Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7

Зміст

"матеріли"[ред.ред. код]

Що це за слово ?? Таке слово вжив, зокрема, користувач Bulakhovskyi. --Микола Івкі (обговорення) 12:42, 24 грудня 2014 (UTC)

Можливо, "матеріали".--Сергій Липко (обговорення) 02:16, 25 грудня 2014 (UTC)
І сам таке припустив. Якщо вважати, що це - помилка, то чомусь такої помилки багато в Інтернеті. --Микола Івкі (обговорення) 13:19, 25 грудня 2014 (UTC)
Може минулий час від матеріти?--Анатолій (обг.) 14:48, 25 грудня 2014 (UTC)

Форма дієслова «матеріти»? Сумнівно — слово дуже рідко уживається в українській мові, навіть «Академічний тлумачний словник української мови 1970-1980 років» його не фіксує. Мабуть, звичайна одруківка. Пор. http://slovopedia.org.ua/29/53394/7710.html

--В.Галушко (обговорення) 14:56, 25 грудня 2014 (UTC)

 • Практично слово "матеріли" - помилка, треба "матеріали". Після моєї підказки Bulakhovskyi виправив свою помилку. --Микола Івкі (обговорення) 13:49, 26 січня 2015 (UTC)

Ненормативна лексика[ред.ред. код]

Користувач Mykola Swarnyk опустився до ненормативної лексики (ВП:ЗА). Як бути ? --Микола Івкі (обговорення) 14:02, 29 грудня 2014 (UTC)

Дайте diff. — Green Zero обг 19:56, 29 грудня 2014 (UTC)
Перепрошую, цей дебілізм і тролінг колись закінчиться? Пане Green Zero, у вас немає інших занять? Чи ви не знаєте ситуації. Можна вже анекдоти складати. Хтось ще бажає подискутувати, чому в слові п'ять не треба апостроф? «Знавець мови» нам підкаже. --Bulakhovskyi (обговорення) 20:11, 29 грудня 2014 (UTC)
Дописи користувача Mykola Swarnyk за 05:52, 17 грудня 2014 і 06:30, 18 грудня 2014. --Микола Івкі (обговорення) 14:11, 22 січня 2015 (UTC)
Ненормативна лексика має зватися не «обезціненою» лексикою (verba obscena), а обезціненим матюччям. Навіть у Вікіпедії лаятися матюками — норма, причому лаються не тільки вандали, а дуже шановані громадяни користувачі. Але матюкальникам невтямки, що лихослів'я давно ні на кого не діє — до нього зараз звикли. Лихословець тепер схожий з грабіжником, який розстріляв всі набої і тепер тикає порожнім стволом, гадаючи, що це справляє на когось враження. А може він просто не відрізнює лайливих слів від звичайних і для нього — це нормальна=рідна мова. Все було б доладне, тільки чомусь лайливі слова у наших дописувачів записані так, немов їх вимовляють так само, як і у Московській області. Чому так?
--В.Галушко (обговорення) 08:42, 24 січня 2015 (UTC)
Довідка. Той (та), хто матюкається,- матюкун, матюкуха (пор.: брехун, брехуха). --Микола Івкі (обговорення) 12:39, 2 лютого 2015 (UTC)
Підтримую. Тут вам не Московська область. Mykola Swarnyk зобов'язаний виправитись — перекласти все. Напевно, краще за все це зробити прямо тут. Якщо не дасть ради, я думаю, ми всі, разом і В. Галушком допоможемо власним досвідом. Ситуацію у Вікі треба змінювати.--Aeou 09:18, 24 січня 2015 (UTC)
Перепрошую, але я мав на увазі зовсім не Mykola Swarnyk, а декого іншого... Про лихослів'я решти вікіпедистів мені нічого не відоме. Одним зі слів, які мене збентежили, у нас у Підмосков'ї зовуть млинець (тонкий корж зі солодкого тіста, який їдять гарячим), друге (дієслово з нечітким значенням) походить від праслов'янської назви піхви (так і не втямив, при чому тут відносини між чоловіком та жінкою?) і було чомусь записане у російській вимові (через і). До речі, я хотів доповнити статтю Піхва розділом про українські народні назви піхви, але ніхто не відгукнувся. Може, було соромно? Так і напишіть, якщо кого збентежив. Най обурені ревнителі моралі мені вискажуть у дуже українських виразах, що про мене думають. Наприклад такі (курсивом подано слова, які в їхніх заувагах будуть іншими): та як цей соромітник Галушко ще досі у Вікіпедії! Заблокувати! Він і так вже всіх дістав. Якщо він хоче похизуватись, най йде на російські сайти.
Ціную вихованість і цнотливість загалу Української Вікіпедії
С надією
--В.Галушко (обговорення) 19:36, 25 січня 2015 (UTC)
Дрібне хуліганство: http://www.uapravo.com/hro/text.php?lan=ukr&id=2171&id_book=1910&id_parent=2170. --Микола Івкі (обговорення) 14:20, 28 січня 2015 (UTC)

Потрібні шаблони[ред.ред. код]

Вітання, панове! Підкажіть, будь-ласка, як створювати шаблони на теми «Користувач:Уподобання» і «Користувач:Мови». Може, хто-небудь удозволиться допомогти мені з шаблонами. Вони задумані для моєї сторінки, але може, ще комусь стануть у пригоді.

Чекаю на ваші поради

--В.Галушко (обговорення) 09:58, 30 грудня 2014 (UTC)

Вітання. Трохи не зрозуміло, що Вам потрібно. Уточніть.--Микола Василечко (обговорення) 10:57, 30 грудня 2014 (UTC)

Мені бажані такі шаблони для моєї сторінки:

«Цей користувач розуміє англійську мову, але уживає її неохоче» («This user understands English, but uses it unwillingly»);

«Цей користувач ласує галушками» (бажано помістити на ньому зображення тарелі з галушками);

«Цей користувач слухає ВІА Гру»;

«Цей користувач — романтик» (бажано помістити на ньому зображення букета троянд);

«Цей користувач вважає, що Євромайдан спричинив вибух сепаратизму у Східній Україні» (малюнок — знак Євросоюзу і розсічена ним мапа України)

П. Н. Якщо Вам не сподобалась якась тема, прошу відзначити і вказати причину.

Бажаю успіху у роботі!

--В.Галушко (обговорення) 11:52, 30 грудня 2014 (UTC)

Дякую, Сергію! Але все ж глузду мені не вистачає виконати таку задачу. Про програмування я маю дуже віддалене уявлення (як і про решту в світі). Як наприклад, знайти малюнок з мапою України трьох кольорів: східною та південною червоною частиною (т. зв. «Новоросія») і північно-західною жовто-блакитною, та щоб між ними було зореколо Євросоюзу? Як знайти малюнок з закресленим символом англійської мови (en)? Проте Ви, мабуть, нишком вже посміюєтеся з мене: «Мовляв, не вмієш програмувати, не суйся у Вікіпедію...» Так, я пречудово розумію, що поки від мене тут більше шкоди, ніж користи (я відхиляю своїми дурницями вікіпедистів від праці), але я стараюсь робити і мій посильний внесок, яким би нікчемним він вам не здавався... Як би ви знали, як непросто мені брати участь у проекті...

З засмученням

--В.Галушко (обговорення) 18:09, 30 грудня 2014 (UTC)

Тримайте один, що вже існує: {{User en-no}}. -- Ата (обг.) 10:12, 3 січня 2015 (UTC)
PS. Дивні у Вас уявлення про вікіпедистів. Програмувати? Яке ще програмування, якщо тут ним назагал і не пахне.
Буде добре, якщо Ви звернете увагу на те, як оформлюються репліки у Кнайпі: якщо відповідаєте на чиюсь попередню, ставите на початку своєї двокрапку: вона дає відступ (як оце тут) і створює таке собі деревовидне обговорення. Дяка.
Щодо шаблонів, то я може створю, але хотіла б почути відгук від когось іще щодо зокрема останнього з них: якщо нема інших бажаючих, то можна буде просто поставити відповідний текст на Вашій сторінці без створення сторінки шаблону. -- Ата (обг.) 12:16, 3 січня 2015 (UTC)
Доброго вечора, Ата. Дякую за шаблон та поради. Щодо доцільності шаблону «Цей користувач вважає, що Євромайдан спричинив вибух сепаратизму у Східній Україні». Я знаю, це — треба. Нема певності, що цей шаблон ще комусь сподобається, але обійдемось. Я не знаю, як помітно оголосити свої переконання на сторінці-осібці без створення шаблону... Підкажіть, як можна це гарно написати. Не забувайте, що на мою сторінку заглядають один раз на один-два місяці, отже, для більшості вікізнавців моє зауваження пройде повз очі.
Бажаю окреслитися з рішенням!
--В.Галушко (обговорення) 12:51, 3 січня 2015 (UTC)

{{Користувач ласує галушками}} (фото галушок най зробить хтось інший, а то у ВП ніде немає! *Ата шокована*)

{{Користувач-романтик}}

Eight Note Triplet Beam+2.png
Цей користувач слухає ВІА Гру.

(звиняйте, вільних фото теж наразі не спостерігаю, тому замість дівчат — триплетик Face-smile.svg; можна взяти три фото окремо, але звідки ж мені знати, який Вам склад до душі ))

Ukraine EU.svg
Цей користувач вважає, що Євромайдан спричинив вибух сепаратизму у Східній Україні.

(малювати не вмію, тож по зображення — не до мене).

Поставила Вам ці шаблони на сторінку. -- Ата (обг.) 10:00, 5 січня 2015 (UTC)

Прошу прибрати шаблон про Євромайдан, він до війни не має жодного відношення, бо є таке поняття як геополітика, це вона спричинила війну на Сході. Jphwra (обговорення) 09:22, 24 січня 2015 (UTC)

В'язник, Арістотель[ред.ред. код]

Які значення має слово в'язник і де там наголоси ? --Микола Івкі (обговорення) 12:35, 14 січня 2015 (UTC)

Це слід питати Вікісловнику, а не тут.--Анатолій (обг.) 12:48, 14 січня 2015 (UTC)
У Вікісловник заглядав іще до створення цієї теми. --Микола Івкі (обговорення) 13:14, 14 січня 2015 (UTC)
І шо ви так швидко збагнули, що там краще не питати, бо тамтешні адміни більш суворі і можуть забанити за тролінг?--Анатолій (обг.) 13:46, 14 січня 2015 (UTC)
Мої дії - не тролінг. Чи для такого, як Ви, Анатолію (Ahonc),- тролінг ? У Вікісловник заглядав, щоб там пошукати слово в'язник. --Микола Івкі (обговорення) 13:55, 14 січня 2015 (UTC)
Можете це розказувати Унікаліньо, я сам досвідчений троль, тому вмію розрізнити, де тролінг, а де ні. Тим більше, Булаховський вас уже давно викрив. Ви практично не пишете статей, а лише переважно обговорюєте правопис. При цьому вбили собі в голову, що В'ятка, В'язники і П'ятигорськ мають писатися без апострофа і вже три місяці намагаєтеся всім це довести, стверджуєте, що правопис неправильний, а правильна ваша теорія. Уже навіть знайшли собі кількох послідовників. Я б зрозумів, якби ви спитали, як пишеться, вам відповіли, і ви використали це в статті. Проте ви ставите питання, вам відповідають, ви кажете, що ця відповідь вас не влаштовує і починаєте доводити, що ваша теорія правильна… І так уже четвертий місяць… То як це називається, якщо не тролінг???--Анатолій (обг.) 14:12, 14 січня 2015 (UTC)
Розглядаю П'ятигорськ як давній виняток. Ріка Вятка відповідно до чинного правопису. Місто В*язники - окремий випадок. Це ще питання, хто кого викрив. Щоб писати статті, треба знати, як писати слова. Напишу, наприклад, ріка Вятка, а такі, як Ви, почнуть додавати апостроф... Ще восени натрапив на ВП:Перейменування статей/Аристотель → Арістотель. Невже треба було так довго обговорювати те перейменування ?? --Микола Івкі (обговорення) 14:35, 14 січня 2015 (UTC)
@Микола Івкі:, невже Вам зайнятися більше нічим, ніж товкти воду в ступі?! Ваш коефіцієнт корисної дії наближається до нуля, що у поєднанні з постійним відволіканням інших користувачів може призвести до Вашого блокування. Вас уже кілька людей звинуватили у тролінзі. А я ще вагаюсь, не можу зрозуміти яка Ваша мета в цьому проекті. Я б дружньо порадив Вам зайнятися якимся ділом, а не переливанням з пустого в порожнє. Бо якщо Ваші дії таки визнають тролінгом (а це - перешкоджання нормального функціонування вікіпедії) - Вас обо'язково заблокують. — Green Zero обг 15:22, 14 січня 2015 (UTC)
Виправлення помилок — одне з основних «діл» вікіпедистів. Гадаю, виправлення одного «зневадження» чи «мамута» буде корисніше для ресурсу, ніж десятки статей з помилками такого штибу, що відлякують нормальних користувачів. Maksym Ye. (обговорення) 19:45, 15 січня 2015 (UTC)
Приєднуюся до колег. Проблеми правопису, звичайно, важливі. Потрібно, щоб статті писалися грамотною мовою. Але у будь-яких правилах є протиріччя і нерозв'язані питання. Акцентувати на них увагу на сторінках Вікіпедії - негідна поведінка. --Brunei (обговорення) 15:30, 14 січня 2015 (UTC)
per Green Zero. В мене теж склалося враження, що це — тролінг. Вже починає дратувати.-- Piramid ion  16:00, 14 січня 2015 (UTC)
Вітаю вас, панове. Ahonc, Brunei, Green Zero і Piramidion, відстаньте від Миколи. Чотири на одного — це нечесно. Ви козаки чи тільки іхні нащадки? Це раз. Микола каже правильно: з правописом у нас повна плутанина. Наприклад, днями чимало здивувався, побачивши у нас статтю під назвою Хакер (з початковим «х»!). І нічого, це нікого не бентежить. Списали з російського запису і цим вдовольнились. «Неохочемовці» російською мовою... Виправляти назву, схоже, ніхто не збирається. А навіщо? Байдуже, бо наша стаття тільки для статистики: читатимуть все одне російськомовну/англомовну. Микола щиро бажає поліпшити якість статей (не всі ж прагнуть тільки кількості), а ви вставляєте йому палиці у колеса, цькуєте як вовча зграя. Це два. Тролінг(?)тролінґ — це не спроба домогтися правди, це перешкоджування цьому. Дії Миколи не тролінг, а тільки бажання прибрати сміття. Замість того, щоб відкочувати корисні правки (пояснення розбіжностей у вимові та написанні) варто допомогти це зробити. Хіба не можна розмістити інформацію з цього у примітках або в окремому розділі? Будь-яка думка має претендувати на місце у Вікіпедії, навіть якщо її визнає тільки одна людина. Це три. «Уже навіть знайшли собі кількох послідовників...» Вкажіть, будьте ласкаві, хто ці послідовники. Це чотири. Ділом пора зайнятись всім нам, а не тільки Миколі. Скільки статей у нас залишено на рівні заготівок, з невичитаними автоперекладами (до речі, мій «тролінг» про автопереклад наші трудівники і шанувальники рідного слова дружно зарубали у корені) і просто поганої якості! Скільки корисних статей у нас ще не існує! Отже, ладно з ним з Миколою, хай перейменує статті так, як йому хочеться. Великої шкоди це Вікіпедії не завдасть. Потім наші наступники переправлять, якщо стане необхідність. Шкода, якщо завзятець покине Українську Вікіпедію, отримавши досвід спілкування з вами. А щодо мене, я не залишу Українську Вікіпедію навіть якщо мене будуть троліти всі учасники. А тепер облишімо цю θему. Це п'ять.
З повагою
--В.Галушко (обговорення) 20:23, 14 січня 2015 (UTC)
Так хто до кого пристав? Микола почав ці правописні обговорення ще на початку жовтня, вже 4-й місяць пішов… Усі б раді облишити цю тему, але ж він не дає. P.S. Ну а хакер у сучасних словниках саме через х…--Анатолій (обг.) 21:29, 14 січня 2015 (UTC)
 • Цитую не своє: "не можна закривати очі на проблему і заганяти її у кут, бо вона колись все одно вилізе нам боком.", "І хто першим виявив і звернув увагу на проблему, вже вирішив її наполовину". --Микола Івкі (обговорення) 11:55, 15 січня 2015 (UTC)
Кілька років минуло - і знову неграмотна основна назва Аристотель... --Микола Івкі (обговорення) 12:18, 15 січня 2015 (UTC)
Цитую: "Згідно з чинним українським правописом треба писати: Арістотель" (Правило дев'ятки). --Микола Івкі (обговорення) 12:35, 15 січня 2015 (UTC)
Довідка. 12:51, 15 січня 2015 (UTC) було перейменування Аристотель -> Арістотель. --Микола Івкі (обговорення) 13:17, 16 січня 2015 (UTC)
І до чого тут Арістотель? І правило дев'ятки? Ви знову демонструєте свої неперевершені знання правопису…--Анатолій (обг.) 12:59, 15 січня 2015 (UTC)
Перед Вашим дописом було перейменування Аристотель -> Арістотель... --Микола Івкі (обговорення) 13:44, 15 січня 2015 (UTC)
Як називати дії тих, хто міняє Арістотель на Аристотель ?.. --Микола Івкі (обговорення) 13:03, 15 січня 2015 (UTC)
А в'язник тут причому?--Анатолій (обг.) 13:07, 15 січня 2015 (UTC)
Доповнив назву теми. --Микола Івкі (обговорення) 13:47, 15 січня 2015 (UTC)

Свавілля адміністрації[ред.ред. код]

Звертаюсь до спільноти за допомогою. Brunei з подачі Helixitta вилучив назавжди дописувача Shynkar, який не є вандалом і навіть був відмічений за активність. В цьому було б легко упевнитись, якби був доступ до історії його внесків. Як повернути обліковий запис Shynkar? Kukhkat (обговорення) 08:14, 15 січня 2015 (UTC)

З трьох ваших облікових записів залишив вам лише Shynkar, два інші (Kukhkat і Vyshyna) заблокував — NickK (обг.) 09:00, 15 січня 2015 (UTC)
Дякую, NickK. Адміністратор NickK звернувся до користувача з метою визначити, який з трьох акаунтів він вважає за потрібне залишити. Проте впродовж 3 днів користувач не зробив вибору, а головне, продовжив редагування одразу з двох акаунтів. Про якість цих редагувань (копівіо, непідтверджена джерелами інформація) потрібно говорити окремо. Тому я зробив вибір, залишивши найбільш активний на той момент акаунт Kukhkat, і заблокувавши всі інші.--Brunei (обговорення) 13:44, 15 січня 2015 (UTC)

«Марайа»[ред.ред. код]

Наскільки правильна назва, іншими мовами звучить як «Марія»?
Фото з острова стоїть сьогодні як зображення дня, не хочеться, щоб з нас сміялися.--Сергій Липко (обговорення) 11:14, 17 січня 2015 (UTC)

Створив редирект Марія (острів). Як на мене, краще написати Марія. Хай місцеві жителі називають його як хочуть. Це не єдиний випадок, коли ми називаємо щось не так, як місцеві жителі. --Дядько Ігор (обговорення) 11:29, 17 січня 2015 (UTC)
Он @MelVic: же у нас і з Австралії, може він знає?--Анатолій (обг.) 11:31, 17 січня 2015 (UTC)
Англійську не вчив, як звучить «Maria»? Лише в російській «Марайа». Якщо вже так, чому не, напр., «Марая» або «Марайя» як «майя»?--Сергій Липко (обговорення) 11:40, 17 січня 2015 (UTC)
Назва цілковито безглузда. Як з точки зору української (й + а = я), так і з англійської (Mariah = Мера(й)я/Мара(й)я, Maria = Ма(е)ріа/Ма(е)рія). Треба перейменувати на Марія. Можливо, наголос варто поставити на перший склад, як в оригіналі. А місцеві жителі, якщо я правильно зрозумів, взагалі по-своєму називають цей острів — Maria — це радше міжнародна назва.-- Piramid ion  11:53, 17 січня 2015 (UTC)
Російська мова змінюється. Вони тепер пишуть йаду, замість яду. --Дядько Ігор (обговорення) 13:39, 17 січня 2015 (UTC)
 • Про цей острів 1-й раз чую словники подають - Maria 1) [mə'raɪə] Мерайя 2) [mə'riːə] Марія. Oxford слово maria дає, як /ˈmarɪə/. Англійська вікі подає: Tasmanians pronounce the name /məˈraɪ.ə/, as did the early British settlers but the original pronunciation was /məˈriː.ə/. Я б вибрав би Марія. MelVic (обговорення) 12:02, 17 січня 2015 (UTC)
 • Тут як з Байєром/Майєром: літера i дає ай, наступна йде а, тому і виходить Мерайа (тобто по складах Ме-рай-а).--Анатолій (обг.) 14:07, 17 січня 2015 (UTC)
  Може й так. Але таке написання для української невластиве — тому пропоную, як і у випадку з Байєром/Майєром, після й дати «я», (Мерайя), особливо зважаючи на наведену MelVic'ом цитату про вимову цієї назви місцевими жителями.-- Piramid ion  15:49, 17 січня 2015 (UTC)

Запис назв іноземних кораблів[ред.ред. код]

Українські рухливі ігри[ред.ред. код]

Вітання усім! Нам необхідне мати повну енциклопедію рухливих ігор. Коли знайдете вільну годинку, перегляньте статті Квач (гра), Схованки. Може, хто знає інші назви цих ігор (наприклад, у Росії квач має кілька десятків назв) або схожі ігри. Підкажіть, що ліпше: створити окремі сторінки для ігор Горидуб і Ящур чи описати їх у загальній статті «Українські народні ігри»?

Також важливе питання: чи можна статтю про гилку пов'язувати з російською статтею «Лапта», чи для російської лапти потрібна окрема сторінка?

Чекаю на вашу допомогу

--В.Галушко (обговорення) 18:05, 19 січня 2015 (UTC)

Чи не чували таких назов: латки (Суми, Донецьк), кеч (Київ, Дніпропетровськ, Полтава, Чернівці), цурик (Рівне), лови (Черновицька обл., Севастополь), лов (Крим, Львів), дід (Донецька обл.), лади (Луганська обл.), ел (Θеодосія), догонялки (Чернівці)?

--В.Галушко (обговорення) 08:03, 24 січня 2015 (UTC)

В «кеч» гралися мої однокласники ;) (Київ, початок 1990-х). Проте було стійке враження, що то був переклад англійського слова catch - "ловити" (англійська спецшкола, діти хизуються знанням англійських слів і таке інше). За межами школи така гра називалася квачом і догонялками (Київ і область, 1990-ті). --Xsandriel (обговорення) 08:55, 28 січня 2015 (UTC)

«Фітіль» чи «Ґніт»?[ред.ред. код]

Прошу висловити свої думки щодо того, як ми маємо записувати назву радянського і російського кіножурналу «Фитиль»: «Фітіль», «Фитиль» чи «Ґніт». Чекаю на ваші пропозиції.

--В.Галушко (обговорення) 07:49, 24 січня 2015 (UTC)

«Фитиль» - див. Вікіпедія:Іменування статей#Назви газет, журналів, хоч і не затверджене. --Basio (обговорення) 08:09, 24 січня 2015 (UTC)
Чого ж не затверджене? Той розділ якраз затверджений.--Анатолій (обг.) 13:39, 25 січня 2015 (UTC)
Глянув на шапку, де написано «Зараз усе, що написано на цій сторінці, не є чинними правилами Вікіпедії» і набрав посилання, а про затвердження забув. Потрібно виправити шапку. --Basio (обговорення) 14:02, 25 січня 2015 (UTC)
Вікіпедія:Іменування статей#Латинська, українська та іншомовні абетки взагалі порушує правопис (§ 38. Велика літера у власних назвах), бо правопис транскрибує всі назви латинкою українською: фірма «Філко корпорейшн», компанія «Дженерал моторс», нафтохімічна компанія «Оксиденталь петролеум корпорейшн», банк «Гаранті траст компані». Тобто «Майкрософт», «Ай-Бі-Ем», «Еппл», і т.д. --Friend 16:56, 25 січня 2015 (UTC)

Як перейменувати файл у Вікісховищі?[ред.ред. код]

Вітаю, панове! Щойно завантажив нове зображення File:Split of Ukraine .svg.png, на Вікісховище, але одразу ж виявилися хиби. По-перше, файл має подвійне розширення і пропуск перед крапкою, по-друге, він має незручні пропорції — надто широкий. Якщо хто обізнаний у цій справі, най виправить моє нездарство. Треба поліпшити пропорції, щоб він вдало входив у шаблон, і прибрати друге розширення і пропуск перед крапкою. Наперед вдячний

--В.Галушко (обговорення) 13:17, 25 січня 2015 (UTC)

Ширину файлу можна виправити хіба що завантаженням нової версії. Шукайте внизу сторінки, там де інформація про Ваше перше завантаження — має бути посилання «завантажити нову версію».
А перейменувати файл можна приблизно так, як в нас перейменовуються статті — вгорі, біля «переглянути історію» є така стрілочка і напис «Ще». Вибираєте там «Move» і відкриється діалогове вікно, де треба буде вибрати причину перейменування і ввести нову назву. Перейменовувачі переглянуть і перейменують.-- Piramid ion  13:42, 25 січня 2015 (UTC)

Цитати про анексію Криму[ред.ред. код]

Панове, можете мені для Вікіцитат кілька висловлювань наших політиків про анексію Криму підкинути (джерела одразу ж вказуйте)?

На кшталт такого:

«Ни одна страна мира, цивилизованная, не признала аннексии Крыма, агрессии РФ... Никаких оснований для аннексии не существует... Аннексия Крыма разрушила всю послевоенную систему безопасности мира, это уже не является проблемой только Украины»,заявил Порошенко. --Yakiv Glück 16:44, 26 січня 2015 (UTC)

Демянко чи Дем'янко[ред.ред. код]

Чи з апострофом, чи без ?.. --Микола Івкі (обговорення) 13:22, 28 січня 2015 (UTC)

На сайті ВРУ та й у інших джерелах — без.--Микола Василечко (обговорення) 14:32, 28 січня 2015 (UTC)
Стаття Фонетика української мови говорить, що губні приголосні можуть пом'якшуватись в іншомовних словах. Якщо Демянко — прізвище іншомовне, все правильно. --В.Галушко (обговорення) 14:39, 28 січня 2015 (UTC)
Якщо в паспорті записано без апострофа, то ніяким правилом фонетики не виправиш без бажання правовласника прізвища щось змінити. А так як цей «господін» члєн Партії ригіонів — то самі розумієте, що ніц з того не вийде...--Микола Василечко (обговорення) 14:42, 28 січня 2015 (UTC)
Дослідив додатково. Виходить: без апострофа. Хоч і неграмотно («А в мене так у паспорті написано!»).
Примітка. І сам звернув увагу на партійність цього «господіна», а також на те, що цей «господін» голосував за диктаторські закони 16 січня... --Микола Івкі (обговорення) 12:27, 30 січня 2015 (UTC)

Треба виправити у статті в англійській Вікіпедії[ред.ред. код]

В англійській Вікіпедії мене довічно заблокували англоколоради, тому прошу у статті Donetsk National Technical University в розділі Structure виправити кількість факультетів (at 18 faculties) на 7 (наразі така кількість). --Антон патріот (обговорення) 14:14, 28 січня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено--Микола Василечко (обговорення) 14:29, 28 січня 2015 (UTC)

Виправити веб адресу в Іспанській Вікіпедії[ред.ред. код]

Оскільки в Іспанській Вікіпедії мене заблокували англоколоради прошу виправити посилання на сайт. В статті Universidad Técnica Nacional de Donetsk в розділі Enlaces externos, анонім виправив адресу сайту ДоНТУ, на сайт терористичного угруповання ДонНТУ ДНР (до речі він це зробив і в Українській Вікіпедії). Треба повернути адресу donntu.edu.ua. --Антон патріот (обговорення) 19:37, 28 січня 2015 (UTC)

Виправити веб адресу в Італійській Вікіпедії[ред.ред. код]

Оскільки в Італійській Вікіпедії мене заблокували англоколоради прошу виправити посилання на сайт. В статті Università Tecnica Nazionale di Donec'k в розділі Collegamenti esterni, анонім виправив адресу сайту ДоНТУ, на сайт терористичного угруповання ДонНТУ ДНР. Треба повернути адресу donntu.edu.ua. --Антон патріот (обговорення) 19:43, 28 січня 2015 (UTC)

Шось ви захопилися. В італійській Вікіпедії у вас блокувань нема.[1].--Анатолій (обг.) 19:51, 28 січня 2015 (UTC)
Дивно, чому тоді не можна виправити посилання? --Антон патріот (обговорення) 20:50, 28 січня 2015 (UTC)
@Антон патріот: Ви не можете зайти анонімно і відредагувати, а не через зареєстрований профіль? Face-smile.svg--Сергій Липко (обговорення) 13:23, 30 січня 2015 (UTC)
Тоді я стану порушником правил. А я не порушник! Мене заблокували незаконно, з формулюванням "Він відстоює проукраїнську точку зору". Але це не стосується італійської вікіпедії. Як вже було написано вище, там блокувань нема. Просто мабуть якийсь технічний збій, що не можна було редагувати. --Антон патріот (обговорення) 13:48, 30 січня 2015 (UTC)

Оформлення дизамбігів[ред.ред. код]

Панова: порівняйте мою версію та версію користувачки Quaerite. Яка правильна, я можу відкинути її зміни?Face-smile.svg--Сергій Липко (обговорення) 06:58, 2 лютого 2015 (UTC)

 • Я змінила статтю так, щоб можливо було додати Панова до статті Панов. Якщо відкинути, треба вилучити із статті Панов.--Quaerite@ 07:06, 2 лютого 2015 (UTC)
  @Quaerite: Якщо ви хочете вставити текст однієї статті до іншої статті, виділіть текст для вставки до іншої статті тегом <onlyinclude>Текст для вставки</onlyinclude>, наприклад, такNickK (обг.) 11:12, 2 лютого 2015 (UTC)
  Добре, бо я звикла до noinclude --Quaerite@ 11:24, 2 лютого 2015 (UTC)
  @Quaerite:, можна і так, і так, головне — не вилучати з самого дизамбігу — NickK (обг.) 21:18, 2 лютого 2015 (UTC)

«гуманітарний конвой»[ред.ред. код]

На мою думку, калька не до речі. Як точніше назвати "путінські конвої" ? --Микола Івкі (обговорення) 12:25, 2 лютого 2015 (UTC)

А ви статтю написати хочете, чи просто з цікавості питаєте, як завжди?--Анатолій (обг.) 12:28, 2 лютого 2015 (UTC)
Тут і не стаття, і не цікавість. Сполучення слів "гуманітарний" (людяний) і "конвой" (військовий) - не до речі. Війна завжди негуманна. --Микола Івкі (обговорення) 12:48, 2 лютого 2015 (UTC)
А що ж то тоді як не гумконвой?--Dimant 15:11, 2 лютого 2015 (UTC)
снаряди, отруйні гази, спалювачі трупів. --Л. Панасюк (обговорення) 15:16, 2 лютого 2015 (UTC)
Псевдогуманітарний конвой? У ЗМІ на таке словосполучення можна натрапити.-- Piramid ion  15:30, 2 лютого 2015 (UTC)
@Леонід Панасюк: Самі бачили чи телевізор надивились? Ніяких беззаперечних доказів щодо наявності там боєприпасів я ще не помічав. --Dimant 15:46, 2 лютого 2015 (UTC)

??? Діманте, ви лайфнулися? --Л. Панасюк (обговорення) 15:53, 2 лютого 2015 (UTC)

Лайфнулися ви, коли пишите про спалювачі трупів. Зброю там і так завжди перевозили без прикриття, а використовувати для цього саме гумконвої виглядає якось зовсім нерозумно, коли це робиться й так у відкриту. --Dimant 16:08, 2 лютого 2015 (UTC)
трохи вас ниризимийу. поведінку ПТНХЙЛ ви хочете підвести під розумну? Гатити 2 області во славу воцерковлєнного серсер - це розумно? мццццц. --Л. Панасюк (обговорення) 16:13, 2 лютого 2015 (UTC)
Скільки конвоїв було повністю перевірено ??
Чи звертали Ви увагу, що після прибуття конвоїв на Донбасі загострення ?
Бажано замінити передусім слово "гуманітарний". --Микола Івкі (обговорення) 11:41, 3 лютого 2015 (UTC)
Навіщо? Є вже усталений вараз. Вас же не бентежить "холодна війна" чи "культурна революція"? --Geohem 15:25, 3 лютого 2015 (UTC)
Є ще вирази "путінський конвой", "троянський конвой"... --Микола Івкі (обговорення) 11:10, 4 лютого 2015 (UTC)
«Гуманітарний конвой» є більш вживаним терміном, ніж «путінський конвой» чи «троянський конвой». --Dimant 16:17, 4 лютого 2015 (UTC)

http://www.unian.ua/war/1041585-13-y-rosiyskiy-gumkonvoy-ruhaetsya-v-napryamku-donetska-ta-luganska.html). --Микола Івкі (обговорення) 14:18, 10 лютого 2015 (UTC)

Виправити веб адресу в Англійській Вікіпедії[ред.ред. код]

Оскільки в Англійській Вікіпедії мене заблокували англоколоради прошу виправити посилання на сайт. В статті Donetsk National Technical University в розділі External links, анонім виправив адресу сайту ДоНТУ, на сайт терористичного угруповання ДонНТУ ДНР. Треба повернути адресу donntu.edu.ua. --Антон патріот (обговорення) 12:38, 2 лютого 2015 (UTC)

Виправити веб адресу в Іспанській Вікіпедії[ред.ред. код]

Оскільки в Іспанській Вікіпедії мене заблокували англоколоради прошу виправити посилання на сайт. В статті Universidad Técnica Nacional de Donetsk в розділі Enlaces externos, анонім виправив адресу сайту ДонНТУ, на сайт терористичного угруповання ДонНТУ ДНР. Треба повернути адресу donntu.edu.ua. --Антон патріот (обговорення) 12:40, 2 лютого 2015 (UTC)

неоднозначність[ред.ред. код]

Є багато різних Романів, куди їх додавати, до статті про ім'я чи до сторінки значень? А тут Роман Михайло я не впевнена, де ім'я а де прізвище.--Quaerite@ 18:48, 4 лютого 2015 (UTC)

Додав по батькові — NickK (обг.) 19:11, 4 лютого 2015 (UTC)
Дякую. Романів додала до сторінки значень. --Quaerite@ 19:22, 4 лютого 2015 (UTC)

Користувач Palukopa[ред.ред. код]

Шановна спільното! Розшукується людина, яка має час і натхнення виправляти чужі помилки. Я, на жаль, зараз зовсім не маю часу на вікіпедію. Я познайомилась з творчістю користувача у статті Дівчина з Поділля (В. Тропінін), яка виявилась копіпастом у два заходи. А тоді я зазирнула у внесок, а там зокрема ред.№ 15435471 - копіпаст з сайту [2], тоді як світлини у тому розділі потім додані з [3] авторства Романа Маленкова. Скіфська зброя - це ось. Або мені так везе, або людина non-stop заливає у вікіпедію невільний контент.--Навка (обговорення) 20:12, 5 лютого 2015 (UTC)

Чого Ви до мене причепилися? Не можна використовувати інформацію з сайтів ? Навіть з офіційних? Думаю, що можна..Не перегібайте.. Дайте розвиватись і нормально повноцінно доповнювати інформацією, яка є у вільному доступі!!!--palukopa (Користувач Palukopa) (UTC)
Дивіться, на офіційній сторінці Софійського музею написано таке: © Національний заповідник «Софія Київська», 2013, тоді як у Вікіпедії "Текст доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike". Якщо Ви знайдете сайт, де текст так само поширюється на умовах вільної ліцензії, то Ви можете його використовувати.Ось тут, зокрема, є деякі з таких ВП:ДЗ --Навка (обговорення) 22:11, 5 лютого 2015 (UTC)
Користувачка права: не можна дослівно копіювати текст з інших сайтів, якщо він захищений авторським правом. На більшості сайтів саме такі захищені тексти. Детальніше можна прочитати у ВП:АП. --Brunei (обговорення) 22:31, 5 лютого 2015 (UTC)
 • palukopa інформацію з сайтів можна використовувати, інформація не захищається авторським правом. Захищаються тексти, саме тому не можна дослівно копіювати у Вікіпедію тексти з інших джерел, а потрібно інформацію з тих джерел викладати власними словами. Тобто робити переказ, а не копіювання. --yakudza 00:37, 13 лютого 2015 (UTC)

Не курці, не питці[ред.ред. код]

Як одним словом назвати тих, хто не курить ?.. --Микола Івкі (обговорення) 14:32, 6 лютого 2015 (UTC)

ABBYY Lingvo v12 іменник однини так і зазначає — «некурець» :).--Xsandriel (обговорення) 09:58, 7 лютого 2015 (UTC)
А щоб без початкового не- ? Див. також: НЕКУРЕ́ЦЬ (http://sum.in.ua/s/nekurecj). --Микола Івкі (обговорення) 12:55, 8 лютого 2015 (UTC)
Можна іноді вживати слово «абстинент», але лише якщо з контексту зрозуміло, що йдеться про некурців. -- Piramid ion  13:38, 8 лютого 2015 (UTC)
Слово «абстинент» уживати небажано: воно не українське. Пропоную рідне: «здержливець».
--В.Галушко (обговорення) 18:32, 9 лютого 2015 (UTC)
У даному випадку попередньо «некурець» (ні «абстинент», ні «здержливець» не підходять).
Див. http://lang.slovopedia.org.ua/11/53394/123181.html. --Микола Івкі (обговорення) 10:51, 10 лютого 2015 (UTC)

Як одним словом назвати тих, хто не п'є ?.. --Микола Івкі (обговорення) 14:24, 9 лютого 2015 (UTC)

непитущий.--Анатолій (обг.) 14:57, 9 лютого 2015 (UTC)
Слово НЕПИТУ́ЩИЙ (http://sum.in.ua/s/nepytushhyj) знаю, але хотів би іменник або без не-.
Як Вам слово, яке є в Інтернеті: «непитець» ? --Микола Івкі (обговорення) 11:02, 10 лютого 2015 (UTC)
Але ж воно з не.--Анатолій (обг.) 11:09, 10 лютого 2015 (UTC)
Так, але іменник. --Микола Івкі (обговорення) 11:48, 10 лютого 2015 (UTC)
Непитущий теж може вживатися у значенні іменника.--Анатолій (обг.) 11:58, 10 лютого 2015 (UTC)
Так, але "у значенні". --Микола Івкі (обговорення) 12:10, 10 лютого 2015 (UTC)
Ну це ви вже придираєтесь.--Анатолій (обг.) 12:17, 10 лютого 2015 (UTC)
Слово тверезник - іменник і без не-. А як замінити слово некурець ? --Микола Івкі (обговорення) 10:48, 17 лютого 2015 (UTC)
А нащо його міняти? Використовуйте так.--Анатолій (обг.) 10:50, 17 лютого 2015 (UTC)
Бажано без не-. --Микола Івкі (обговорення) 11:34, 17 лютого 2015 (UTC)

Вікіфікувати «Сторінки без посилань»[ред.ред. код]

Треба вікіфікувати (створити внутрішні посилання на інші вікістатті) «Сторінки без посилань» (таких більше 600), щоб вони додалися в лічильнику кількості статей, недостаби, нестатті, автопереклади поставити шаблоном на поліпшення або швидке чи повільне вилучення.--Сергій Липко (обговорення) 19:03, 8 лютого 2015 (UTC)

П'яндж чи Пяндж[ред.ред. код]

Див.: ВП:Перейменування статей/П'яндж → Пяндж. Перемогло неграмотне ?! --Микола Івкі (обговорення) 12:30, 12 лютого 2015 (UTC)

Парадокс того обговорення в тому, що користувач, який виступав за перейменування зрештою підвів підсумок, що пропозиція не підтримана. Тож запідозрювати в неправильності підсумку тут я не бачу сенсу.--Анатолій (обг.) 13:27, 12 лютого 2015 (UTC)
Анатолію (Ahonc). Ви брали участь у тому обговоренні. Ви й досі вважаєте, що ріка Пяндж, як і ріка Вятка, без апострофа неграмотно ?.. --Микола Івкі (обговорення) 14:00, 12 лютого 2015 (UTC)
А чого я мав би змінити думку?--Анатолій (обг.) 14:35, 12 лютого 2015 (UTC)
Грамотно без апострофа - Пяндж... --Микола Івкі (обговорення) 14:43, 12 лютого 2015 (UTC)
Ну це ви так вважаєте. Але ваша думка не завжди правильна.--Анатолій (обг.) 14:52, 12 лютого 2015 (UTC)
Анатолію, за багато років Ви не зрозуміли, що відповідно до чинного правопису треба писати Пяндж. --Микола Івкі (обговорення) 13:06, 13 лютого 2015 (UTC)

Сатиричні дописи[ред.ред. код]

Вітаю, громадо! Підкажіть, будь-ласка, де можна помістити фейлетони щодо зловживань у Вікіпедії. Я колись вже спробував розміщати сатиричні дописи у розділі «Пропозиції», на жаль, дуже мало людей втямили, що вони пародійні... Якщо можна створити окремий розділ порталу «Спільнота» для цієї мети, підкажіть алгоритм.

З повагою

--В.Галушко (обговорення) 14:22, 13 лютого 2015 (UTC)

Напевне сюди Категорія:Вікіпедія:Есе (Див. Вікіпедія:Есе) --Basio (обговорення) 14:31, 13 лютого 2015 (UTC)
Цей розділ відвідується вкрай нечасто — хотілося, щоб сатиричні зауваги бачили всі. Потрібна окрема сатирична сторінка.
--В.Галушко (обговорення) 16:08, 13 лютого 2015 (UTC)
Сторінка такого типу вже існує, вона дуже популярна, активно читається. Але там доволі складно конкурувати, туди пишуть справжні профі.--Aeou 19:34, 13 лютого 2015 (UTC)
Ваше заувавження мене зацікавіло, що за сторінка?
--В.Галушко (обговорення) 19:51, 13 лютого 2015 (UTC)
ВП:ЗА --Анатолій (обг.) 19:59, 13 лютого 2015 (UTC)
Я мав на увазі зовсім не те. Я на жодного не скаржусь, тільки хочу показати людям безглуздя їхніх вчинків... Бажано створити розділ у Кнайпі.
--В.Галушко (обговорення) 20:13, 13 лютого 2015 (UTC)
Ні, не скарги. Просто приходите і пишете те, що на душі. Ніхто не заважатиме, гарантую.--Aeou 21:09, 13 лютого 2015 (UTC)

Черви й хробаки[ред.ред. код]

Прошу мовознавців висловити свій погляд щодо того, яке слово — «черви» чи «хробаки» є науковим терміном і загальнішою назвою.

Прошу адміністраторів висловити сво думку щодо того, чи треба вказувати іншомовні Вікіпедії у джерелах.

Наперед вдячний

--В.Галушко (обговорення) 17:06, 14 лютого 2015 (UTC)

Не мовознавець, не адмін. Черви; {{Перекладена стаття}} на СО. -- Ата (обг.) 21:25, 15 лютого 2015 (UTC)
Черви - науковий термін. Не мовознавець, але професійний біолог. Див. Круглі черви, Плоскі черви, також посібник. --Brunei (обговорення) 23:35, 15 лютого 2015 (UTC)
Не мовознавець, не адмін. Див. знайоме джерело: http://ukrlit.org/slovnyk/%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BA. --Микола Івкі (обговорення) 12:30, 16 лютого 2015 (UTC)
Див. також слова гробак і робак. --Микола Івкі (обговорення) 10:45, 17 лютого 2015 (UTC)

Ліцензування, авторські права на автомобільні зображення[ред.ред. код]

--Zsltgsrsd (обговорення) 13:20, 15 лютого 2015 (UTC) Допоможіть мені будь-ласка!

Я читаю розділи про авторські права та ліцензування зображень, про те не можу ясно зрозуміти яка ліцензія мені потрібна! Скільки я б не завантажував автомобільних фото, всі видаляють.

Для прикладу які саме фото я маю на увазі, даю посилання на сайт, де є стаття і в тій статті фото. Я хочу зберегти ті фото і завантажити їх на Вікіпедію, що б використовувати їх у статтях, тому що їх не має на Вікіскладі, а стаття без зображеня, а особливо про автомобілі, це не стаття!

Volvo XC90 Audi S1 Acura RDX Toyota Avalon B&B Mercedes-Benz CLA 45 AMG

Я навів приклади сайтів з яких в їхнії галерях завантажую фото собі а потім у вікіпедію. Ось я і не знаю як тепер бути, адже фото видаляють, про те джерело звідки я взяв зображення я додаю, а хто є автором дізнатися просто не можливо! Про те ці фото вільно розповсюджуються по інтернету і їх можна знайти на багатьох сайтах!

Буду вдячний якщо ви мені допоможете!

Вітаю. Фотографії, які ви завантажуєте, захищені авторським правом та не ліцензовані на умовах вільних ліцензій. Тобто, копіюючи їх без дозволу автора, ви, фактично, порушуєте авторські права власника фотографії. Вам необхідно використовувати вільні фотографії автомобілів. Ви можете знайти їх на Вікісховищі. До речі, для першого автомобіля - Volvo XC90 - існує вільне фото Volvo XC90 front.JPG --Максим Підліснюк (обговорення) 13:33, 15 лютого 2015 (UTC)

А як мені тоді зв`язатися з власником, якщо це не можливо бо невідомо ким являється власник? Та як бути з тим що вони вільно "гуляють" по інтернету? Це можна також розглядати як порушення авторських прав. Для деяких авто то на Вікісховищі існують, про те багато тих які потрібні - нема! Що тоді робити в такому випадку? --Zsltgsrsd (обговорення) 13:55, 15 лютого 2015 (UTC)

В інтернеті часто відбувається порушення авторських прав. Але тут, у Вікіпедії, ми не порушуємо чужі авторські права. Не забувайте, наші сервера розташовані у США, а там з авторським правому суворо. Слід шукати можливість зв'язатись з автором чи правовласником, або шукати інші, альтернативні, файли. --Максим Підліснюк (обговорення) 14:32, 15 лютого 2015 (UTC)

--Zsltgsrsd (обговорення) 14:59, 15 лютого 2015 (UTC)Дуже шкода. Прийдеться якось виходити з цієї ситуації!

Вікіджерела[ред.ред. код]

Вітаю, громадо! Підкажіть, будь-ласка, як додати до статті посилання на відповідну сторінку у Вікіджерелах. Наперед вдячний

--В.Галушко (обговорення) 14:30, 15 лютого 2015 (UTC)

Так само як інтервіки ви додаєте.--Анатолій (обг.) 14:31, 15 лютого 2015 (UTC)
Не виходить. Поясніть докладніше, будь-ласка. --В.Галушко (обговорення) 14:41, 15 лютого 2015 (UTC)
Обираєте редагувати посилання, вас кидає на вікідата, буде список статей, вище є розділ Сторінки Вікіджерел, що посилаються на цей елемент, там кнопка редагувати --Максим Підліснюк (обговорення) 14:47, 15 лютого 2015 (UTC)
Нічого не виходить. Краще зробімо от що: Ви виправите моє посилання на сторінці Каменярі (вірш), а я підгляну і перейму. Згода? Наперед вдячний --В.Галушко (обговорення) 15:00, 15 лютого 2015 (UTC)
Зрозумів у чому проблема - стаття досі не була прив'язана до інших статей і був відсутній елемент Вікідата. Зараз створю відповідний елемент, прив'яжу. --Максим Підліснюк (обговорення) 15:04, 15 лютого 2015 (UTC)
Анатолій вже зробив відповідний елемент Q19274304 --Максим Підліснюк (обговорення) 15:08, 15 лютого 2015 (UTC)
Дякую, ніби зрозумів. Досить поставити слово «Вікіджерела» у пелюстках.--В.Галушко (обговорення) 15:33, 15 лютого 2015 (UTC)
Я використав шаблон {{Вікіджерела}}. Назва статті збігається з назвою у Вікіджерелах, тому вистачило тільки вставити {{Вікіджерела}}, щоб додати шаблон. Анатолій створив елемент Вікіданих, завдяки чому у правому лівому меню є посилання на Вікіджерела. --Максим Підліснюк (обговорення) 15:43, 15 лютого 2015 (UTC)
У якому ще правому меню?--Анатолій (обг.) 15:45, 15 лютого 2015 (UTC)
Анатолію, краще поясніть, як Ви створюєте елементи Вікіданих. Наперед вдячний --В.Галушко (обговорення) 15:57, 15 лютого 2015 (UTC)
Вибачайте, опечатка. Елемент Вікіданих створюється так само, як і стаття у Вікіпедії. Заходити на Вікідата, в лівому бічному меню пункт створити новий елемент --Максим Підліснюк (обговорення) 21:39, 15 лютого 2015 (UTC)
А, це в тебе бета-функція увімкнена, щоб показувало інші проекти. Для елемента Вікіданих теж є гаджет (останній у списку). Він і створити дозволяє елемент, якщо нема.--Анатолій (обг.) 21:43, 15 лютого 2015 (UTC)

Коцюба і кочерга (Буковина)[ред.ред. код]

Майже цитую: "назва кочерга, якою вигортають грань "жар" (з печі), коцю́ба - підгортати жар". Яка різниця між кочергою, якою вигортають жар, і коцюбою, якою підгортають жар ? --Микола Івкі (обговорення) 12:44, 16 лютого 2015 (UTC)

Кочерга - товстий дріт, загнутий на кінці. Коцюба - велика сапка. Коцюба використовується тільки в печі. --Basio (обговорення) 12:54, 16 лютого 2015 (UTC)
Прошу вибачити мою зухвалість необізнаного чужеземця, але великою сапкою, на мій погляд, зручніше не підгортати, а вигортати! Невіглас --В.Галушко (обговорення) 20:40, 16 лютого 2015 (UTC)
Коли дрова у печі вигорять, то жар рівним шаром підгортають коцюбою з усієї черені (низ печі) на початок печі, щоб зберегти тепло для хліба, який ставиться в піч. Кочергою можна вигорнути (вибрати) жар, але рівний шар зробити важко. --Basio (обговорення) 20:55, 16 лютого 2015 (UTC)
Пояснюєте зрозуміло, але Ви все рівно щось плутаєте...--В.Галушко (обговорення) 21:02, 16 лютого 2015 (UTC)
Принаймні точно відомо, що апострофів там нема :P--Анатолій (обг.) 21:10, 16 лютого 2015 (UTC)
Анатолію. Прочитавши, пригадав народну мудрість: голодній курці просо на думці. --Микола Івкі (обговорення) 10:40, 17 лютого 2015 (UTC)
Прочитавши це, пропоную об'єднати статті «Коцюба» і «Кочерга», зробивши зауваження, що у деяких історичних областях України (Буковина, Лемківщина) слово «кочерга» має інше значення (підгрібачка для жару).
--В.Галушко (обговорення) 19:53, 19 лютого 2015 (UTC)

Статті у Вікідата[ред.ред. код]

У Вікідата є дві майже однакові статті:

 1. Railway system — входить до Розширеного рейтингу статей, які повинні бути у Вікіпедії;
 2. rail transportation — в яку входять статті про залізницю в українській, англійській, білоруській, російській Вікіпедіях.

Проаналізував ці дві статті у вікіданих та вважаю що вони повністю однакові. Як їх можна об'єднати в одну статтю та чи правильно це робити? --DonDrakon (обговорення) 20:34, 19 лютого 2015 (UTC)

Так! Дуже цікаво дізнатися чі можна якось об'єднати дві статті однакові! Теж цікавить!--Zsltgsrsd (обговорення) 21:00, 19 лютого 2015 (UTC)

У Вікіданих не статті, а елементи. Об'єднати два вказана не можливо, адже там є інтервіки, що вказують в одній Вікіпедії на різні статті.--Анатолій (обг.) 21:27, 19 лютого 2015 (UTC)
Якщо спробувати додати статтю до елемента, яка вже зв'язана з іншим елементом то з'явиться повідомлення «Ссылка ukwiki:Залізничний транспорт уже используется элементом Q3565868. Вы можете удалить её из Q3565868, если она не принадлежит к нему, или объединить элементы, если они относятся к одной и той же теме.» Отже об'єднати елементи у Вікіданих якось можна, або ж з'являється неправильне повідомлення. Підкажіть що можна зробити з цим конкретним випадком. --DonDrakon (обговорення) 07:25, 20 лютого 2015 (UTC)

аа зрозумів)дякую)--Zsltgsrsd (обговорення) 22:36, 19 лютого 2015 (UTC)

Я бачу два варіанти вирішення
Взагалі схиляюся до того, щоб d:Q350783 злити з d:Q3565868, винісши залізничні статті (які будуть заважати) в d:Q22667NickK (обг.) 08:35, 20 лютого 2015 (UTC)
Знайшов сторінку, на якій можна повідомити про інтервікі конфлікт - Wikidata:Wikidata:Interwiki conflicts. Повідомив про ці інтервікі туди, чекаю на результат. У разі чого скористаюсь Вашим варіантом вирішення проблеми. --DonDrakon (обговорення) 08:46, 20 лютого 2015 (UTC)

Корисні посилання для роботи з елементами Вікіданих:

 1. Документація по об'єднанню інтервікі елементів
 2. Повідомити про конфлікт інтервікі елементів
 3. Запит на видалення інтервікі елемента
 4. Форма об'єднання двох інтервікі елементів

Можливо комусь стане у нагоді в роботі з вікі. --DonDrakon (обговорення) 08:46, 20 лютого 2015 (UTC)

Зображення року 2014[ред.ред. код]

Триває вибір «Зображення року 2014»: у фіналі два фото з України.--Сергій Липко (обговорення) 22:00, 22 лютого 2015 (UTC)

Стремінце чи стремінець?[ред.ред. код]

Підкажіть, будь-ласка, як правильніше: стремінце чи стремінець? Тлумачний словник, як більшість Інтернет-ресурсів, рекомендує слово «Стремінце», а сторінку перейменували на «Стремінець». Я вважаю, що правильнішим варіантом є «стремінце», а «стремінець» — діалектна форма. Українську мову я знаю ще не надто, але оскільки слово «стремено» середнього роду, рід зменшеної форми має збігатися.

П. Н.: Цікавий факт: Слово «тенёк» у російській мові чоловічого роду, як і слова «притінок» і «затінок» в українській. Це зменшені форми від слова «тѣнь», яке роду жіночого. Чому так? Виявляється, у праслов'янській мові слово *tênь було саме чоловічого роду (пор. польськ. cień).

З повагою

--В.Галушко (обговорення) 13:40, 23 лютого 2015 (UTC)

Підтримую «стремінце» (http://ukrlit.org/slovnyk/стремінце). --Микола Івкі (обговорення) 14:37, 23 лютого 2015 (UTC)

Об'єднання статей[ред.ред. код]

Підкажіть, будь-ласка, як об'єднувати статті, які дублюють одна одну? Потрібно об'єднати статті «Коцюба» і «Кочерга».

Наперед вдячний

--В.Галушко (обговорення) 20:37, 24 лютого 2015 (UTC)

Є два способи. Перший описано тут. Другий схожий - об'єднати зміст в одній і попросити адміністраторів технічно об'єднати історії. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:14, 24 лютого 2015 (UTC)

Додайте інтервікі до статті[ред.ред. код]

В статті ДНР зникло інтервікі. Треба додати. Оскільки на Вікідата мене заблокували англоколоради, я цього зробити не можу. Заздалегідь дякую. --Антон патріот (обговорення) 07:59, 1 березня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --Yukh68 (обговорення) 08:14, 1 березня 2015 (UTC)

ru:Пальмоцветные (Arecales) = Пальмоцвіті vs Пальмоцвітні vs Пальмоквітні[ред.ред. код]

Доброго дня! У кого є український ботанічний довідник - як правильно написати український аналог російського термину ru:Пальмоцветные (Arecales)? У категорії Пальмові зустрічаються варіанти Пальмоцвіті (Дум-пальма) і Пальмоцвітні (Юбея). Заздалегідь вдячний --Batsv (обговорення) 10:35, 3 березня 2015 (UTC)

В інтернеті найчастіше трапляється термін «Арециди». Отут є українсько-латинський словник, і arecidae перекладено як «арециди».-- Piramid ion  11:03, 3 березня 2015 (UTC)
Дякую! --Batsv (обговорення) 16:07, 3 березня 2015 (UTC)
Арециди - то про родину. Тут же мова про порядок. Правильне українське закінчення для порядків -цвіті.--Brunei (обговорення) 16:31, 3 березня 2015 (UTC)
Справді. Перепрошую. Не знаю, як я «з'їхав» при пошуку на arecidae, але arecales — справді пальмоцвіті, також як синоніми вживаються арекоцвіті або арекові.[4] -- Piramid ion  16:52, 3 березня 2015 (UTC)
Дякую!--Batsv (обговорення) 16:56, 3 березня 2015 (UTC)

Відновлення чи повторне завантаження вилученого файлу.[ред.ред. код]

В статті "Слобода (Народицький район)" був вилучений наступний файл: Журнал вилучень і перейменувань:

14:09, 2 березня 2015 Максим Підліснюк (обговорення • внесок) вилучив сторінку Файл:2. Розташування с.Слобода.JPG (Файл без дозволу OTRS з 4 січня 2015).

Вилучений файл це скан фрагменту атласу автомобільних доріг кін.80 чи початку 90рр. отриманого з домашнього паперового носія. Як правильно завантажити цей фрагмент, щоб його можливо було використати в статті? Дякую! --PPavloP (обговорення) 13:35, 4 березня 2015 (UTC)

Це дійсно ваш скан. Але є одна проблема - у автомобільного атласу теж є автор(и), і його робота захищена авторським правом. Можете спробувати завантажити під обгрунтуванням добропорядного використання, але лише за умови, що це відповідатиме критеріям добропорядного використання --Максим Підліснюк (обговорення) 14:00, 4 березня 2015 (UTC)

Завантаження фотографій з сімейного альбому.[ред.ред. код]

В статті "Слобода (Народицький район)" користувач PPavloP почав викладати фотографії з сімейного альбому. Фотографій в альбомах дуже багато і різних історичних періодів. Починаючи з дореволюційного періоду і закінчуючи періодом 70х-80х років ХХ ст. Автори фотографій до середини 70х років ХХ ст. не відомі. Навіть вже не відомо хто зображений на деяких фотографіях. Можливо ще визначити авторів частини фотографій періоду кін.70х та 80х рр., але більшість з них вже вмерли. Як правильно завантажувати фотографії з сімейних альбомів, щоб їх не вилучили з статті? Дякую! --PPavloP (обговорення) 14:12, 4 березня 2015 (UTC)

Для Вікіпедії загалом потрібно мати дозвіл від автора фото. Якщо автор фото помер або померла, але ви є його/її спадкоємцем, ви можете завантажити фото, зазначивши автора фото та надавши дозвіл на його використання як спадкоємець. Якщо ж автор фото невідомий взагалі, і це фото раніше не публікувалося, то з формальної точки зору це фото не може бути використане у Вікіпедії, оскільки неможливо отримати дозвіл від автора — NickK (обг.) 21:57, 4 березня 2015 (UTC)

Ліцензування постерів[ред.ред. код]

Скажіть будь-ласка, яку ліцензію потрібно ставити для завантажених постерів (плакатів) виставки, вік яких починається з 1905 року і закінчуючи 2015. Можливо потрібно ставити як суспільне надбання?? Ці постери здається є вільними і можуть використовуватись вільно.--Zsltgsrsd (обговорення) 14:10, 6 березня 2015 (UTC)

Для постерів, для яких невідомий автор, і які старіші 45 року - суспільне надбання, кінчився строк дії авторського права ({{PD-old}} (якщо автор відомий, то тільки якщо пройшло 70 років з року смерті автора), і бажано вантажити у Вікісховище). Для новіших - лише вантажити локально, з розширенням не більше 300 пікселів по більшій сторонці і ставили {{Постер з ОДВ}} --Максим Підліснюк (обговорення) 14:16, 6 березня 2015 (UTC)
Про ({{PD-old}} зрозумів, дякую! А про новіші, їх теж у Вікісховище завантажувати чи є десь інше місце?--Zsltgsrsd (обговорення) 14:24, 6 березня 2015 (UTC)
В жодному випадку не можна у Вікісховище. Усі файли під обгрунтуванням добропорядного використання вантажаться тільки локально у мовний розділ Вікіпедії. У лівій бічній панельці є посилання Завантажити файл (або можете використати спецсторінку Спеціальна:Завантаження) --Максим Підліснюк (обговорення) 14:34, 6 березня 2015 (UTC)
Дякую! Буду розбиратись)--Zsltgsrsd (обговорення) 18:54, 6 березня 2015 (UTC)
 • О а для написів, просто на якомусь фоні які власне сам створюєш, це у Вікісховище можна відправляти і під власною роботою помічати?--Zsltgsrsd (обговорення) 19:01, 6 березня 2015 (UTC)
Так, ви є автором, а отже - і правовласником. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:56, 6 березня 2015 (UTC)
Дякую за інформацію!З повагою --Zsltgsrsd (обговорення) 22:07, 6 березня 2015 (UTC)