Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7

Зміст

Need help for translation[ред.ред. код]

Dear all,

I am new to Wikipedia, can anyone help me to correctly publish the translation of this link: w:mk:Нинослав_Марина

to Ukrainian found on this link: Нінослав Маріна

Thank you in forward. --Jovanuist (обговорення) 07:45, 22 грудня 2014 (UTC)Jovan


The answer is ready! (see your talk page)

--В.Галушко (обговорення) 02:58, 26 грудня 2014 (UTC)

Українські прізвища і апостроф[ред.ред. код]

Як бути, якщо українське прізвище повинно мати апостроф (наприклад, Киф'як), але не має (Кифяк) ?.. --Микола Івкі (обговорення) 14:00, 23 грудня 2014 (UTC)

Так, як записано в паспорті. На жаль, таких випадків чимало, бо свого часу, коли виробляли паспорти (найчастіше малограмотні совєцькі чиновники, хоч і за Австрії та Польщі на західних теренах України, була подібна придибенція), то записували абияк і тут вдіяти нічого не можна: як є так мусить вже бути. Хіба що ті носії прізвища, що живуть і мають бажання виправити — можуть це зробити через паспортні служби.--Микола Василечко (обговорення) 14:10, 23 грудня 2014 (UTC)
Тут більше питання до імен (принаймні частіше зустрічаються). Наприклад Вячеславів є багато без апострофа.--Анатолій (обг.) 14:23, 23 грудня 2014 (UTC)
А як перевірити ? Може вийти, що в паспорті правильно, а в статті Вікіпедії помилка... Також як бути, якщо в певній статті і з апострофом, і без ? --Микола Івкі (обговорення) 14:27, 23 грудня 2014 (UTC)
«А в мене так у паспорті написано!» (http://litmisto.org.ua/?p=22157). --Микола Івкі (обговорення) 11:32, 24 грудня 2014 (UTC)

Абрагам чи Абрахам[ред.ред. код]

Як і чому правильно ? --Микола Івкі (обговорення) 11:23, 24 грудня 2014 (UTC)

Правильнішим відтворенням німецького імені Abraham, без сумніву, є варіант «Абрагам» (німецьке «H» — це українське «Г»). Прослухати вимовлення можна тут https://slovari.yandex.ru/Abraham/de-ru Якщо носій його походить з англомовних країн, може бути «Ейбрегем» («Ейбрегам»). Щодо мене, я вважаю за краще загальнохристиянські (і старозаповітні) імена передавати без перекладу (у нашому разі має бути «Авраам», напр. Abraham Lincoln — Авраам Лінкольн (майже узвичаєне), Abraham Maslow — Авраам Маслов). Ще один спосіб точнішого передавання цього імені можна побачити в одній з моїх статей Жан Жакоб Герн
Бажаю всім писати правильно (і гарно)!
--В.Галушко (обговорення) 14:07, 25 грудня 2014 (UTC)
"Значення імені Авраам — великий батько народів. Ім’я давньоєврейського походження". --Микола Івкі (обговорення) 14:17, 25 грудня 2014 (UTC)

Згоден. По-єврейському буде: אַבְרָהָם («Абрагам»), у грецькому передаванні Ἀβραάμ («Абраам», за середньогрецьким (візантійським) читанням «Авраам»). Відтворення давньоєврейського імені залежить від Вашого місця проживання, віровизнання, політичних переконань. Отже, східчанам, православним і греко-католикам (?) можна порадити варіант «Авраам», західчанам, католикам — варіант «Абраам».

Бажаю всім українцям дійти згоди у цьому питанні (і не тільки)

П. Н. Якби наша незгода полягала тільки у цьому!

--В.Галушко (обговорення) 14:33, 25 грудня 2014 (UTC)

ІМХО, все залежить від того, з якої країни цей Абрагам чи Абрахам. В арабських може бути Абрахам, у європейських Абрагам. Аналогічна ситуація Ібагім/Ібрахім. А ще є ім'я Isaac: Айзек Азімов, Ісаак Ньютон, Айзек Окоронкво…--Анатолій (обг.) 14:46, 25 грудня 2014 (UTC)

"матеріли"[ред.ред. код]

Що це за слово ?? Таке слово вжив, зокрема, користувач Bulakhovskyi. --Микола Івкі (обговорення) 12:42, 24 грудня 2014 (UTC)

Можливо, "матеріали".--Сергій Липко (обговорення) 02:16, 25 грудня 2014 (UTC)
І сам таке припустив. Якщо вважати, що це - помилка, то чомусь такої помилки багато в Інтернеті. --Микола Івкі (обговорення) 13:19, 25 грудня 2014 (UTC)
Може минулий час від матеріти?--Анатолій (обг.) 14:48, 25 грудня 2014 (UTC)

Форма дієслова «матеріти»? Сумнівно — слово дуже рідко уживається в українській мові, навіть «Академічний тлумачний словник української мови 1970-1980 років» його не фіксує. Мабуть, звичайна одруківка. Пор. http://slovopedia.org.ua/29/53394/7710.html

--В.Галушко (обговорення) 14:56, 25 грудня 2014 (UTC)

  • Практично слово "матеріли" - помилка, треба "матеріали". Після моєї підказки Bulakhovskyi виправив свою помилку. --Микола Івкі (обговорення) 13:49, 26 січня 2015 (UTC)

Ненормативна лексика[ред.ред. код]

Користувач Mykola Swarnyk опустився до ненормативної лексики (ВП:ЗА). Як бути ? --Микола Івкі (обговорення) 14:02, 29 грудня 2014 (UTC)

Дайте diff. — Green Zero обг 19:56, 29 грудня 2014 (UTC)
Перепрошую, цей дебілізм і тролінг колись закінчиться? Пане Green Zero, у вас немає інших занять? Чи ви не знаєте ситуації. Можна вже анекдоти складати. Хтось ще бажає подискутувати, чому в слові п'ять не треба апостроф? «Знавець мови» нам підкаже. --Bulakhovskyi (обговорення) 20:11, 29 грудня 2014 (UTC)
Дописи користувача Mykola Swarnyk за 05:52, 17 грудня 2014 і 06:30, 18 грудня 2014. --Микола Івкі (обговорення) 14:11, 22 січня 2015 (UTC)
Ненормативна лексика має зватися не «обезціненою» лексикою (verba obscena), а обезціненим матюччям. Навіть у Вікіпедії лаятися матюками — норма, причому лаються не тільки вандали, а дуже шановані громадяни користувачі. Але матюкальникам невтямки, що лихослів'я давно ні на кого не діє — до нього зараз звикли. Лихословець тепер схожий з грабіжником, який розстріляв всі набої і тепер тикає порожнім стволом, гадаючи, що це справляє на когось враження. А може він просто не відрізнює лайливих слів від звичайних і для нього — це нормальна=рідна мова. Все було б доладне, тільки чомусь лайливі слова у наших дописувачів записані так, немов їх вимовляють так само, як і у Московській області. Чому так?
--В.Галушко (обговорення) 08:42, 24 січня 2015 (UTC)
Підтримую. Тут вам не Московська область. Mykola Swarnyk зобов'язаний виправитись — перекласти все. Напевно, краще за все це зробити прямо тут. Якщо не дасть ради, я думаю, ми всі, разом і В. Галушком допоможемо власним досвідом. Ситуацію у Вікі треба змінювати.--Aeou 09:18, 24 січня 2015 (UTC)
Перепрошую, але я мав на увазі зовсім не Mykola Swarnyk, а декого іншого... Про лихослів'я решти вікіпедистів мені нічого не відоме. Одним зі слів, які мене збентежили, у нас у Підмосков'ї зовуть млинець (тонкий корж зі солодкого тіста, який їдять гарячим), друге (дієслово з нечітким значенням) походить від праслов'янської назви піхви (так і не втямив, при чому тут відносини між чоловіком та жінкою?) і було чомусь записане у російській вимові (через і). До речі, я хотів доповнити статтю Піхва розділом про українські народні назви піхви, але ніхто не відгукнувся. Може, було соромно? Так і напишіть, якщо кого збентежив. Най обурені ревнителі моралі мені вискажуть у дуже українських виразах, що про мене думають. Наприклад такі (курсивом подано слова, які в їхніх заувагах будуть іншими): та як цей соромітник Галушко ще досі у Вікіпедії! Заблокувати! Він і так вже всіх дістав. Якщо він хоче похизуватись, най йде на російські сайти.
Ціную вихованість і цнотливість загалу Української Вікіпедії
С надією
--В.Галушко (обговорення) 19:36, 25 січня 2015 (UTC)
Дрібне хуліганство: http://www.uapravo.com/hro/text.php?lan=ukr&id=2171&id_book=1910&id_parent=2170. --Микола Івкі (обговорення) 14:20, 28 січня 2015 (UTC)

Невдалий шаблон[ред.ред. код]

Як на мене, цей шаблон невдалий. --Bulakhovskyi (обговорення) 19:53, 29 грудня 2014 (UTC)

Потрібні шаблони[ред.ред. код]

Вітання, панове! Підкажіть, будь-ласка, як створювати шаблони на теми «Користувач:Уподобання» і «Користувач:Мови». Може, хто-небудь удозволиться допомогти мені з шаблонами. Вони задумані для моєї сторінки, але може, ще комусь стануть у пригоді.

Чекаю на ваші поради

--В.Галушко (обговорення) 09:58, 30 грудня 2014 (UTC)

Вітання. Трохи не зрозуміло, що Вам потрібно. Уточніть.--Микола Василечко (обговорення) 10:57, 30 грудня 2014 (UTC)

Мені бажані такі шаблони для моєї сторінки:

«Цей користувач розуміє англійську мову, але уживає її неохоче» («This user understands English, but uses it unwillingly»);

«Цей користувач ласує галушками» (бажано помістити на ньому зображення тарелі з галушками);

«Цей користувач слухає ВІА Гру»;

«Цей користувач — романтик» (бажано помістити на ньому зображення букета троянд);

«Цей користувач вважає, що Євромайдан спричинив вибух сепаратизму у Східній Україні» (малюнок — знак Євросоюзу і розсічена ним мапа України)

П. Н. Якщо Вам не сподобалась якась тема, прошу відзначити і вказати причину.

Бажаю успіху у роботі!

--В.Галушко (обговорення) 11:52, 30 грудня 2014 (UTC)

Дякую, Сергію! Але все ж глузду мені не вистачає виконати таку задачу. Про програмування я маю дуже віддалене уявлення (як і про решту в світі). Як наприклад, знайти малюнок з мапою України трьох кольорів: східною та південною червоною частиною (т. зв. «Новоросія») і північно-західною жовто-блакитною, та щоб між ними було зореколо Євросоюзу? Як знайти малюнок з закресленим символом англійської мови (en)? Проте Ви, мабуть, нишком вже посміюєтеся з мене: «Мовляв, не вмієш програмувати, не суйся у Вікіпедію...» Так, я пречудово розумію, що поки від мене тут більше шкоди, ніж користи (я відхиляю своїми дурницями вікіпедистів від праці), але я стараюсь робити і мій посильний внесок, яким би нікчемним він вам не здавався... Як би ви знали, як непросто мені брати участь у проекті...

З засмученням

--В.Галушко (обговорення) 18:09, 30 грудня 2014 (UTC)

Тримайте один, що вже існує: {{User en-no}}. -- Ата (обг.) 10:12, 3 січня 2015 (UTC)
PS. Дивні у Вас уявлення про вікіпедистів. Програмувати? Яке ще програмування, якщо тут ним назагал і не пахне.
Буде добре, якщо Ви звернете увагу на те, як оформлюються репліки у Кнайпі: якщо відповідаєте на чиюсь попередню, ставите на початку своєї двокрапку: вона дає відступ (як оце тут) і створює таке собі деревовидне обговорення. Дяка.
Щодо шаблонів, то я може створю, але хотіла б почути відгук від когось іще щодо зокрема останнього з них: якщо нема інших бажаючих, то можна буде просто поставити відповідний текст на Вашій сторінці без створення сторінки шаблону. -- Ата (обг.) 12:16, 3 січня 2015 (UTC)
Доброго вечора, Ата. Дякую за шаблон та поради. Щодо доцільності шаблону «Цей користувач вважає, що Євромайдан спричинив вибух сепаратизму у Східній Україні». Я знаю, це — треба. Нема певності, що цей шаблон ще комусь сподобається, але обійдемось. Я не знаю, як помітно оголосити свої переконання на сторінці-осібці без створення шаблону... Підкажіть, як можна це гарно написати. Не забувайте, що на мою сторінку заглядають один раз на один-два місяці, отже, для більшості вікізнавців моє зауваження пройде повз очі.
Бажаю окреслитися з рішенням!
--В.Галушко (обговорення) 12:51, 3 січня 2015 (UTC)

{{Користувач ласує галушками}} (фото галушок най зробить хтось інший, а то у ВП ніде немає! *Ата шокована*)

{{Користувач-романтик}}

Eight Note Triplet Beam+2.png
Цей користувач слухає ВІА Гру.

(звиняйте, вільних фото теж наразі не спостерігаю, тому замість дівчат — триплетик Face-smile.svg; можна взяти три фото окремо, але звідки ж мені знати, який Вам склад до душі ))

Ukraine EU.svg
Цей користувач вважає, що Євромайдан спричинив вибух сепаратизму у Східній Україні.

(малювати не вмію, тож по зображення — не до мене).

Поставила Вам ці шаблони на сторінку. -- Ата (обг.) 10:00, 5 січня 2015 (UTC)

Прошу прибрати шаблон про Євромайдан, він до війни не має жодного відношення, бо є таке поняття як геополітика, це вона спричинила війну на Сході. Jphwra (обговорення) 09:22, 24 січня 2015 (UTC)

Треба прив'язати елементи у Вікідата.[ред.ред. код]

Оскільки у Вікідата мене заблокували московити прошу пов'язати елемент Російсько-українська війна 2014‒2015 з відповідниками, зараз посилання на елемент Російсько-українська війна 2014. --Антон патріот (обговорення) 19:07, 31 грудня 2014 (UTC)

Що Ви там зробили? — Green Zero обг 21:19, 31 грудня 2014 (UTC)
Ну багато чого. 1)Спочатку написав у поясненні до елемента про ДНР - що це терористична організація та невизнана держава. Кажуть "ні, яка ж це терористична організація? Це - ополчення до Хунти. І частково визнана держава". 2) Виправив опис про міста АР Крим (Там чомусь було написано що це росія). Заблокували. 3) Створив статтю Давньоросійська держава та прив'язав її до російського відповідника - Древнерусское государство. Заблокували. Там просто адміністратор московит, він мене чомусь не дуже любить, от і блокує. Просто окрім російської вікіпедії, ФСБ контролює значну частину вікіпедій мовами, які мають велике поширення у світі. Це частина інформаційної політики московії. Пам'ятаєте десь роки два тому, вони навіть українську хотіли взяти під цілковитий контроль. На щастя не вийшло. Але певний вплив мають. --Антон патріот (обговорення) 10:10, 1 січня 2015 (UTC)
@Green Zero: просто в нашій Вікіпедії користувачі звикли до того, що можна порушувати ВП:ВР, ВП:3В, ВП:ШВ, ВП:НО, ВП:Е, і їм за це переважно нічого не буде, тоді як в інших проектах адміни більш строгі, і коли наші користувачі роблять це саме там, то їх блокують.--Анатолій (обг.) 11:48, 1 січня 2015 (UTC)
Більш промосковські (що стосується відносин Київ - Москва). Jphwra (обговорення) 12:33, 1 січня 2015 (UTC)
"Але певний вплив мають". --Антон патріот (обговорення) 12:27, 1 січня 2015 (UTC)
Необов'язково. Якщо ви будете воювати за будь-яку іншу тему, буде те саме. Можете перевірити ;)--Анатолій (обг.) 13:04, 1 січня 2015 (UTC)

Настроєні чи налаштовані?[ред.ред. код]

Вітання, шановні друзі. Звернув увагу на перші рядки у статті Події на Манежній площі в Москві 30 грудня 2014 («опозиційно налаштованих росіян»). Мене зацікавило, чому таки «налаштованих», на мій погляд, має бути «настроєних», бо вони мали опозиційний настрій, а не «налаштунки». Див. також Пишімо і говорімо правильно, Форум. Українські словники та Пошук українського слова. Святослав Караванський. Прошу висловити свої думки.

Чекаючи на вашу зацікавленність/байдужість

--В.Галушко (обговорення) 07:15, 3 січня 2015 (UTC)

Схоже, ви маєте рацію. Тлумачний словник за «налаштованим» ніяких відношень до настрою не фіксує. Політехнічний засвідчує відповідність укр. налаштованийрос. настроенный лише для техніки, а не для людей. --Yakiv Glück 04:30, 5 січня 2015 (UTC)

Вітаю, Yakiv Gluck! Так, словники ми з Вами ґрунтовно проштудіювали, згоди у цьому дійшли. Але що толку? Най я і маю рацію, але вона даремна, якщо мої сусіди/колеги мають не рацію, а щось повагоміше... (Статтю так і не виправили) Але поживемо-побачимо.

Дедалі розочарованіший у проекті

--В.Галушко (обговорення) 17:46, 5 січня 2015 (UTC)

Електронні бібліотеки з книгами українською[ред.ред. код]

Прошу шановне товариство підказати адреси основних/головних електронних бібліотек, де можна знайти книги українською. Розумію, що питання не зовсім вікіпедійне і дещо протизаконне, але все ж відповідь на нього буде дуже корисна і не лише мені. Цікавить можливість збереження текстів у fb2, аби потім зручно це все читати на будь чому. Ну тобто звичайна собі універсальна електронна бібліотека цікавить, на зразок Лібрусеку.

У нас є стаття Українські онлайн-бібліотеки, де вказані досить специфічні вузькопрофільні сайти, до яких можна при нагоді/потребі звертатися. Але я все ж прошу вашої поради, бо ліньки кілька десятків сайтів порівнювати. --Yakiv Glück 04:47, 5 січня 2015 (UTC)

ВП любить посилатися на ukrcenter.com; я теж. -- Ата (обг.) 08:26, 5 січня 2015 (UTC)

Наголос (В*язники, Маслоу)[ред.ред. код]

1. В*я́зники чи В*язники́ ? 2. Ма́слоу чи Масло́у ? --Микола Івкі (обговорення) 12:03, 5 січня 2015 (UTC)

Узагалі це питання не Вікіпедії, а Вікісловника. У Вікіпедії наголос ставити не обов'язково, і він переважно не впливає на назви статей. Щодо В'язників, то в правописі ж є наголоси всіх слів, які там у прикладах наводяться.--Анатолій (обг.) 13:29, 5 січня 2015 (UTC)
У Вікіпедії для відповідних статей наголос поставлено. Чи правильно поставлено, чи ні ? --Микола Івкі (обговорення) 13:44, 5 січня 2015 (UTC)
Вітання, Миколо! «Чи правильно поставлено, чи ні?» У статті «В'язники» і правильно, і ні. Якщо «правильно» — перекладати назви з інших мов, тоді наголос справедливий (і апостроф), бо слово «в'я́зник» існує в українській і значить «в'язень» чи «в'язовий ліс» (давнє слово). Якщо «правильно» — передавати якомога точніше вимову, не перекладаючи слів, тоді наголос хибний — росіяни вимовляють Вя́зники, «Вя́знікі» (у російській мові переносити наголос на закінчення у множині не прийнято). Щодо статті Абрахам Маслоу — наголос хибний, правила англійської, української, російської мов не схвалюють подібної вимови.
Бажаю всім дійти всепільної згоди у цьому питанні!
П. Н. «Не шукаймо правди, зробімо її самі!» (В. В. Галушко)
--В.Галушко (обговорення) 18:11, 5 січня 2015 (UTC)
Вікіпедія спирається на АД, а АД нам каже, що у В'язниках наголос на останній склад. Щодо Маслоу однозначних АД нема, тому там краще прибрати наголос.--Анатолій (обг.) 18:22, 5 січня 2015 (UTC)
Вітання, Анатолію! Вельми втішений Вашою заувагою. Маю Вас пошанувати: Ви — справжній вікіпедист. Спираймося на АД , а не на живу вимову! Втім, я вже висловив думку, схожу з Вашою на Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції) «Всі статті мають писатися одною особою» (третій розділ).
П. Н. До афоризму деякого Галушка хочеться додати схожий Станіслава Єжи Лєца «Pamiętaj, nie zdradzaj nigdy prawdy! Zdradzaj prawdę!!!» («Пам'ятай, ніколи не зраджуй правди! Зраджуй правду!!!»), а точніше, один з російських перекладів, найближчий до нього за змістом: «Помни, никогда не изменяй правде. Изменяй правду!» і звичайне моє улюблене «кредо Фінгейла»: «Істина в науці! Не дозволяймо фактам уводити нас в оману!»
З науковським вітанням
--В.Галушко (обговорення) 19:18, 5 січня 2015 (UTC)

Проект Вікімедії "Родовід"[ред.ред. код]

Люди, підкажіть, що не так з цим проектом http://uk.rodovid.org . Там закрита реєстрація? Я не знайшов, де зареєструватися, а за логіном і паролем Вікіпедії не пропускає. Поясніть, будь ласка.--Trydence (обговорення) 14:01, 5 січня 2015 (UTC)

А хто вам сказав, що це проект Вікімедіа?--Анатолій (обг.) 15:32, 5 січня 2015 (UTC)
Хм, справді. Але Родовід додають шаблоном у статті на Вікіпедії, як Вікісховище, Вікіцитати, тому в мене не було сумнівів.--Trydence (обговорення) 15:45, 5 січня 2015 (UTC)

Засновані 1663[ред.ред. код]

Така справа. Редагував сторінку Університет Лаваль. Відповідно до картки Університет, сторінка знаходилася в категорії Засновані 1663, бо на той момент не було категорії Навчальні заклади, засновані 1663. Створив. На сторінці категорія відображається, але в самій категорії стаття не з'явилася... Хто підкаже, чому таке відбувається? --Олег.Н (обговорення) 15:23, 7 січня 2015 (UTC)

Думаю, це тимчасово. В мене таке буває з шаблонами, коли я додаю категорії на їх сторінки документації — категорія на сторінці шаблону відображається, а в самій категорії сторінка відсутня протягом певного часу, пізніше з'являється. Кажуть, що є якась затримка із оновленням, не знаю з чим це пов'язано. Але думаю, що це — теж такий випадок.-- Piramid ion  15:32, 7 січня 2015 (UTC)
Зайшов в редагування Категорія:Навчальні заклади, засновані 1663, натиснув "Зберегти сторінку" - не допомогло. Зайшов в редагування Університет Лаваль, натиснув "Зберегти сторінку" - допомогло. --Reader85 (обговорення) 16:12, 7 січня 2015 (UTC)
Див. також en:Wikipedia:Purge - For updating a page display, any purge methods do the job, but for categories and backlinks a null edit ... is required, and other methods don't work. --Reader85 (обговорення) 17:39, 7 січня 2015 (UTC)
Зрозуміло. Тобто, якщо чекати — то чекати на оновлення, а за допомогою отакого методу очищення вікіпедійного кешу (нульове редагування) можна пришвидшити оновлення (мені вже хтось про це раніше казав, але вилетіло з голови).-- Piramid ion  19:28, 7 січня 2015 (UTC)

Використання фотографій[ред.ред. код]

Більшість фотографій, що знаходяться в мережі мають свого правовласника і не перебувають у вільному доступі, а тим більше у вікісховищі (розмріялась). Ось цього музиканта в гуглі хоч греблю гати. В іншомовних вікіпедіях теж немає його фото в статті, з чого легко наштовхнутися на думку: "не знайшли", або "полінилися". Так от, знаю, що в моїй (наголошую на тому, що вона в мене перша) статті є на багато більше проблем, зокрема і простих орфографічних, проте, питання фотографії мене цікавить більше, тому, "дядечки" і "тітоньки", старенькі мої, милі мої вікіпедисти, скажіть, куди йти, де шукати))) Принагідно, буду вдячна за "підручник" "Вікіпедія для чайників", якщо такий є ;-). З повагою --Waliko Korobkadze (обговорення) 00:20, 8 січня 2015 (UTC)

«Підручника» як такого нема, але через оте стандартне «привітання» на Вашій сторінці обговорення можна знайти багато чого корисного. Зокрема, багато чого можна дізнатися з довідки та її підсторінок. А щодо фото музиканта — то найкраще було б, якби хтось із вікіпедистів міг зробити його фото та завантажити сюди. Можна також спробувати пошукати фото під вільною ліцензією в інтернеті, наприклад, іноді можна натрапити на таке у Flickr, тоді його спокійно можна вантажити навіть на Вікісховище. Якщо ж такого немає, то залишається хіба що використання із обґрунтуванням добропорядного використання — для цього, думаю, найкраще підходить фото, яке було опубліковане без якогось уточнення ліцензії, або під умовно вільною ліцензією — тобто таке, яке можна використати в цілях ознайомлення. Я стараюся в таких випадках використовувати промо-світлини музиканта, ті, які він сам публікує для ознайомлення, хай і не вказує ліцензії. В іншому випадку можливе порушення авторського права — світлина може не підпадати під умови ОДВ. (хоча щодо цього я не певен, у правилі щодо ОДВ це не вказано, просто нещодавно стикався з питанням використання платних зображень у вікі під ОДВ)-- Piramid ion  02:33, 8 січня 2015 (UTC)
Як скоренько)))) Починаю любити вас безсонних* Справа в тому, що Орі вмер вже понад сорок років тому, і він нічого не може викладати (якби й хотів=). Починаю розуміти, що не скоро щось зрозумію)))) У Вікі я недавно (мабуть і місяця немає), тому цілковите розжовування будь-яких "робочих" і не тільки зворотів, типу того ж таки Flickr чи ОДВ, було б важливою золотою знахідкою. Czekająca nauczyciela --Waliko Korobkadze (обговорення) 03:23, 8 січня 2015 (UTC)
{{ФП}}, фото померлого у низькій роздільній здатності без проблем підпадає під ВП:ОДВ. Вантажиться локально. Приклад оформлення Файл:Дарія_Цвєк.jpg--ReAlв.о. 08:07, 8 січня 2015 (UTC)

Завантаження фотографій до Вікіпедії[ред.ред. код]

Для використання в статті Слобода (Народицький район), користувачем PPavloP, до Вікіпедії були завантажені фотографії на умовах ліцензії Cc-by-sa-3.0.

На сторінки завантажених файлів прийшло зауваження:

Приклад: Файл:Слобода Вислоцька - Гринцевич Степан Іванович - 1944р.jpg

.

Вищевказані фотографії належать до сімейного альбому користувача PPavloP. Ці фотографії та ще багато фотографій, що передаються з альбомів сімей - вихідців з Слободи Вислоцької, скануються, реставруються та будуть завантажуватися до Вікіпедії користувачем PPavloP. Фотографій буде багато і різних історичних періодів. Починаючи з дореволюційного періоду і закінчуючи 80-ми роками ХХ ст. Тому прошу допомоги: Як правильно завантажувати фотографії у данному випадку? Як правильно, при завантаженні фото, заповнити таблицю Опис файлу? Яку вибрати ліцензію?

З повагою --PPavloP (обговорення) 20:59, 9 січня 2015 (UTC)

Чи знаєте ви фотографів, які зробили ці фото, або чи можете їх встановити? Якщо так — вам потрібно запитати в них дозволу (або, якщо це фото померлих членів вашої родини — у спадкоємців цих людей). Якщо автор фото помер до 1951 року, то його фото будуть у суспільному надбанні. Якщо автор невідомий — то чи були ці фото опубліковані раніше? Якщо ці фото раніше опубліковані, то ви можете виставляти лише ті фото, які публікувалися до 1951 року невключно. Якщо ж ви маєте справу з неопублікованими фото невідомих авторів, то ситуація з точки зору авторських прав неоднозначна, адже авторське право буде відраховуватися від дати публікації... — NickK (обг.) 17:49, 10 січня 2015 (UTC)

Українські рухливі ігри[ред.ред. код]

Вітання усім! Нам необхідне мати повну енциклопедію рухливих ігор. Коли знайдете вільну годинку, перегляньте статті Квач (гра), Схованки. Може, хто знає інші назви цих ігор (наприклад, у Росії квач має кілька десятків назв) або схожі ігри. Підкажіть, що ліпше: створити окремі сторінки для ігор Горидуб і Ящур чи описати їх у загальній статті «Українські народні ігри»?

Також важливе питання: чи можна статтю про гилку пов'язувати з російською статтею «Лапта», чи для російської лапти потрібна окрема сторінка?

Чекаю на вашу допомогу

--В.Галушко (обговорення) 19:18, 11 січня 2015 (UTC)

Про вилучення фото[ред.ред. код]

Прошу вилучити фото Файл:Ляхович Микола Васильович.jpg, яке виявилось фотографією іншої людини - Ляховича Миколи Петровича. Причиною помилки є помилкове використання цієї фотографії на сайті університету. Інформацію про помилку я вже надіслав в університет. З пошаною, ЯГВ (обговорення) 09:19, 13 січня 2015 (UTC)

ТакТак ЗробленоGreen Zero обг 14:45, 13 січня 2015 (UTC)

Чи потрібно нам всюди йти за Англійською Вікіпедією?[ред.ред. код]

Вітання, панове. Ми маємо сторінку «Мала піхотна лопата». Стаття непогана, але:

Англійський відповідник статті чомусь зоветься «MPL-50» і описує піхотну лопатку радянського зразку, а піхотні лопатки взагалі описуються в окремій статті «Tntrenching Tool». Чому так? На мій погляд, у найповнішій з енциклопедій теж існує деяка плутанина. «Tntrenching Tool» мав відповідати нашій статті Шанцевий інструмент (рос. Шанцевый инструмент, нім. Schanzzeug), а він чомусь дає інформацію тільки про натівську лопатку і історію її походження, про інший інструмент там і згадки нема. Можливо, у західному сучасному уявленні лопатка з простим держаком і лопатка зі складаним — це різні речі, але я визнав доречним описати всі піхотні лопатки в одній статті (не подобається — відкочуйте). Чекаю на ваші поради.

З повагою

--В.Галушко (обговорення) 20:12, 13 січня 2015 (UTC)

В'язник, Арістотель[ред.ред. код]

Які значення має слово в'язник і де там наголоси ? --Микола Івкі (обговорення) 12:35, 14 січня 2015 (UTC)

Це слід питати Вікісловнику, а не тут.--Анатолій (обг.) 12:48, 14 січня 2015 (UTC)
У Вікісловник заглядав іще до створення цієї теми. --Микола Івкі (обговорення) 13:14, 14 січня 2015 (UTC)
І шо ви так швидко збагнули, що там краще не питати, бо тамтешні адміни більш суворі і можуть забанити за тролінг?--Анатолій (обг.) 13:46, 14 січня 2015 (UTC)
Мої дії - не тролінг. Чи для такого, як Ви, Анатолію (Ahonc),- тролінг ? У Вікісловник заглядав, щоб там пошукати слово в'язник. --Микола Івкі (обговорення) 13:55, 14 січня 2015 (UTC)
Можете це розказувати Унікаліньо, я сам досвідчений троль, тому вмію розрізнити, де тролінг, а де ні. Тим більше, Булаховський вас уже давно викрив. Ви практично не пишете статей, а лише переважно обговорюєте правопис. При цьому вбили собі в голову, що В'ятка, В'язники і П'ятигорськ мають писатися без апострофа і вже три місяці намагаєтеся всім це довести, стверджуєте, що правопис неправильний, а правильна ваша теорія. Уже навіть знайшли собі кількох послідовників. Я б зрозумів, якби ви спитали, як пишеться, вам відповіли, і ви використали це в статті. Проте ви ставите питання, вам відповідають, ви кажете, що ця відповідь вас не влаштовує і починаєте доводити, що ваша теорія правильна… І так уже четвертий місяць… То як це називається, якщо не тролінг???--Анатолій (обг.) 14:12, 14 січня 2015 (UTC)
Розглядаю П'ятигорськ як давній виняток. Ріка Вятка відповідно до чинного правопису. Місто В*язники - окремий випадок. Це ще питання, хто кого викрив. Щоб писати статті, треба знати, як писати слова. Напишу, наприклад, ріка Вятка, а такі, як Ви, почнуть додавати апостроф... Ще восени натрапив на ВП:Перейменування статей/Аристотель → Арістотель. Невже треба було так довго обговорювати те перейменування ?? --Микола Івкі (обговорення) 14:35, 14 січня 2015 (UTC)
@Микола Івкі:, невже Вам зайнятися більше нічим, ніж товкти воду в ступі?! Ваш коефіцієнт корисної дії наближається до нуля, що у поєднанні з постійним відволіканням інших користувачів може призвести до Вашого блокування. Вас уже кілька людей звинуватили у тролінзі. А я ще вагаюсь, не можу зрозуміти яка Ваша мета в цьому проекті. Я б дружньо порадив Вам зайнятися якимся ділом, а не переливанням з пустого в порожнє. Бо якщо Ваші дії таки визнають тролінгом (а це - перешкоджання нормального функціонування вікіпедії) - Вас обо'язково заблокують. — Green Zero обг 15:22, 14 січня 2015 (UTC)
Виправлення помилок — одне з основних «діл» вікіпедистів. Гадаю, виправлення одного «зневадження» чи «мамута» буде корисніше для ресурсу, ніж десятки статей з помилками такого штибу, що відлякують нормальних користувачів. Maksym Ye. (обговорення) 19:45, 15 січня 2015 (UTC)
Приєднуюся до колег. Проблеми правопису, звичайно, важливі. Потрібно, щоб статті писалися грамотною мовою. Але у будь-яких правилах є протиріччя і нерозв'язані питання. Акцентувати на них увагу на сторінках Вікіпедії - негідна поведінка. --Brunei (обговорення) 15:30, 14 січня 2015 (UTC)
per Green Zero. В мене теж склалося враження, що це — тролінг. Вже починає дратувати.-- Piramid ion  16:00, 14 січня 2015 (UTC)
Вітаю вас, панове. Ahonc, Brunei, Green Zero і Piramidion, відстаньте від Миколи. Чотири на одного — це нечесно. Ви козаки чи тільки іхні нащадки? Це раз. Микола каже правильно: з правописом у нас повна плутанина. Наприклад, днями чимало здивувався, побачивши у нас статтю під назвою Хакер (з початковим «х»!). І нічого, це нікого не бентежить. Списали з російського запису і цим вдовольнились. «Неохочемовці» російською мовою... Виправляти назву, схоже, ніхто не збирається. А навіщо? Байдуже, бо наша стаття тільки для статистики: читатимуть все одне російськомовну/англомовну. Микола щиро бажає поліпшити якість статей (не всі ж прагнуть тільки кількості), а ви вставляєте йому палиці у колеса, цькуєте як вовча зграя. Це два. Тролінг(?)тролінґ — це не спроба домогтися правди, це перешкоджування цьому. Дії Миколи не тролінг, а тільки бажання прибрати сміття. Замість того, щоб відкочувати корисні правки (пояснення розбіжностей у вимові та написанні) варто допомогти це зробити. Хіба не можна розмістити інформацію з цього у примітках або в окремому розділі? Будь-яка думка має претендувати на місце у Вікіпедії, навіть якщо її визнає тільки одна людина. Це три. «Уже навіть знайшли собі кількох послідовників...» Вкажіть, будьте ласкаві, хто ці послідовники. Це чотири. Ділом пора зайнятись всім нам, а не тільки Миколі. Скільки статей у нас залишено на рівні заготівок, з невичитаними автоперекладами (до речі, мій «тролінг» про автопереклад наші трудівники і шанувальники рідного слова дружно зарубали у корені) і просто поганої якості! Скільки корисних статей у нас ще не існує! Отже, ладно з ним з Миколою, хай перейменує статті так, як йому хочеться. Великої шкоди це Вікіпедії не завдасть. Потім наші наступники переправлять, якщо стане необхідність. Шкода, якщо завзятець покине Українську Вікіпедію, отримавши досвід спілкування з вами. А щодо мене, я не залишу Українську Вікіпедію навіть якщо мене будуть троліти всі учасники. А тепер облишімо цю θему. Це п'ять.
З повагою
--В.Галушко (обговорення) 20:23, 14 січня 2015 (UTC)
Так хто до кого пристав? Микола почав ці правописні обговорення ще на початку жовтня, вже 4-й місяць пішов… Усі б раді облишити цю тему, але ж він не дає. P.S. Ну а хакер у сучасних словниках саме через х…--Анатолій (обг.) 21:29, 14 січня 2015 (UTC)
  • Цитую не своє: "не можна закривати очі на проблему і заганяти її у кут, бо вона колись все одно вилізе нам боком.", "І хто першим виявив і звернув увагу на проблему, вже вирішив її наполовину". --Микола Івкі (обговорення) 11:55, 15 січня 2015 (UTC)
Кілька років минуло - і знову неграмотна основна назва Аристотель... --Микола Івкі (обговорення) 12:18, 15 січня 2015 (UTC)
Цитую: "Згідно з чинним українським правописом треба писати: Арістотель" (Правило дев'ятки). --Микола Івкі (обговорення) 12:35, 15 січня 2015 (UTC)
Довідка. 12:51, 15 січня 2015 (UTC) було перейменування Аристотель -> Арістотель. --Микола Івкі (обговорення) 13:17, 16 січня 2015 (UTC)
І до чого тут Арістотель? І правило дев'ятки? Ви знову демонструєте свої неперевершені знання правопису…--Анатолій (обг.) 12:59, 15 січня 2015 (UTC)
Перед Вашим дописом було перейменування Аристотель -> Арістотель... --Микола Івкі (обговорення) 13:44, 15 січня 2015 (UTC)
Як називати дії тих, хто міняє Арістотель на Аристотель ?.. --Микола Івкі (обговорення) 13:03, 15 січня 2015 (UTC)
А в'язник тут причому?--Анатолій (обг.) 13:07, 15 січня 2015 (UTC)
Доповнив назву теми. --Микола Івкі (обговорення) 13:47, 15 січня 2015 (UTC)

Свавілля адміністрації[ред.ред. код]

Звертаюсь до спільноти за допомогою. Brunei з подачі Helixitta вилучив назавжди дописувача Shynkar, який не є вандалом і навіть був відмічений за активність. В цьому було б легко упевнитись, якби був доступ до історії його внесків. Як повернути обліковий запис Shynkar? Kukhkat (обговорення) 08:14, 15 січня 2015 (UTC)

З трьох ваших облікових записів залишив вам лише Shynkar, два інші (Kukhkat і Vyshyna) заблокував — NickK (обг.) 09:00, 15 січня 2015 (UTC)
Дякую, NickK. Адміністратор NickK звернувся до користувача з метою визначити, який з трьох акаунтів він вважає за потрібне залишити. Проте впродовж 3 днів користувач не зробив вибору, а головне, продовжив редагування одразу з двох акаунтів. Про якість цих редагувань (копівіо, непідтверджена джерелами інформація) потрібно говорити окремо. Тому я зробив вибір, залишивши найбільш активний на той момент акаунт Kukhkat, і заблокувавши всі інші.--Brunei (обговорення) 13:44, 15 січня 2015 (UTC)

«Марайа»[ред.ред. код]

Наскільки правильна назва, іншими мовами звучить як «Марія»?
Фото з острова стоїть сьогодні як зображення дня, не хочеться, щоб з нас сміялися.--Сергій Липко (обговорення) 11:14, 17 січня 2015 (UTC)

Створив редирект Марія (острів). Як на мене, краще написати Марія. Хай місцеві жителі називають його як хочуть. Це не єдиний випадок, коли ми називаємо щось не так, як місцеві жителі. --Дядько Ігор (обговорення) 11:29, 17 січня 2015 (UTC)
Он @MelVic: же у нас і з Австралії, може він знає?--Анатолій (обг.) 11:31, 17 січня 2015 (UTC)
Англійську не вчив, як звучить «Maria»? Лише в російській «Марайа». Якщо вже так, чому не, напр., «Марая» або «Марайя» як «майя»?--Сергій Липко (обговорення) 11:40, 17 січня 2015 (UTC)
Назва цілковито безглузда. Як з точки зору української (й + а = я), так і з англійської (Mariah = Мера(й)я/Мара(й)я, Maria = Ма(е)ріа/Ма(е)рія). Треба перейменувати на Марія. Можливо, наголос варто поставити на перший склад, як в оригіналі. А місцеві жителі, якщо я правильно зрозумів, взагалі по-своєму називають цей острів — Maria — це радше міжнародна назва.-- Piramid ion  11:53, 17 січня 2015 (UTC)
Російська мова змінюється. Вони тепер пишуть йаду, замість яду. --Дядько Ігор (обговорення) 13:39, 17 січня 2015 (UTC)
  • Про цей острів 1-й раз чую словники подають - Maria 1) [mə'raɪə] Мерайя 2) [mə'riːə] Марія. Oxford слово maria дає, як /ˈmarɪə/. Англійська вікі подає: Tasmanians pronounce the name /məˈraɪ.ə/, as did the early British settlers but the original pronunciation was /məˈriː.ə/. Я б вибрав би Марія. MelVic (обговорення) 12:02, 17 січня 2015 (UTC)
  • Тут як з Байєром/Майєром: літера i дає ай, наступна йде а, тому і виходить Мерайа (тобто по складах Ме-рай-а).--Анатолій (обг.) 14:07, 17 січня 2015 (UTC)
    Може й так. Але таке написання для української невластиве — тому пропоную, як і у випадку з Байєром/Майєром, після й дати «я», (Мерайя), особливо зважаючи на наведену MelVic'ом цитату про вимову цієї назви місцевими жителями.-- Piramid ion  15:49, 17 січня 2015 (UTC)

Запис назв іноземних кораблів[ред.ред. код]

Українські рухливі ігри[ред.ред. код]

Вітання усім! Нам необхідне мати повну енциклопедію рухливих ігор. Коли знайдете вільну годинку, перегляньте статті Квач (гра), Схованки. Може, хто знає інші назви цих ігор (наприклад, у Росії квач має кілька десятків назв) або схожі ігри. Підкажіть, що ліпше: створити окремі сторінки для ігор Горидуб і Ящур чи описати їх у загальній статті «Українські народні ігри»?

Також важливе питання: чи можна статтю про гилку пов'язувати з російською статтею «Лапта», чи для російської лапти потрібна окрема сторінка?

Чекаю на вашу допомогу

--В.Галушко (обговорення) 18:05, 19 січня 2015 (UTC)

Чи не чували таких назов: латки (Суми, Донецьк), кеч (Київ, Дніпропетровськ, Полтава, Чернівці), цурик (Рівне), лови (Черновицька обл., Севастополь), лов (Крим, Львів), дід (Донецька обл.), лади (Луганська обл.), ел (Θеодосія), догонялки (Чернівці)?

--В.Галушко (обговорення) 08:03, 24 січня 2015 (UTC)

В «кеч» гралися мої однокласники ;) (Київ, початок 1990-х). Проте було стійке враження, що то був переклад англійського слова catch - "ловити" (англійська спецшкола, діти хизуються знанням англійських слів і таке інше). За межами школи така гра називалася квачом і догонялками (Київ і область, 1990-ті). --Xsandriel (обговорення) 08:55, 28 січня 2015 (UTC)

«Фітіль» чи «Ґніт»?[ред.ред. код]

Прошу висловити свої думки щодо того, як ми маємо записувати назву радянського і російського кіножурналу «Фитиль»: «Фітіль», «Фитиль» чи «Ґніт». Чекаю на ваші пропозиції.

--В.Галушко (обговорення) 07:49, 24 січня 2015 (UTC)

«Фитиль» - див. Вікіпедія:Іменування статей#Назви газет, журналів, хоч і не затверджене. --Basio (обговорення) 08:09, 24 січня 2015 (UTC)
Чого ж не затверджене? Той розділ якраз затверджений.--Анатолій (обг.) 13:39, 25 січня 2015 (UTC)
Глянув на шапку, де написано «Зараз усе, що написано на цій сторінці, не є чинними правилами Вікіпедії» і набрав посилання, а про затвердження забув. Потрібно виправити шапку. --Basio (обговорення) 14:02, 25 січня 2015 (UTC)
Вікіпедія:Іменування статей#Латинська, українська та іншомовні абетки взагалі порушує правопис (§ 38. Велика літера у власних назвах), бо правопис транскрибує всі назви латинкою українською: фірма «Філко корпорейшн», компанія «Дженерал моторс», нафтохімічна компанія «Оксиденталь петролеум корпорейшн», банк «Гаранті траст компані». Тобто «Майкрософт», «Ай-Бі-Ем», «Еппл», і т.д. --Friend 16:56, 25 січня 2015 (UTC)

Як перейменувати файл у Вікісховищі?[ред.ред. код]

Вітаю, панове! Щойно завантажив нове зображення File:Split of Ukraine .svg.png, на Вікісховище, але одразу ж виявилися хиби. По-перше, файл має подвійне розширення і пропуск перед крапкою, по-друге, він має незручні пропорції — надто широкий. Якщо хто обізнаний у цій справі, най виправить моє нездарство. Треба поліпшити пропорції, щоб він вдало входив у шаблон, і прибрати друге розширення і пропуск перед крапкою. Наперед вдячний

--В.Галушко (обговорення) 13:17, 25 січня 2015 (UTC)

Ширину файлу можна виправити хіба що завантаженням нової версії. Шукайте внизу сторінки, там де інформація про Ваше перше завантаження — має бути посилання «завантажити нову версію».
А перейменувати файл можна приблизно так, як в нас перейменовуються статті — вгорі, біля «переглянути історію» є така стрілочка і напис «Ще». Вибираєте там «Move» і відкриється діалогове вікно, де треба буде вибрати причину перейменування і ввести нову назву. Перейменовувачі переглянуть і перейменують.-- Piramid ion  13:42, 25 січня 2015 (UTC)

Цитати про анексію Криму[ред.ред. код]

Панове, можете мені для Вікіцитат кілька висловлювань наших політиків про анексію Криму підкинути (джерела одразу ж вказуйте)?

На кшталт такого:

«Ни одна страна мира, цивилизованная, не признала аннексии Крыма, агрессии РФ... Никаких оснований для аннексии не существует... Аннексия Крыма разрушила всю послевоенную систему безопасности мира, это уже не является проблемой только Украины»,заявил Порошенко. --Yakiv Glück 16:44, 26 січня 2015 (UTC)

Демянко чи Дем'янко[ред.ред. код]

Чи з апострофом, чи без ?.. --Микола Івкі (обговорення) 13:22, 28 січня 2015 (UTC)

На сайті ВРУ та й у інших джерелах — без.--Микола Василечко (обговорення) 14:32, 28 січня 2015 (UTC)
Стаття Фонетика української мови говорить, що губні приголосні можуть пом'якшуватись в іншомовних словах. Якщо Демянко — прізвище іншомовне, все правильно. --В.Галушко (обговорення) 14:39, 28 січня 2015 (UTC)
Якщо в паспорті записано без апострофа, то ніяким правилом фонетики не виправиш без бажання правовласника прізвища щось змінити. А так як цей «господін» члєн Партії ригіонів — то самі розумієте, що ніц з того не вийде...--Микола Василечко (обговорення) 14:42, 28 січня 2015 (UTC)
Дослідив додатково. Виходить: без апострофа. Хоч і неграмотно («А в мене так у паспорті написано!»).
Примітка. І сам звернув увагу на партійність цього «господіна», а також на те, що цей «господін» голосував за диктаторські закони 16 січня... --Микола Івкі (обговорення) 12:27, 30 січня 2015 (UTC)

Треба виправити у статті в англійській Вікіпедії[ред.ред. код]

В англійській Вікіпедії мене довічно заблокували англоколоради, тому прошу у статті Donetsk National Technical University в розділі Structure виправити кількість факультетів (at 18 faculties) на 7 (наразі така кількість). --Антон патріот (обговорення) 14:14, 28 січня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено--Микола Василечко (обговорення) 14:29, 28 січня 2015 (UTC)

Виправити веб адресу в Іспанській Вікіпедії[ред.ред. код]

Оскільки в Іспанській Вікіпедії мене заблокували англоколоради прошу виправити посилання на сайт. В статті Universidad Técnica Nacional de Donetsk в розділі Enlaces externos, анонім виправив адресу сайту ДоНТУ, на сайт терористичного угруповання ДонНТУ ДНР (до речі він це зробив і в Українській Вікіпедії). Треба повернути адресу donntu.edu.ua. --Антон патріот (обговорення) 19:37, 28 січня 2015 (UTC)

Виправити веб адресу в Італійській Вікіпедії[ред.ред. код]

Оскільки в Італійській Вікіпедії мене заблокували англоколоради прошу виправити посилання на сайт. В статті Università Tecnica Nazionale di Donec'k в розділі Collegamenti esterni, анонім виправив адресу сайту ДоНТУ, на сайт терористичного угруповання ДонНТУ ДНР. Треба повернути адресу donntu.edu.ua. --Антон патріот (обговорення) 19:43, 28 січня 2015 (UTC)

Шось ви захопилися. В італійській Вікіпедії у вас блокувань нема.[1].--Анатолій (обг.) 19:51, 28 січня 2015 (UTC)
Дивно, чому тоді не можна виправити посилання? --Антон патріот (обговорення) 20:50, 28 січня 2015 (UTC)
@Антон патріот: Ви не можете зайти анонімно і відредагувати, а не через зареєстрований профіль? Face-smile.svg--Сергій Липко (обговорення) 13:23, 30 січня 2015 (UTC)
Тоді я стану порушником правил. А я не порушник! Мене заблокували незаконно, з формулюванням "Він відстоює проукраїнську точку зору". Але це не стосується італійської вікіпедії. Як вже було написано вище, там блокувань нема. Просто мабуть якийсь технічний збій, що не можна було редагувати. --Антон патріот (обговорення) 13:48, 30 січня 2015 (UTC)