidaz редагує персональну сторінку user:Jan777, як свою

MelVic (обговорення) 07:14, 9 лютого 2015 (UTC)

@MelVic: Перевірка вже була здійснена раніше (див. результат): це різні люди, але, очевидно, знайомі між собою. Потреба в новій перевірці відсутня — NickK (обг.) 08:35, 9 лютого 2015 (UTC)
IP адреси у них різні чи однакові? MelVic (обговорення) 08:42, 9 лютого 2015 (UTC)
деякі редагування зроблені з одного й того самого IP в один і той самий час, але з різних комп'ютерівNickK (обг.) 08:45, 9 лютого 2015 (UTC)
Так і мені так робить у мене дома 10 комп'ютерів і смартфонів. Тоді я будь-якого адміна зможу позбавити прав? MelVic (обговорення) 08:49, 9 лютого 2015 (UTC)
І Lidaz, і Jan777 були разом на вікізустрічі, тож уже очевидно, що це різні люди, але знайомі між собою, через що перевірка втрачає сенсNickK (обг.) 08:54, 9 лютого 2015 (UTC)
Обидві жіночої статі? І чи не можна на зібрання прийти з буль-ким? Чи у вас, якісь ID є? Завтра вона прийде з 10-мя друзями, що далі? MelVic (обговорення) 09:00, 9 лютого 2015 (UTC)
Не впевнений, що я можу надавати таку детальну інформацію: якщо Lidaz та Jan777 захочуть, то вони самі зможуть надати інформацію про відносини між ними. Але я отримав достатньо доказів того, що це різні люди, дуже ймовірно знайомі між собою. Правилами не заборонено залучати інших до редагування Вікіпедії, тож якщо ви залучите десятьох знайомих до Вікіпедії, це не означатиме, що їх треба буде заблокувати. Так, це негарно, але етичний бік цього питання не має стосунку до діяльності чек'юзерів. Більш детальної інформації, ніж ту, яки я вже опублікував, я надати не можу — NickK (обг.) 09:18, 9 лютого 2015 (UTC)
Я не питаю про відносини між ними, тим більше, що ви не надали ніяких доказів, що це різні люди, крім якоїсь міфічної вікі-зустрічі. Заставляю за собою право йти тим же шляхом, що і Lidaz-Jan777 і позбавити вас прав адміна, коли буде час і наснага. MelVic (обговорення) 09:24, 9 лютого 2015 (UTC)
Вікізустріч не міфічна, її легко знайти в списку. Якщо вас цікавлять подробиці, то я незалежно перевірив цю інформацію в трьох різних учасників цієї зустрічі (в тому числі одного адміністратора) і переконався, що обидві особи були справді присутні на тій зустрічі. Крім того, я маю додаткову приватну інформацію, яку я не можу тут розголосити, але яку я можу надати на вимогу Арбітражного комітету, якщо в тому буде потреба. І я зазначу, що я тут даю коментарі не як адміністратор, а як чек'юзер. Тому я тут не буду обговорювати інші речі, окрім тотожності чи не тотожності облікових записів. Якщо ж ви не довіряєте цьому моєму підсумку, нехай колеги @Deineka: та @VictorAnyakin: проведуть повторну перевірку (нотатка для них: необхідна інформація є на CU-wiki, шукати як uk/Lidaz) — NickK (обг.) 09:37, 9 лютого 2015 (UTC)
Так а на якій підставі Ви АК збираєтесь інформацію надавати? АК що проходили ідентифікацію у Фонді чи щось інше, що б давало їм доступ до роботи з персональними даними у проектах Вікімедіа? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 10:10, 9 лютого 2015 (UTC)
Ну як людина, схоже, планує позбавити мене статусу чек'юзера через невдоволення результатами перевірки, а інакше як подання до АК це зробити не можна, то, мабуть, я матиму надати пояснення АК? Звісно, я не маю права розголошувати АК повні технічні дані, але принаймні частину інформації я матиму в такому разі повідомити — NickK (обг.) 10:28, 9 лютого 2015 (UTC)

@MelVic: не є повноваженням адміністратора перевіряти збіги технічних даних користувачів. Це повноваження чек'юзерів (в т.ч. Нікка). Жоден з чек'юзерів не має права розголошувати персональну інформацію користувачів (див. Вікіпедія:Політика конфіденційності). Тим паче він не зобов'язаний надавати жодні докази - точні дані є закритою інформацією, до них не мають доступу ні адміністратори, ні бюрократи. Наразі відсутні будь-які підстави не довіряти висновку чек'юзера. --Максим Підліснюк (обговорення) 09:35, 9 лютого 2015 (UTC)

Шановний NickK, Ви ж знаєте, як я Вас поважаю, звісно нічого подібного я не збираюсь робити, просто це попередження, що такі дії як Lidaz-Jan777 може практикувати будь-хто. А взагалі, я вже стомився від всього цього та і кирилиця на клаві стерлася. MelVic (обговорення) 10:49, 9 лютого 2015 (UTC)
Так, формально запрошувати друзів, родичів чи знайомих не заборонено. Принаймні, засобами чек'юзера це встановити неможливо, а от моральний бік цього питання потрібно судити не з позиції чек'юзера — NickK (обг.) 00:21, 10 лютого 2015 (UTC)
У всіх інших Вікіпедіях, коли йдуть подібні заангажовані редагування та участь у війні правок з одного ip address ніхто сильно голову не ламає блокують обох. MelVic (обговорення) 00:38, 10 лютого 2015 (UTC)
Я, мабуть, повторю третій раз, але вже з виділеннями: деякі редагування зроблені з одного й того самого IP в один і той самий час, але з різних комп'ютерів. Не всі редагування, а лише деякі. І всі редагування, зроблені з одного IP, були зроблені з різних комп'ютерів. Щодо згаданих вами нижче акаунтів, то я теж знаю їх дані, вони чітко збігаються з даними Lidaz, але з даними Jan777 перетинів не мають — NickK (обг.) 08:20, 10 лютого 2015 (UTC)

Без заголовку[ред.ред. код]

Прошу перевірити MelVic на факт ванзалізму і пов'язаність між собою облікових записів Бучач-Львів, SteveR з повагою ----Lidaz 10:05, 6 лютого 2015 (UTC)

@Lidaz:. Наразі не бачу підстав для перевірки:
 • Щодо користувача MelVic, то перевірка на вандалізм неможлива в принципі. Можна перевірити, чи належить йому обліковий запис певного вандала, але в такому разі, будь ласка, зазначте облікові записи (відмінних від MelVic), з яких, на вашу думку, здійснював вандалізм MelVic
 • Щодо користувачів Бучач-Львів та SteveR, то чи маєте ви хоч якісь докази пов'язаності цих облікових записів? Їх внесок настільки різний, що ймовірність тотожності Бучач-Львів та SteveR десь така сама, як і приналежності обох цих записів вам — NickK (обг.) 01:33, 7 лютого 2015 (UTC)

Обхід блокування[ред.ред. код]

Будь ласка, виясніть кому належить обліковка «Paulvh5»:

Обхід блокування. — Green Zero обг 14:43, 5 лютого 2015 (UTC)

Результати перевірки[ред.ред. код]

Користувач Paulvh5 не має чіткого перетину ні з Lidaz, ні з Jan777. Зазначу, що Jan777 та Paulvh5 редагували з однієї й тієї самої мережі, але з цієї мережі зроблено сотні різних редагувань, як зареєстрованими, так і анонімними користувачами (зокрема, були редагування інших користувачів і цього тижня). У мене немає підстав стверджувати, що Paulvh5 та Jan777 — це та сама особа — ймовірно, це мітпапети, але однозначно стверджувати не можу — NickK (обг.) 22:46, 5 лютого 2015 (UTC)

Що означає "мітпапети"? — Green Zero обг 11:47, 6 лютого 2015 (UTC)
Див. en:Meat puppet: a new user invited to an internet discussion solely to influence it — нові користувачі, спеціально запрошені для участі у Вікіпедії на підтримку певної позиції. Грубо кажучи, людина просить знайомого чи знайому зробити певну дію замість неї — NickK (обг.) 23:07, 6 лютого 2015 (UTC)

Допитливі мовознавці[ред.ред. код]

Останні кілька місяців користувачі

ведуть різноманітні дискусії на тему правопису, при цьому дискусії зводяться до тролінгу. Іноді спілкуються між собою. Статей пишуть мало, більшість внеску у Кнайпах чи ВП:ПС. Можливо і Unikalinho разом з ними. Він активізувався приблизно в той час, коли почалися дискусії Миколи Івкі про апостроф.--Анатолій (обг.) 20:19, 28 січня 2015 (UTC)

Я правильно розумію, що підставою для перевірки є підозра на порушення заборони на «Редагування однієї сторінки (чи обговорення) з різних облікових записів»? — NickK (обг.) 22:23, 28 січня 2015 (UTC)
Можливо також і «Створення ілюзії підтримки».--Анатолій (обг.) 22:28, 28 січня 2015 (UTC)
Анатолію (Ahonc). Можливо, Ваша підозрілість - риса Вашої вдачі. Пригадав, як Ви про себе сказали "досвідчений троль" (Ваш допис за 14:12, 14 січня 2015). Нагадаю: мої дії - не тролінг. Мої дописи - тільки мої. На сьогодні мій внесок - переважно виправлення чужих помилок (якість статей). Наприклад: Аристофан, Зозулинець мавп'ячий, Демя'н Коротченко. Чому Ви за багато років не виявили і не виправили ?.. --Микола Івкі (обговорення) 11:24, 30 січня 2015 (UTC)

Результати перевірки[ред.ред. код]

Це три різні особи, збіги відсутні — NickK (обг.) 22:44, 28 січня 2015 (UTC)

Тобто вдалося встановити, що Запоріжжя і Підмосков'я — різні регіони! --В.Галушко (обговорення) 18:58, 23 лютого 2015 (UTC)
В.Галушко. А раптом Ви щодня літаєте туди-сюди... --Микола Івкі (обговорення) 11:18, 24 лютого 2015 (UTC)

Обхід блокування[ред.ред. код]

Будь ласка, перевірте ці облікові записи:

Причина: підозра у обході блокування, ляльковому театрі. Коли 29 жовтня 2014 Lidaz була заблокована - Jan777 активізовується. Коли 21 січня 2015 Lidaz знову була заблокована - Jan777 знову активізовується. При цьому обоє облікових записів брали участь у двох одних і тих же конфліктах, роблячи однакові редагування. Крім того, ще один збіг - всі вони жіночої статі, на своїх сторінках мають одні і ті самі шаблони, почергово редагують СК Jan777 [2]. — Green Zero обг 13:12, 22 січня 2015 (UTC)

Результати перевірки[ред.ред. код]

 • Перевірка триває, наразі не можу дати однозначної відповіді, деякі речі свідчать про можливість збігу, деякі — про його неможливість — NickK (обг.) 21:43, 22 січня 2015 (UTC)
 • Остаточний підсумок: це різні люди, але очевидно знайомі між собою (деякі редагування зроблені з одного й того самого IP в один і той самий час, але з різних комп'ютерів) — NickK (обг.) 22:39, 22 січня 2015 (UTC)
 • Також зазначу два суттєві моменти:
  • І Lidaz, і Jan777 були разом на вікізустрічі, тож уже очевидно, що це різні люди, але знайомі між собою, через що перевірка втрачає сенс
  • У французькій Вікіпедії місцеві чек'юзери вже перевіряли обліковий запис Lidaz та встановили, що їй належать такі облікові записи: sulutil:Megamario1, sulutil:Tarastumkiv, sulutil:Ralbert285, sulutil:Lalala2014, sulutil:Bonnechance7, і у французькій Вікіпедії з цих облікових записів здійснювалися порушення правил. Жоден з цих облікових записів не був активним протягом останніх трьох місяців, але я вважаю за потрібне повідомити про їх існування — NickK (обг.) 23:54, 22 січня 2015 (UTC)

Чи можна перевірити, будь ласка[ред.ред. код]

Добрий вечір. Маю сумніви щодо користувачів

Причина: попередження про можливе вилучення сторінки отримав лише користувач Kukhkat, але в обговоренні її прийшли в той же день і користувач Vyshyna та Shynkar (причому з різницею в хвилини). Плюс стиль написання статей (а саме, на превеликий жаль, повне ігнорування АП, однаковий). Дякую. --Helixitta (обг.) 21:07, 10 січня 2015 (UTC)

 • В принципі, це можна обґрунтувати як створення ілюзії підтримки, але поведінка викликає подив. Створення трьох облікових записів з інтервалом в рік та майже повна відсутність в обговореннях є дуже дивною поведінкою — NickK (обг.) 22:36, 10 січня 2015 (UTC)

Результати перевірки[ред.ред. код]

З технічної точки зору стовідсотковий збіг Користувач:Kukhkat = Користувач:Vyshyna = Користувач:Shynkar, і майже напевно це одна людина, а не різні люди за одним комп'ютером. Але, думаю, варто не блокувати всі, а запитати в людини, який обліковий запис вона хоче залишити — NickK (обг.) 23:14, 10 січня 2015 (UTC)

Також відзначу, що є кілька анонімних редагувань, які я за правилами не можу розкрити (здебільшого стосуються статей, які редагувалися з цих трьох акаунтів). Інших акаунтів з такими технічними даними немає — NickK (обг.) 23:23, 10 січня 2015 (UTC)

Перевірте, будь ласка[ред.ред. код]

Вони майже одночасно прийшли в обговорення статей на вилучення голосувати і якісь ну дуже однакові в них по стилю сторінки про юзера. Дякую. --Helixitta (обг.) 18:22, 27 грудня 2014 (UTC)

Результати перевірки[ред.ред. код]

 • 100% збіги Lilya1234 = Ssn0wwwp; Марія Могна = Anton Martev. Усі п'ять користувачів мають значні збіги технічних даних, тож з дуже великою ймовірністю (понад 99%) ці облікові записи належать одній і тій самій особі — NickK (обг.) 02:33, 31 грудня 2014 (UTC)
Заблоковані назавжди. IP-адреси - на добу. --Максим Підліснюк (обговорення) 08:06, 31 грудня 2014 (UTC)
Так а чому заблоковані всі 5? Блокуються ж лише додаткові акаунти. Один слід було лишити.--Анатолій (обг.) 22:49, 10 січня 2015 (UTC)
Не знайшов конкретного посилання у правилах ВП:БЛОК та ВП:ЛТ, тому довелось використовувати цю частину ВП:ЛТ: Некоректне, тобто таке, мотивом якого є один з вищенаведених пунктів, використання кількох облікових записів розглядається спільнотою як серйозне порушення довіри. Це здебільшого призводить до блокування всіх неприродних облікових записів, блокування користувача, який стоїть за цими обліковими записами, і розкриття перед громадою проекту всіх цих облікових записів та IP-адрес, використанних у Вікіпедії та її братніх проектах, аж до (потенційно) публічного реального розкриття такої діяльності і персональних даних із «реального світу», з метою запобігти використанню ляльок у майбутньому. --Максим Підліснюк (обговорення) 23:04, 10 січня 2015 (UTC)
А чого тоді у випадку з Раяном Рінером один акаунт лишили незаблокованим?--Анатолій (обг.) 23:16, 10 січня 2015 (UTC)
Я не маю жодної можливості пояснювати дії інших осіб. --Максим Підліснюк (обговорення) 23:41, 10 січня 2015 (UTC)
Анатолію, я хоч і мав повне право заблокувати безстроково Rayan Riener, але все ж залишив йому один цей обліковий запис, заблокувавши його тоді лише на 3 доби. Я керувався ВП:ПДН. — Green Zero обг 16:02, 14 січня 2015 (UTC)