Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22
Скорочення:
ВП:ПРО

Розділ Пропозиції в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення, перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку «Підпис» над вікном редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Зміст

Географічний шаблон openstreetmap[ред.ред. код]

Наразі існуючий геодата шаблон використовує тільки загальну мапу MiniAtlas, що, порівняно навіть із мапою Mapnik'а, виглядє "по-дитячому" стосовно визуалізації GeoData. Чи планується..., або, що треба зробити, цоб підключити швидку мапу з Openstreetmap, як, наприклад, у Російський спільноті? Адже це зіграє тільки накраще як опенгеоданим України, так і статтям Вікіпедії, прив'язаним до координат...— Це написав, але не підписав користувач Avatar6 (обговореннявнесок).
Розділ без дати --DixonD (обговорення) 18:28, 20 березня 2014 (UTC)

Звернення спільноти україномовної Вікіпедії та Вікімедіа Україна[ред.ред. код]

Вже неодноразово висловлювалася думка, що треба поширити звернення і від спільноти укрВікі про російську агресію. Пропоную таке звернення колективно написати до завтра і поширити через прес-службу «Вікімедіа Україна». Акценти пропоную такі:

 • маніпуляції фактами, до яких удаються російські ЗМІ;
 • усунений режим Януковича намагався запровадити цензуру в Інтернеті;
 • спільнота редакторів Вікіпедії та членів ВМУА є міжнаціональною і дружньою;
 • спільнота підтримує територіальну цілісність України і «мир у всьому світі». --Amakuha 14:30, 4 березня 2014 (UTC)

Також варто мабуть пояснити, що Вікіпедія — це енциклопедія, що не слугує політичним цілям і дотримується нейтральної точки зору, але пишуть Вікіпедію живі люди, які мають емоції та не хочуть війни. Ну і приклади подібних звернень: від ІНАУ (дякую Perohanych), від українських філософів (дякую Yakudza). --Amakuha 14:43, 4 березня 2014 (UTC)

Так а до кого звернення?--Анатолій (обг.) 15:02, 4 березня 2014 (UTC)
До РФ (як керівництва та і до простих громадян), думаю. --Amakuha 15:35, 4 березня 2014 (UTC)
До читачів. Адже для них і є Вікіпедія. Серед них, звичайно, опиниться будь хто, також і вищевказані посадовці.Avatar6 (обговорення) 19:56, 4 березня 2014 (UTC)
В Хабаровске больше не будет экстремистской «Википедии» и «Яндекса». Решением хабаровского суда будет заблокирован доступ к онлайн-энциклопедии «Википедия», сайту «Кинопоиск» и поиску «Яндекса». Об этом пишет Лента.ру. причиной для вынесения решения о блокировке стали электронные ссылки на книгу Адольфа Гитлера «Майн Кампф», фильм «Вечный жид», а также ряд других запрещенных в России экстремистких материалов. Ссылку на «Майн Кампф» прокуратура Хабаровского края нашла в тексте статьи о Гитлере на «Википедии», а ссылку на фильм «Вечный жид» — на соответствующей странице «Кинопоиска». Решение суда было вынесено 5 февраля, однако вступить в силу должно в среду, 5 марта.
Хто дописував у рувікі, той знає, як вони це сприймуть (хоча це дуже цікава тема для тих, хто цікавиться сучасною етнопсихологією).--SitizenX (обговорення) 20:07, 4 березня 2014 (UTC)

Думаю зараз актуально би по всіх мовних розділах Вікіпедії вивісити банер - "НІ ВІЙНІ", і ініціатива має піти від нас. Правило "ВП - не трибуна" пропоную проігнорувати. --А1 18:31, 10 березня 2014 (UTC)

Правило "ВП - не трибуна" пропоную не ігнорувати і вивісити банер на своїй сторінці користувача, а краще — в мікроблозі в соцмережах. --Aced<span st--А1 13:32, 11 березня 2014 (UTC)yle="font-size:1em">talk 18:44, 10 березня 2014 (UTC)
мабуть що зараз той випадок, коли трибуна. мікроблоги нічого не дадуть. --Л. Панасюк (обговорення) 18:49, 10 березня 2014 (UTC)
Ви пропонуєте «забити» на 5 Основ? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:17, 10 березня 2014 (UTC)
Заради збереження миру можна і на 5 Основ забити --А1 12:32, 11 березня 2014 (UTC)
Такий банер буде досить мило виглядати над статтею Чорноморський флот Російської Федерації або Збройні сили України, наприклад, це може стати джерелом красивих скриншотів. Але головною проблемою цього банера буде повна відсутність цільової аудиторії: читачам укрВікі і так уже давно все зрозуміло, а ті, кому не зрозуміло, не читають «бендерівську, антисемітську й екстремістську» укрВікі — NickK (обг.) 19:37, 10 березня 2014 (UTC)
Власне тому я і назвав кінцевою ціллю "по всіх мовних розділах". Питання в механізмі. Я не впевнений, який тут має бути застосований механізм. Напевно такий - звернення на MediaWiki talk:Sitenotice з посиланнями на консенсус українських вікіпедистів, ВМУА, одночасно можна звернутися до дружніх європейських чаптерів, можливо вони теж засвідчать підтримку там же. Аргументувати тим, що мир і людське життя є найвищою цінністю (врешті, інакше хто і для кого знання поширюватиме?). Якщо в усіх мовних версіях ВП буде банер з посиланням на багатомовну сторінку, де пояснюватиметься, що дотримання міжнародних договорів - це обов'язково, а війна - це численні жертви (наведемо цифри з І і ІІ світових війн), наш пацифістський заклик має стати помітним знаком міжнародній, зокрема російській аудиторії. --А1 12:32, 11 березня 2014 (UTC)
Тоді таке обговорення мабуть треба проводити там.--Анатолій (обг.) 12:51, 11 березня 2014 (UTC)
Спочатку тут. --А1 13:32, 11 березня 2014 (UTC)
ІМХО краще спитати там спочатку. Якщо не дозволять глобальний банер, тоді сенсу тут проводити?--Анатолій (обг.) 13:37, 11 березня 2014 (UTC)
Якщо звернеться один вікіпедист, то певно не дозволять. Але якщо за зверненням стоятиме спільнота шанси значно більші. --А1 13:51, 11 березня 2014 (UTC)
Однак тут проблема в тому, що багато користувачів (як наприклад, у випадку зі страйком чи банером) можуть голосувати проти, бо це порушує правила Вікіпедії (ВП:5О — це фактично наша вікі-Конституція, і ми маємо її дотримуватися, інакше вийде, що ми закликаємо дотримуватися Конституції України, порушуючи свою). Якщо ж буде добро «згори» на це, тоді тут більше людей зможуть підтримати.--Анатолій (обг.) 14:01, 11 березня 2014 (UTC)
Коли його вже ЗАБЛОКУЮТЬ!!!?????? Jphwra (обговорення) 16:25, 11 березня 2014 (UTC)
Це дійсно проблема. Можливо таки й дійсно існують вікіпедисти, для яких слідування букві правил Вікіпедії буде дорожчим ніж життя своїх рідних і побратимів. Але думаю таких все-таки меншість. До того ж ані "5О", ані "ЧНЄВ" не містить прямої заборони на банери, а все інше - це питання інтерпретації. --А1 14:25, 11 березня 2014 (UTC)
Ризикую наразитися на критику, але світова геополітика складніша, ніж ви думаєте. Чи вивішувала укрВікі банер «НІ ВІЙНІ!», коли російські війська руйнували грузинське місто Горі? Чи висить цей банер зараз — через те, які криваві злочини коїть диктатор Асад у Сирії? Очевидно, не висить, бо це далеко від України, це за межами нашої зони комфорту. А якщо так, то чому ми маємо очікувати, що заради наш інші неодмінно повісять такий банер? — NickK (обг.) 07:00, 12 березня 2014 (UTC)
Хм, ти в січні писав те саме про логотип зі стрічкою, а вже через місяць ти зрадив своїм поглядам і не заперечував цього логотипу…--Анатолій (обг.) 17:22, 12 березня 2014 (UTC)
Якби я побачив від грузинської спільноти пропозицію підтримати їхній банер в часи російської агресії, то я не вагаючись ані секунди підтримав би. Так само якби сирійська спільнота попросила підтримати звернення щодо припинення кровопролиття в Сирії. А тут я бачу, що самі ж українці не підтримують??? Я в шоці. --А1 19:06, 12 березня 2014 (UTC)
Сирійська спільнота — це де? У Сирії арабська мова. З таким підходом під час «арабської весни» в арабській вікі мало би висіти з десяток банерів: «Ні війні в Сирії», «Ні війні в Лівії», «Ні війні в Єгипті», «Ні війні … де вони там ше воювали…».--Анатолій (обг.) 21:08, 12 березня 2014 (UTC)
ОК, для Сирії створюйте окрему гілку. Ця призначена саме для конфлікту між Росією і Україною. --А1 21:12, 12 березня 2014 (UTC)
Та мені і в цій непогано.--Анатолій (обг.) 21:19, 12 березня 2014 (UTC)
А1 не в брову а в око. Ваш співбесідник явно кладе на життя (згадайте його висловлювання на рувікі про майданівців та цінність їх життів). --Л. Панасюк (обговорення) 15:50, 11 березня 2014 (UTC)
Коли котрась особа пропонує іншим не кохати, не одружуватись, не народжувати дітей тільки тому, що вони РАНІШЕ ЦЬОГО НІКОЛИ НЕ РОБИЛИ, то в мене виникає підозра, що дана особа імпотент. Але чому інші, в котрих все ОК з лібідо, коли надворі весна, повинні слухати його теревені? --ROMANTYS (обговорення) 17:44, 13 березня 2014 (UTC)

Шановні колеги! Думаю в даному випадку не місце для такої дискусії щодо дотримання чи недотримання правил. Звичайно правила треба поважати, але ті хто проти пропозиції Андрія, то запропонуйте свій варіант протесту. Сподіваюся тут немає ідіотів, які підтримують агресію, що не має жодного підґрунтя. Особисто підтримаю будь-яку нормальну форму протесту! --visem (обговорення) 21:20, 12 березня 2014 (UTC)

За банер. До речі, про конкурси. Ще не забули про «Галерею слави...»? Не вважаєте, що ТАМ і ТОДІ йшла в вікі ідеологічна обробка нас та читачів і підготовка до теперішньої агресії? А також пошук ймовірних зрадників України, котрі будуть в вікі захищати їхні плани та інтереси? Може варто передивитись, хто тоді твердо захищав конкурс в його первісному виді? Не ті самі, хто тепер ратує проти банеру «НІ ВІЙНІ»? Коли так, Росія своєї цілі досягла...--ROMANTYS (обговорення) 05:23, 13 березня 2014 (UTC)

Орієнтовний текст і подальший план[ред.ред. код]

Крок перший. Створення тексту. Пропоную такий текст звернення. Поправки вітаються. Текст слід буде перекласти як мінімум двома мовами - російською і англійською.

Спільнота дописувачів міжнародної вільної енциклопедії Вікіпедія висловлює глибоку стурбованість загрозою вибуху війни між Росією і Україною та закликає наших читачів зробити усе можливе для відвернення збройного насилля.

Війна — це насамперед численні непоправні людські жертви. Так, І світова війна забрала життя близько 10 мільйонів людських життів, що в чотири рази перевищує населення сучасного Криму, а ІІ світова — порядку 60 мільйонів, що перевищує навіть населення сучасної України. Жертвами воєн завжди ставали мирні жителі, перш за все жінки і діти.

Вважаємо, що вирішення усіх конфліктних питань має відбуватися виключно мирним шляхом, шляхом діалогу, переговорів і виключно в рамках міжнародного права. Будь-які спроби застосування зброї на території іншої суверенної держави є неприпустимими. Вони призведуть лише до урвистого падіння гідності та цінності людського життя, віра в яке утверджена Статутом Організації Об'єднаних Націй (1945) та Загальною декларацією прав людини (1948).

Просимо наших читачів зробити усе можливе аби усіма можливими засобами переконати тих, хто намагається розпалити міжнаціональну ворожнечу у неприпустимості такого шляху. Закликаємо всіх і кожного висловити своє рішуче «НІ ВІЙНІ».

Крок другий. Звернення до колег з інших країн. Пропоную такий текст звернення. Поправки вітаються. Також слід буде перекласти.

Дописувачі української Вікіпедії звертаються з проханням підтримати наше звернення до читачів із закликом зробити усе можливе для відвернення війни. Вважаємо, що російсько-український конфлікт в разі подальшої ескалації несе загрозу не тільки суверенітету України, але й миру і стабільності усього світу, адже йдеться про брутальне порушення міжнародного права, зокрема принципу недоторканності кордонів (Гельсінський Заключний Акт НБСЄ 1975 року) і порушення Будапештського меморандуму 1994 року.

Попри те, що Вікіпедія не є «політичною трибуною» чи «знаряддям пропаганди», ми вважаємо, що загроза миру й стабільності на Європейському континенті нині є достатньою причиною не залишатися осторонь. Врешті, якщо ми нічого не зробимо для відвернення братовбивства сьогодні, то хто наповнюватиме і читатиме Вікіпедію завтра?

Просимо поставити свій підпис у підтримку нашого звернення нижче та підтримати пропозицію розміщення банеру у всіх мовних розділах Вікіпедії з проханням підтримати наше звернення…"

Крок третій. Банер. На сторінці MediaWiki talk:Sitenotice ініціюється вивішування банеру із закликом підтримати наше звернення. Обґрунтування - текст вище плюс посилання на сторінку з підписами вікіпедистів.

Деякі ЧАПи

П: ВП - не трибуна, як Вам не соромно?
В: У виключних випадках - трибуна. Згадаємо SOPA.
Питання до відповіді: У випадку SOPA була загроза Вікіпедії. Тут загроза державі. До чого тут Вікіпедія? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:02, 17 березня 2014 (UTC)
П: А якщо російські адміни, жадаючі крові, відключать банер?
В: Попросимо стюардів, аби їм це не дозволили.
Питання до відповіді: Ну попросимо і шо? На якій підставі вони будуть не дозволяти? Локальне голосування з одним варіантом голосу в україномовній Вікіпедії не має сили навіть в інших україномовних проектах, не те що в російськомовних. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:02, 17 березня 2014 (UTC)
П: А чому не було банеру з приводу Грузії, Сирії і т.д.
В: Бо ніхто не ініціював. Втім, помилку можна виправити.
Питання до відповіді: А чому ніхто не ініціював? Може тому що люди ставили принципи Вікіпедії вище? Ми ж високу річ створюємо — базу знань до якою зможе користуватись кожен. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:02, 17 березня 2014 (UTC)
П: Чи читає ВВП Вікіпедію?
В: ФСБ читає все.
Питання до відповіді: Ну читає і що? Наш протест їх розчулить? Вони все одно тільки шукають привід закрити ВП — яким чином їх має зупинити наступний привід це зробити? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:02, 17 березня 2014 (UTC)

Нижче прошу голосувати за наведений план. --А1 16:51, 16 березня 2014 (UTC)

У вас тут як у тому «референдумі»: голосувати можна тільки за, запрошують до голосування тільки вибраних, при цьому ще й порушуєте «конституцію» Вікіпедії… Якщо вже хочете звернення, то запрошуйте всіх і робіть кілька варіантів.--Анатолій (обг.) 17:07, 16 березня 2014 (UTC)
Вас ніхто не змушує голосувати «За», не забороняє й щось робити, «запрошуйте всіх і робіть кілька варіантів», навіть кількадесят. Мене ж цілком влаштовує і цей варіант.--ROMANTYS (обговорення) 06:20, 17 березня 2014 (UTC)
так написано ж «Нижче прошу голосувати за наведений план», отже голоси проти тут не передбачені (ну принаймні я так розумію цю фразу, і, схоже, не тільки я).--Анатолій (обг.) 11:19, 17 березня 2014 (UTC)
Особисто для Вас, а також тих, хто разом з Вами саме «так розуміюТЬ цю фразу», зміню її: «Нижче прошу голосувати ЩОДО наведенОГО планУ». Думаю, А1 мене підтримає. Бажаю знати Вашу групу підтримки, її кількість та персональний склад.--ROMANTYS (обговорення) 18:52, 18 березня 2014 (UTC)
Ілюстрації

Гойяen, Верещагін (класика), Хіросіма, Дрезденru (хрестоматіяru). Новітнє (26/27 лютого 1991): Автострада Смерті - розбомблена іракська колона на шосе в Кувейті. "Якби я не зробив цього фото, люди на кшталт моєї мами і досі б думали, що війна - це те, що показують по телевізору" (en:Kenneth Jarecke). — Юpiй Дзядuк в) 11:47, 17 березня 2014 (UTC).

Голосування[ред.ред. код]

 1. Symbol support vote.svg За --А1 16:51, 16 березня 2014 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg За Jphwra (обговорення) 17:19, 16 березня 2014 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg За Максим Підліснюк (обговорення)
 4. Symbol support vote.svg За --Perohanych (обговорення) 17:36, 16 березня 2014 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg За --visem (обговорення) 17:53, 16 березня 2014 (UTC)
 6. Symbol support vote.svg За --ZZZico (обговорення) 18:28, 16 березня 2014 (UTC)
 7. Symbol support vote.svg За --Dghooo (обговорення) 19:27, 16 березня 2014 (UTC)
 8. Symbol support vote.svg За. Вже роблю у своєму блозі усе, що вмію: попередження про невраховані ризики, гумор тощо. — Юpiй Дзядuк в) 19:43, 16 березня 2014 (UTC).
 9. Symbol support vote.svg За--ROMANTYS (обговорення) 05:43, 17 березня 2014 (UTC)
 10. В доцільність не вірю, але Symbol support vote.svg За.--SitizenX (обговорення) 12:08, 17 березня 2014 (UTC)
 11. Symbol support vote.svg За✍ Green Zero Обг 15:22, 17 березня 2014 (UTC)
 12. Symbol support vote.svg За--ValeriySh (обговорення) 16:46, 18 березня 2014 (UTC)
 13. Symbol support vote.svg За--Микола Василечко (обговорення) 07:14, 20 березня 2014 (UTC)
 14. Безумовно — Symbol support vote.svg За. Щоправда, варто відкорегувати текст із врахуванням того, що відбулася анексія Росією невід’ємної частини України - Автономної Республіки Крим. Вказати: Спільнота вважає, що захопленння Росією території іншої держави є брутальним порушенням фундаментальних норм міжнародного права та загальновизнаних принципів співжиття держав, грубим порушенням міждержавних та міжнародних Договорів. У Зверненні до спільноти Вікі варто також звернутися із закликом до об'єктивного висвітлення подій та оцінки ситуації. ... Мирного неба всім нам! З повагою до «підписантів», --robot777 (обговорення) 15:10, 20 березня 2014 (UTC)
  Але чи розумієте ви, що об'єктивне висвітлення означає те, що в статті, наприклад, Севастополь має стояти російський триколор, бо об'єктивно над містом зараз майоріє саме він? Можливо, поряд з українським, але залишати лише український прапор буде якраз необ'єктивно — NickK (обг.) 23:20, 20 березня 2014 (UTC)
а нічого що там окупація??? Jphwra (обговорення) 04:46, 21 березня 2014 (UTC)
Об'єктивність, у даному випадку, — то є відповідність міжнародному праву, оскільки йдеться про суб'єктів цього права. Емоції у Вікіпедії, як на мене, лише зашкодять енциклопедичній якості. 20 березня 2014 р. Верховна Рада прийняла Декларацію про боротьбу за звільнення України. Дії Росії порушують Конвенцію Генеральної асамблеї ООН і кваліфікуються як агресія [1]не відповідають принципам незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, які визнанні міжнародним правом, Заключним Актом Гельсінської конференції та резолюціями Ради Безпеки ООН [2]. Об'єктивність вимагає врахування й цього факту. Варто також зауважити, що незалежність Криму не визнана світовим співтовариством, тож залишається тимчасово окупованою українською територією. Факт окупації не призводить до автоматичного визнання захопленої території належною до іншої держави. Й тому, до прийняття рішення Генеральною асамблеєю ООН, прапорці не варто міняти... З повагою, --robot777 (обговорення) 16:19, 21 березня 2014 (UTC)
От саме заради об'єктивності і треба зазначити: за міжнародним правом і де-юре це частина України, але через окупацію та де-факто це частина Росії. Об'єктивна картина світу саме така — NickK (обг.) 02:06, 22 березня 2014 (UTC)

Коментарі[ред.ред. код]

 • Оскільки місця для голосів «проти» організатори не передбачили, просто залишу коментар. Мене дивує рівень наївності ініціаторів і мені набридло пояснювати їм, чому цей банер не буде потрібен нікому, крім тих, хто його повісив. Мені також набридло дивитися на те, як послідовно й систематично ігноруються ініціативи про будь що інше, крім банера, включно із ідеєю спільного українсько-російського конкурсу на якусь тему, яка б об'єднала вікіпедистів. Але читаючи це, у мене постає образ Дмитра Кисельова, який наполегливо переконує, що побачивши банер у Вікіпедії, Путін неодмінно зупинить війну. Тому я просто прорекламую отаку російську ініціативу із отакими результатами: нав'язлива пропаганда банера вийшла нічим не гірша за кисельовську, з чим можна і привітати — NickK (обг.) 20:50, 16 березня 2014 (UTC)
  «набридло пояснювати» — не пояснюйте, «набридло дивитися» — не дивіться. --ROMANTYS (обговорення) 06:07, 17 березня 2014 (UTC)
  P.S. Спасибі за згадку про Дмитра Кисельова. Додав в статтю кілька відео.--ROMANTYS (обговорення) 07:42, 17 березня 2014 (UTC)
 • Маємо кілька чудових відеоілюстрацій до статей релігійної тематики. Наприклад, розділ Падіння Сатани до статті Архистратиг Михаїл, розділ Лик Дьявола (рос.) до статті Диявол. Якщо знайти спонсорів, то варто сторгуватися та викупити АП. Звісно, буде проблема у сумі. Інших проблем якось не вбачаю. — Юpiй Дзядuк в) 11:20, 17 березня 2014 (UTC).
 • Пане NickK, кожен має право поставити перед підписом шаблон {{проти}}. Щодо методів пропаганди, які аналізує MaxKatz, то є дуже цікаво. Але чекаємо часу: (трішечки перефразовуючи Еккл 3:5), є час кидати каміння, і час збирати каміння. У Києві (сам бачив) вже збираємо каміння, яке били та кидали у лютому, і вкладаємо нове. Це образ. Конкретно, про мету нашої ВП+ВМ. Зараз найголовніше (мовою мітології) — не дати відчинити скриню Пандори війни та тероризму. Мовою теології, війна має йти на небесах, між Словом правди та любови, що є Бог, та Його супротивниками. Або, мовою інформатики, обмежити сферу воєнних дій віртуальним простором. Це наш прямий обов'язок. — Юpiй Дзядuк в) 06:43, 17 березня 2014 (UTC).
  Тут відведено місце лише для того, щоб «голосувати за наведений план» — очевидно, голоси проти не потрібні. Я жодного разу не заперечував проти запобігання війні, але я вважаю запропоновану кампанію з банером недієвою та невідповідною ситуації та задачам — NickK (обг.) 10:50, 17 березня 2014 (UTC)

Конкурс статей про Закерзоння[ред.ред. код]

До «Вікімедіа Україна» звернувся Михайло Галущак, помічник народного депутата Олега Панькевича, із пропозицією провести конкурс статей про Закерзоння. Олег Панькевич із власних коштів надасть «Вікімедіа Україна» призовий фонд, суто на призи переможцям та подарунки членам журі.

Мета конкурсу[ред.ред. код]

Мета конкурсу — якісне наповнення та залучення нових дописувачів.

Останнє дуже суттєве з огляду на «стагнацію» в кількості активних дописувачів української Вікіпедії. До попередніх конкурсів були зауваження, бо нові користувачі переважно не можуть виділити час на написання великої кількості великих статей. Тому у даному конкурсі новачкам пропонується написати бодай одну «добру» чи «якісну» статтю за конкурс і отримати приз.

Схема конкурсу[ред.ред. код]

Конкурс пропонується провести за сукупний внесок та його якість (як у конкурсі «Французька осінь»), але з розподілом статей за чотирма номінаціями (подібно до конкурсу «Галерея слави»):

 • Церква та релігія
 • Особистості
 • Населені пункти та географія
 • Культура та історія.

В якості призів будуть подарункові сертифікати (книгарні чи інтернет-магазину на вибір переможця). У кожній номінації передбачено три приза за найбільшу кількість балів (загальний внесок). Додатково (незалежно від тематик) призи за якість: якщо стаття отримала статус «доброї» та «обраної» протягом 2-х місяців.

Відповідно тривалість конкурсу — півтора місяці «за внесок», а сукупно два місяці. Початок — орієнтовно 28 березня.

«Вікімедіа Україна» також може забезпечити дипломи переможцям із власного бюджету.

Банер конкурсу[ред.ред. код]

Щодо оголошення конкурсу: пропонується вивісити банер за шість днів до конкурсу на тиждень і потім вивішувати його на один день на початку кожного нового конкурсного тижня (як нагадування, що триває конкурс і щоб нові люди могли долучитися по ходу). Сукупно це дає 12 днів вивішеного банера. На мій погляд, така схема і не «намуляє око», і дозволить широко сповістити читачів про можливість долучитися.

Прошу проголосувати, чи не має заперечень проти банера конкурсу. --Amakuha 15:23, 6 березня 2014 (UTC)

Щодо вивішення банера конкурсу за запропонованою схемою.

{{{1}}} Боюсь порушити вашу одностайність, колеги, але думки напливають такі: 1) в чому полягає пекуча актуальність теми Закерзоння? Може це польські танки увірвались із Закерзоння до Мостиськ? Чи може це поляки саме на Закерзонні переховують нашого збіглого президента-вбивцю? Або може вони там, на Закерзонні, не надто добре лікують поранених Майданівців, яких практично без віз і затримок першими переправили до кращих своїх госпіталів? Ні?

2) То чому би шановним панам-патріотам не оголосити та не профінансувати конкурс статей про Придністров`я, про Північну і Південну Осетію, Абхазію, Російсько-грузинську війну? Або про Аншлюс, чи Мюнхенську змову, чи про пакт Ріббентропа-Молотова врешті?

Скористаюсь нагодою і прорекламую Місяць Придністров'я Face-smile.svg. --SteveR (обговорення) 07:35, 9 березня 2014 (UTC)
Там, до речі, дуже побіжно висвітлена роль армії Лебедя, роль УНСО і т.ін - а цей урок варто було б нам усім знати. Mykola Swarnyk (обговорення) 07:47, 9 березня 2014 (UTC)

3) Звідки така гіпер-патріотична сверблячка, зробити хоч щось, аби лиш навскоси? Чому треба було пропихати саме зараз мовний закон? Чому ТЕПЕР - Закерзоння??? І чого нам нарікати на КГБ, якщо в нас є свої ТАКІ патріоти? Mykola Swarnyk (обговорення) 06:12, 9 березня 2014 (UTC)

Бо Вікімедіа Україна не вирішувала, який конкурс провести. Спонсор запропонував про Закерзоння — проводиться про Закерзоння. Якщо ви можете профінансувати конкурс на запропоновані вами теми — думаю, ВМ УА і його проведе. Щодо мовного закону, то не розумію, який це має стосунок до конкурсу про Закерзоння у Вікіпедії. --Acedtalk 15:38, 9 березня 2014 (UTC)
1) Як пояснив Михайло Галущак (який є істориком), цього року просто виповнюється 70 років з часу певних подій у Закерзонні.
Не забувайте також, що Вікіпедія — це енциклопедія. А в енциклопедичному стилі легше писати про давні події, бо при написанні про поточні події неодмінно відбувається перебільшення значимості подій, надання надлишкової уваги несуттєвим у історичному розумінні подробицям.
3) Конкурс про Закерзоння було заплановано ще до подій у Криму. Я намагався переконати провести конкурс за іншою темою, але врешті тему обирає спонсор конкурсу.
Також у квітні-травні планується проведення конкурсу про НАТО. — І це також було заплановано у Вікіпедії ще до подій у Криму. --Amakuha 15:43, 9 березня 2014 (UTC)
Спонсор обирає тему і дає гроші. Дарованому коню в зуби не дивляться. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:44, 9 березня 2014 (UTC)
«Михайло Галущак є істориком», а я — дописувачем вікі, котрий створив з загально 87, певно, більше 50 статей про населені пункти та події у Закерзонні, це про села принаймі двох повних гмін, і ще напишу; наразі одна з статей, Месники (УПА), отримала статус «доброї» й є плани довести до вибраної. Вважаю це своїм обов'язком, бо там, на Закерзонні, поховані моя родина по материній лінії: прадід, баба, а, напевно, й дід, там застрелена під час різні 11 квітня 1945 року і похована моя прабаба, а мамина тітка дивом врятувались, впавши в калюжу крові поряд з нею. Напишу, бо вважаю це своїм хрестом, спокутою перед ними й іншими людьми. В рамках конкурсу, або поза ними. Але НЕ ЗАРАЗ. --ROMANTYS (обговорення) 13:49, 10 березня 2014 (UTC)
Дарований кінь буває троянським.
ВМУА не вирішувала — який. Але знаючи тему — вирішила провести.
А якщо хата горить і сусід прибіг допомогти — невже треба починати «давно заплановану» розмову з сусідом про межу? Навіть якщо було заплановано дружньо посидіти за чаркою з розмовою «а пам’ятаєш, наші діди не поділили межу, давай просто згадаємо, як воно було» --ReAlв.о. 14:52, 10 березня 2014 (UTC)
То що, нам відмовлятись від спонсорської допомоги? Вона нам буде зайвою? У нас є можливість зробити плюс для Вікіпедії, провівши цей конкурс. Нам на нього дають гроші. Яка чарка і межа? Дайте кращий варіант. Спонсора переконували обрати іншу тему. Але він наполягає саме на цій. --Максим Підліснюк (обговорення) 14:55, 10 березня 2014 (UTC)
 • Хочу ще прояснити мою позицію. Не те що про Закерзоння не треба писати. Лемківські села, церкви яких ЮНЕСКО внесло до світової спадщини, стоять без опису. Фестивалі мають оновлення за 2009-10 роки і все, організації лемків неописані. Особисто, мій покійний тесть був парохом у Лабовій, коли польські-хтось-там спалили плебанію, стайню і все господарство, а йому добрі люди (поляки, до речі) казали піти до лісу і так врятувався... І є наш борг перед ними. Але ж є інша сторона - є "рекламодавець" якому треба банер на головній - за це й платяться гроші. Цей "рекламодавець" організовує сьогодні акції у Льовові проти незаконних мігрантів - і представляють там - кого б ви думали? - російських тітушок? - ні! Представляють негрів, когось подібного на жидів, татар, і тому подібне. І це дозволяє, в свою чергу, деяким колам на Заході (Захід теж не є однорідний) блокувати запровадження санкцій проти Путіна та українських олігархів і писати "there were numerous and poewrful pro-fascist elements" (Toronto Star, 8.03.2014). І хто від цього виграє - Вікіпедія? Україна? Думайте самі. Mykola Swarnyk (обговорення) 18:12, 10 березня 2014 (UTC)
 • Хочу нагадати, що конкурс затверджується ВМУА. Спільнота вирішує лише питання банеру. Не забувайте про трикутник Вікіпедії: Фонд Вікімедіа → Спільнота → регіональне відділення ВМ --Максим Підліснюк (обговорення) 18:33, 10 березня 2014 (UTC)
 • Наскільки легітимними є рішення ВМУА для Української вікіпедії? Адже вікіспільнотаі не має жодного відношення до цієї організації. «Трикутник» хибний: спільнота не обирає склад «регіонального представництва ВМ», не впливає на засади його діяльності і прийняття ним рішень. Так як і ВМУА не має ніякого впливу на політику інших мовних розділів вікі, що пишуться з території України --109.110.66.195 18:43, 10 березня 2014 (UTC)
  По-перше, керівниками та членами ВМУА є члени спільноти української Вікіпедії та інших вікіпроектів. При чому до ВМУА може легко вступити кожен вікіпедист із більш-менш солідним стажем. По-друге, ВМУА так само не впливає безпосередньо на те, що діється в укрВікі. --Amakuha 20:55, 10 березня 2014 (UTC)

По перше, вже було два конкурси від депутатів — пишемо про закарпаття та миколаївська весна. Обоє з проблемами в кінці, наскільки я пам'ятаю. По друге, чому я, член ВМУА, дізнаюсь про можливий конкурс конкурс не з розсилки чи сайту ВМУА, а з однієї з кнайп Вікіпедії, неосновного проекту моєї участі? По третє, де проект банеру — за що голосувати? А то проголосую за думаючи що це просто скромне оповіщення, а чого доброго отримаю якийсь агітаційний банер за депутата чи з нечистим відносно ліцензій та інших правил зображенням. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:24, 10 березня 2014 (UTC)

Base, щодо проблем роботи з політиками, то ми вчимося на своїх помилках. У «Миколаївській весні» ми не допустили помилки, яку допустили в «Пишемо про Закарпаття». У наступних конкурсах не допустимо помилок, яких допустилися в «Миколаївській весні». Тобто надалі вимагатимемо, щоб призи чи призовий фонд забезпечувалися наперед, бо судитися з депутатами не хочеться… — Але головне те, що проблеми було вирішено. Та й, врешті, це суто організаційні питання, яким тут не місце. --Amakuha 21:08, 10 березня 2014 (UTC)
Рішення про проведення цього конкурсу ще не прийнято. Була лише попередня домовленість із Михайлом Галущаком, і я прийшов довідатись думку спільноти.
Скоріше за все, врахувавши думку Mykola Swarnyk та ROMANTYS, які зацікавлені в цій тематиці, ми цей конкурс перенесемо і натомість спробуємо забезпечити проведення конкурсу про НАТО, що було б доречно з огляду на поточні геополітичні зрушення. --Amakuha 20:55, 10 березня 2014 (UTC)
Справа навіть не в зацікавленості в тематиці. Хто хоче — може писати. Але... Зараз йде інформаційна війна з боку Росії щодо подій в Україні. Важаю, ВСІ, хто може, повинні допомогти в об'єктивному висвітленні цих подій в укрвікі. Від нас залежить, що будуть перекладати іншомовні проекти: наші статті, або російські. Згадаймо лозунг (рос. Райком закрыт! Все ушли на фронт!) й діймо так само. З повагою, --ROMANTYS (обговорення) 21:13, 11 березня 2014 (UTC)
До ROMANTYS. Прошу прояснити Вашу позицію. Ви виступаєте за те, щоб зараз відсунути (через війну з Росією) на пізніший час конкурс про Закерзоння, чи будь-які конкурси?
У зв'язку з цим одна ідея. Може спробувати переконати п. Олега Панькевича провести конкурс з написання/поліпшення статей на тему, пов'язану з висвітленням останніх воєнних подій ? --Perohanych (обговорення) 20:21, 16 березня 2014 (UTC)
1). Так, відсунути ВСІ. 2). Спробуйте переконати. А Ми (досить велика група) — пишем. « В рамках конкурсу, або поза ними.»--ROMANTYS (обговорення) 05:52, 17 березня 2014 (UTC)
Як щодо цьогорічного «Вікі любить Землю», котрий у минулому році проходив з 15 ківтня по 15 травня? Чи є аналіз, щодо того, скільки з найактивніших редакторів, особливо тих хто раніше брав участь у конкурсах, переключилися на документування поточних подій? Чи не завадить відмова від конкурсів залученню нових редакторів? Чи відомо, скільки з тих хто зараз описує поточні події, готовий би за умови мирного часу брати участь у конкурсі по Закерзонню?
Розумію, що на ці питання важко відповісти. Лозунг «усі на фронт» на мою думку правильний, однак питання у визначенні «ширини» цього фронту, головних і другорядних «напрямів удару». На мою думку, все що сприяє поширенню національної свідомості й посиленню ідентичності, в тому числі напрями історії й культури — сприяють нашій перемозі. Однак головне питання — чи відома у Вікіпедії якась організаційна, координаційна робота з «мобілізації на головний напрямок удару на фронті», тобто у нашому випадку з об'єктивного висвітлення поточних подій вторгнення в Україну? --Perohanych (обговорення) 09:15, 17 березня 2014 (UTC)
«чи відома у Вікіпедії якась організаційна, координаційна робота»? Мені особисто — ні, але кожний день спостерігаю активність щодо актуальних статей, в котрі додаю інфу сам. Так було, наприклад, щодо статті Євромайдан, згодом «Беркут», котру дописував й доводжу до розуму, так є і зараз щодо статті Російське вторгнення в Україну 2014. Досить передивитись їх історію та список тих, хто вносить правки.--ROMANTYS (обговорення) 07:35, 18 березня 2014 (UTC)
ІМГО Букет не поганий організатор (хоча на Вікісховищі майже всі фото минулого конкурсу не достатньо категоризовані). Думаю, що другий конкурс він би провів ще на вищому рівні. Проте його послуги дорого коштують для ВМУ--Kamelot (обговорення) 09:52, 17 березня 2014 (UTC)
Не зрозумів про Букета. Тут мова про Закерзоння. Про які послуги йдеться? --Perohanych (обговорення) 11:22, 17 березня 2014 (UTC)

Catalan Culture Challenge[ред.ред. код]

I apologize if this message is not in your language. Please help translate it.

The Catalan-speaking world... Want to find out more? From March 16 to April 15 we will organise the Catalan Culture Challenge, a Wikipedia editing contest in which victory will go to those who start and improve the greatest number of articles about 50 key figures of Catalan culture. You can take part by creating or expanding articles on these people in your native language (or any other one you speak). It would be lovely to have you on board. :-)

We look forward to seeing you!

Amical Wikimedia--Kippelboy (обговорення) 06:10, 16 березня 2014 (UTC)

{{Cite web}}[ред.ред. код]

Вітаю! Як вам пропозиція змінити цей шаблон: прибрати « » з посилань на сайти, замість звичайного написання мови в параметрі language поставити шаблон {{ref-lang}}? --Trent98 (обговорення) 10:05, 16 березня 2014 (UTC)

Це вже обговорювали тут, вирішили, шо якраз для cite web воно не використовується.--Анатолій (обг.) 10:39, 16 березня 2014 (UTC)

Іммігрант увідіт мір[ред.ред. код]

доброго дня, не наважився взяти на себе відповідальність зробити перенаправлення, спитаю тут, шоб нікого не обідить... Мені здається слід Іммігрант перенаправить на Імміграція - уже дев’ять років там час від часу переливають з пустого в порожнє... з повагою, --Pozytyv (обговорення) 10:27, 17 березня 2014 (UTC)

Будьте рішучими ! ВП:БР --Perohanych (обговорення) 15:35, 17 березня 2014 (UTC)

Простір Вікіпедія:Підпроект[ред.ред. код]

Пропоную створити простір імен у Вікіпедії Підпроект з наступним визначенням:

Підпроект — проект Вікіпедії, який є підрозділом більшого проекту, і може бути самостійним проектом. Наприклад, підпроектами проекту «Англія» можуть бути такі проекти як Футбольна ліга, Бедфордшир, Ланкашир тощо.

Якщо спільнота не підтримає цю пропозицію, можу погодитись на створення категорії Підпроекти (Підрозділи) проекту--Klepkoilla (обговорення) 10:24, 25 березня 2014 (UTC)

Зазвичай це робиться так: Вікіпедія:Проект:Ангія/Ланкашир --Максим Підліснюк (обговорення) 12:09, 25 березня 2014 (UTC)

Розширення[ред.ред. код]

В Кнайпі з технічних питань була висловлена пропозиція щодо ввімкнення розширення Education Program. Полегшує роботу для університетів, які підтримали освітню програму. Буде особливо корисним, зважаючи на те, що віднедавна деякі студенти проходитимуть практику у ВМУА. Прошу підтримати. --Максим Підліснюк (обговорення) 12:00, 25 березня 2014 (UTC)

Увага![ред.ред. код]

Я виявив, що росіяни активно просувають перегляд кордонів України на сторінках іноземних Вікі (стаття Україна). Зрозуміло, що це має місце на росВікі (включно із статтею про РФ), а сьогодні виявив і на іспанській (я виправив, проте тролі повернуть назад). Розмовляти із росіянами нема смислу (я засік користувача Wadim ← зрозуміло, що це шовініст, можливо, проплачений троль, явно не іспанець. Підкажіть: чия компетенція звернутися до іспанських адміністраторів і з'ясуати, якого біса вони дозволяють росіянам кидати тінь на територіальну цілісність України: Крим фарбують у інший колір, мовляв, Україна йго не контролює. Це неприпустимо, ТИМ БІЛЬШЕ, що Іспанія проти претензій росії до нашої території.

Ось цим новоствореним файлом замінюють нормальний файл: Europe Location Ukraine uncontrolled highlighted.svg

Будь-які натяки на сумнів у нашій територіальній цілісності — неприпустимі. ПОТРІБНА ЦЕНТРАЛІЗОВАНА РЕАКЦІЯ функціонерів. Дякую --Brandner (обговорення) 19:07, 27 березня 2014 (UTC)

Для перевірки такої "заливки" — посилання на файл. В одній з іноземних Вікі відмінив заміну. Погляну за якийсь час на реакцію. Можете спробувати відмінити в інших Вікі.--Микола Василечко (обговорення) 20:36, 27 березня 2014 (UTC)
Спірна територія — то ще не так погано. Якби цим, або цим замінювали, тоді вже варто сваритись.--Анатолій (обг.) 20:53, 27 березня 2014 (UTC)
"Спірна територія" ← це троллінг. А у нас — енциклопедія. Якщо стаття про анексію — це одне. А про офційний стан справ — то ніякого російського Криму не існує у природі. Тобто підміна понять. Троллінг, війна правок, тиск, формування хибної думки тощо. В енциклопедії це може бути? Ні. Це щоб не говорити багато. Бо будь-які косяки стосовно територіальної цілісності — це порушення міжнародного права. Це удар по державності. Це неприпустимо. Завтра вони Київ столицею росії напишуть. Бо Нестор колись сказав. Що це за енциклопедія така? --Brandner (обговорення) 17:20, 28 березня 2014 (UTC)
Мою правку відмінив іспанський користувач за 10 хвилин, ще за кілька хвилин інший користувач доповнив, що Крим анексований Росією. Мораль: не пхайтеся до нашої Вікі, бо надамо по шапці!--Микола Василечко (обговорення) 21:23, 27 березня 2014 (UTC)
 • Прошу також звернути увагу на використання файлу File:Russian Federation (orthographic projection) - disputed territories.svg - це веж повний «беспредел» --yakudza 21:08, 27 березня 2014 (UTC)
  ну вона використовується переважно у Вікіпедіях мовами республік РФ, а також киргизькій. Тож нічого дивного тут не вбачаю.--Анатолій (обг.) 11:50, 28 березня 2014 (UTC)
 • Прошу також звернути увагу і підключитись до обговорення в англовікі en:Talk:Ukraine#Request_for_comment. --yakudza 21:34, 27 березня 2014 (UTC)
тут потрібно ставити питання на рівні керівництва Вікі. Росіяни використовують проект для держпропаганди. Територія країни — недоторкана, максмум, що може статися — Генасамблея ООН може надати їй статус якийсь (окупована територія, тимчасово окупована, і т.д.). І ДУМКА окремого кристувача (це рос.троль, не сумнівайтеся) — не має значення. Для окремого випадку варто писати нову статтю, наприклад, "Анексія території з ілюстраціями на прикладі України". А тут офіційна сторінка — із такою троле-самодіяльністю. Будьте певні — росія дуже багато грошей тратить на такі проекти, тому просто суперечка/дискусія -- марна трата часу. Треба офіційно це заборонити. Нема юр.підстав визнавати Крим російською територією. А те, що там росіяни придумали — хай собі придумують. У юриспруденції нема такої практики: "отжалъ". Що це за енциклопедія, де пропаганту толкаютъ? Файл треба вилучити — а за таку практику їхнього (іспанського) троля вимагати покарати. Ну, на вид поставити — щоб їхні адміни слідкували. ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ НА РІВНІ КЕРІВНИЦТВА ВІКІПЕДІЇ? --Brandner (обговорення) 04:17, 28 березня 2014 (UTC)

Грантова заявка на Вікіекспедиції Чернігівщиною[ред.ред. код]

Шановні колеги!

У мене з`явився один задум - об’їхати всі села Чернігівщини. І зробити фото всіх сіл. Так щоб всі статті про села Чернігівщини мали світлини. Так сталося, що зараз маю і бажання і час. А от з коштами не так добре. Тому вирішив подати заявку на індивідуальний грант. Це можна зробити на меті. Ну власне кажучи, дві людини із фонду Вікімедіа (міжнародного) і наштовхнули на думку обговорити це у спільноті. Оскільки я більше гадав проект робити на двох - я та дружина + волонтери. А колеги із фонду порекомендували більше зосередитися на розвитку спільноти, залученні нових редакторів і популяризації проектів Вікімедіа. Ну що ж. Так то й так. Просто доведеться дещо змінити акценти.

Коротко про те, що планується зробити.

На Чернігівщині близько 1400 сіл (всього 1534 населених пункти, площа області 31 865 кв. км). Щоб всіх їх об’їхати треба досить чимало часу. Ну якщо в місяць по 100 сіл, то це 14 місяців. Але, як я вже казав, час у мене є. Потрібно 2 камери (мені та дружині). Друга треба більше для підстраховки. У нас є один простенький фотік - але один то мало - з досвіду вікіекспедицій знаю, що під кінець то пам’яті не вистачає, то акумулятор сів. Та й він вже барахлить - заїдає об’єктив. Ще запросив ноутбук. Мій досить старий, повільний і важкий. І планшет для джіпіерес. Щоб карту місцевості дивиться. Досить зручна штука. Ну і... Пішки досить довго обійти всі села. Машина - дорого. Тому прийшла ідея купити моторолер. 30-50 км за годину для такого випадку підійде. Як і 2 л бензину на 100 км. Ще таке - добре було б розміщуватися на місці. Тобто зняти на тиждень-два якесь приміщення - хату або квартиру. Ну і трохи на харчі. Також у грант я заклав і сувеніри. Які буду роздавати зацікавленим особам та й іноді просто подорожнім для популяризації Вікіпедії.

Почнемо із 6 районів (хоч 2 з них - Чернігівський і Ріпкинський хоч і найбільші, але й найближчі водночас, а поїздка до Срібнянського за попередньою домовленістю):

 1. Чернігівський (124 населених пункти, площа 2 500 кв. км)
 2. Ріпкинський (118 населених пункти, площа 2 105 кв. км)
 3. Носівський (47 населених пункти, площа 1 151 кв. км)
 4. Срібнянський (29 населених пункти, площа 579 кв. км)
 5. Ніжинський (72 населених пункти, площа 1 514 кв. км)
 6. Куликівський (25 населених пункти, площа 944 кв. км)

Всього 415 населених пункти. І десь третина за площею.

Хочу презентувати проект на Вікіманії у Лондоні в серпні 2014 року.

Планується як мінімум 2 прес-конференції із залученням Чернігівських ЗМІ. Також хотілось би поділитися досвідом із всіма бажаючими. Скажімо, через організацію вікізустрічі десь поблизу Чернігова - скажімо, Андріївка. На вікізустрічі обговорити проведення аналогічних заходів в інших областях України. Або й не тільки України, а й ближнього зарубіжжя - Польща, Білорусь, Молдова, Румунія і Словаччина.

Грант дається на 1 раунд - півроку. Зараз йде подання на грант. Кінцевий термін подання - до 31 березня. Дія гранту із 1 червня 2014 року по 31 грудня 2014 року. Потім знову можна подавати наступну заявку на наступний грант. Я гадаю, що на всі села Чернігівщини треба буде десь 3-4 раунди. Тобто 1.5 - 2 роки.

Вартість гранту - $4 990 (можна запрошувати до 30 000 дол.). Після завершення проекту планую передати використані засоби на баланс Вікімедіа Україна.

Сторінка на меті - m:Grants:IEG/Wikiexpedition and Wikitraining in Chernigiv oblast

Про себе коротко. В Українській Вікіпедії з 6 травня 2006 року. З 2011 приймаю участь у Вікіекспедиціях. Тільки за 2013-2014 роки організував і провів 3 колективні вікіекспедиції. А ще в кількох приймав участь. Також давав численні інтерв’ю, прес-конференції та віківишколи, переважно на Чернігівщині. Є певні контакти із місцевою адміністрацією.

От, власне, коротко і все. З повагою, Приходько Микола Васильович. --Nickispeaki (обговорення) 15:09, 29 березня 2014 (UTC)

Чудово. При нагоді долучуся чи знайду супровід.З повагою, --Zheliba (обговорення) 13:02, 30 березня 2014 (UTC)

Дякую! Наче б то домовлялися Срібнянським районом? Питання тільки - КОЛИ? ;-) --5.248.245.64 13:38, 30 березня 2014 (UTC)
Упс! Опера підвела - не зайшов спочатку. ото на 5.248 був я. --Nickispeaki (обговорення) 13:39, 30 березня 2014 (UTC)
А нашо вам і планшет, і ноутбук? Щоб відразу вантажити фото, досить простого смартфона, в якому може бути і GPS.--Анатолій (обг.) 13:11, 30 березня 2014 (UTC)
Ну ноутбук - більше звичка. Та й не знаю, чи можна, за необхідності, із смартфона редагувати фото? У мене колись був смартфон - нокія н95. Там, в принципі, камера більш-менш, хоча і 5 мп. А от інет не дуже - швидкість десь до 200кб. І редагувати там не дуже можна було - хіба що повернути і обрізати. Думаю, що зараз все набагато краще, просто не пробував. В принципі, можна і ноутом обійтися.... Думав в планшеті дивитися карту. Хоча, можна і дідівським способом - паперову в руки. :-) Я ще думав, як поляки - приставку джпс до фотіка, а потім вирішив, що занадто. :-) --5.248.245.64 13:38, 30 березня 2014 (UTC)
Якщо маєте смартфон на базі Androoid, Google Play пропонує чимало редакторів фотографій. Я їх не встановлював, але думаю, ви знайдете те, що вам до душі.--Klepkoilla (обговорення) 08:20, 3 квітня 2014 (UTC)
Упс! Опера підвела - не зайшов спочатку. ото на 5.248 був я. --Nickispeaki (обговорення) 13:39, 30 березня 2014 (UTC)

Реакция российской интеллигенции на события в Крыму 2014 года[ред.ред. код]

Уважаемые коллеги, 1 апреля с.г. в результате "принудительного посредничества" была удалена статья «Реакция российской интеллигенции на события в Крыму 2014 года». Предлагаю ее вашему вниманию. Если появиться желание перевести статью на украинский, буду очень рад. С уважением, kw (обговорення) 17:39, 2 квітня 2014 (UTC)

Впору создавать список «"Объективность" и другие правила вики-ру как аргумент удализма по политическим мотивам». На четвертом десятке, увидев всё это, я решил перейти в украинскую вики. Приєднуйтесь! Тут краще, корисніше та важливіше. А мовні помилки добрі люди виправлятимуть))--Shanghainese.ua (обговорення) 03:19, 3 квітня 2014 (UTC)
Благодарю за Ваш ответ. К сожалению, я очень слабо владею письменным украинским. Если не найдется добровольцев, попоробую сделать автоматом. kw (обговорення) 04:54, 3 квітня 2014 (UTC)
Створіть сторінку тут у власному просторі — просто копію ru:Участник:DarDar/safe з посиланням у коментарі редагування. Там вже не пропаде і потихеньку можна почати перекладати. По завершенні — перенести у основний простір. --ReAlв.о. 07:09, 3 квітня 2014 (UTC)
Сделал. Думаю, что для начала можно дать сокращенный вариант, чтобы дать общее представление. kw (обговорення) 07:32, 3 квітня 2014 (UTC)
Я би ще порадив поширити тему: реакція російської інтелигенції на події в Україні 2013-14 загалом, що до мене, звучить привабливіше та, мабуть, пояснює деякі "кримські" особливості. Але у будьякому разі - дякую за цікавий матеріал.--Shanghainese.ua (обговорення) 19:57, 3 квітня 2014 (UTC)
Название можно обсудить в рабочем порядке. Также как и содержание: убрать пропутинскую часть, сохранив лишь протесты. ИМХО, важно начать перевод, чтобы получить возможность интервики из русского проекта. Надеюсь, что добровольцы все же найдутся. kw (обговорення) 03:07, 4 квітня 2014 (UTC)

Вилучення файлів пам'яток на Вікісховищі[ред.ред. код]

На Вікісховищі з подачі одного вікіпедиста регулярно відбувається вилучення файлів українських пам'яток через відсутність "свободи панорами". Потрібно розробити якийсь ефективний механізм повернення їх в українську Вікіпедію. За декілька днів будуть вилучені всі файли з категорії "Пам'ятник Героям Крут" Commons:Commons:Deletion requests/Files in Category:Kruty Heroes Memorial, які використовуються в статтях української Вікіпедії. Таких номінацій стає все більше. Прохання до ботовласників, хто вже займався такою справою підключитись до цього. Також прошу звернути увагу при перенесенні зображень на Вікісховище, щоб випадково не було перенесено файли, які можуть бути там вилучені через аналогічні причини, нарпиклад Файл:Дніпро.jpg. --yakudza 15:08, 3 квітня 2014 (UTC)

Та я й сам переносити можу, але для цього мені треба або право заливати файли з такою ж назвою як на Вікісховищі, або ж право перейменовувати файли для використання тимчасової афіксації назв. Крім того переносу можуть підлягати лише ті файли, які використовуються. А взагалі це варто обговорити й на Вікісховищі, бо це стосується не лише україномовної Вікіпедії. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 15:27, 3 квітня 2014 (UTC)
А може краще під шумок просунути закон про свободу панорами? :) --SteveR (обговорення) 19:12, 3 квітня 2014 (UTC)
А тобі хтось заважає? Вперед.--Анатолій (обг.) 23:41, 3 квітня 2014 (UTC)
Цікаво, а якого **** ті зображення взагалі були перенесені до Вікісховища?! Усі панорамні світлини України повинні були залишитись в вікіпедії! Виглядає як саботаж. ✍ Green Zero Обг 09:02, 4 квітня 2014 (UTC)
Їх туди не переносили, вони відразу були туди завантажені.--Анатолій (обг.) 11:16, 4 квітня 2014 (UTC)
В мене була аналогічна проблема з фотографіями особи Володимир Кунанець, взятими з родинного архіву. Незважаючи на всі ймовірні, і на мою думку, слушні аргументи, тривалі переговори, листи і т.д., файли були видалені. Враження таке, що там, на Commons, просто ніхто не хотів слухати і вникати. Тоді я їх просто завантажив на нашу Вікі і так вони досі висять. Ніхто не чіпає. Mykola Swarnyk (обговорення) 15:12, 16 квітня 2014 (UTC)

Посредничество в ру.вики[ред.ред. код]

Уважаемые коллеги,
В ру.Вики введен режим т.н. «принудительного посредничества» по тематике русско-украинских отношений. Все статьи проходят через комиссию посредников (см. ссылку выше).
В связи с тем, что Ру.вики — не российский, а русскоязычный проект [1], а также с целью повышения качества посредничества, предсталяется целесообразным расширить состав комиссии путем включения русскоязычных участников из других стран, в том числе — из Украины.

В связи с вышеизложенным, обращаюсь с предложением к русскоязычным редакторам, живущим на Украине, и желающим принять участие в работе указанной комиссии, обращаться с заявлениями в комиссию посредников, в соответствии с приглашением последней:

Список посредников остаётся открытым, в связи с чем всех желающих приглашаем присоединяться. Требования простые — нейтральность, объективность, знание правил РуВП и умение применять их в практической жизни, способности к совместной конструктивной работе на принципах равноправия и взаимного уважения.

kw (обговорення) 13:01, 4 квітня 2014 (UTC)

Прим.: Приглашаю также ознакомиться с дискуссией по составу посредников. — kw (обговорення) 17:35, 4 квітня 2014 (UTC)

Думаю, для включення до складу посередників потрібно бути досвідченим і активним користувачем Російської Вікіпедії, плюсом (але необов'язковим, звичайно) буде прапорець адміністратора. Такі користувачі зазвичай не є активними членами спільноти УкрВікі, тому боюся, що цей та подібні заклики тут нічого не дадуть. (До речі, якщо є не помиляюся, режим примусового посередництва був введений ще в 2012 році, а в березні цього року просто була розширена кількість посередників). --Acedtalk 19:57, 4 квітня 2014 (UTC)
Прапорець адміністратора ру-вікі? То хіба Бутко чи Александрит з ук-вікі його мають (серед активних користувачів).--Анатолій (обг.) 21:35, 4 квітня 2014 (UTC)
А мене дратує, що там вимагають якоїсь "об'єктивності" та НТЗ - і під цими гаслами просто не дають працювати [3] (можу розповісти, хто та за яких обставин мені поставив цього "ша"-блону). Отже, треба двічі обміркувати, чи варто воно витраченого часу та нервов.--Shanghainese.ua (обговорення) 21:43, 4 квітня 2014 (UTC)
Коллеги, все, что вы пишете правда: действительно р-у тематика курируется посредниками вполне определенной направленности. Действительно, публикация критических материалов требует большого времени и сил, безо всякой гарантии успеха. Однако, на мой взгляд, правила Википедии дают возможность борьбы, без борьбы же не будет прав, как известно.
С практической точки зрения, добровольцы из Украины, которые решаться стать на путь борьбы за нейтральность в ру.вики, могут рассчитывать на поддрежку со стороны пусть небольшой, но все же существующей группы российских коллег. Приглашаю желающих обращаться на мою личную страницу для обсуждения дальнейших действий. kw (обговорення) 06:40, 5 квітня 2014 (UTC)

Я гадаю, нам це не потрібно:

 1. росіяни не дадуть працювати об'єктивно (завалять м'ясом), ПРИ ЦЬОМУ будуть говорити: статті пишуть ЗА УЧАСТІ українців. Лицемірство
 2. краще писати українські статті, а НЕ допомагати нашим ворогам. Я, наприклад, не користуюся російськими статтями при перекладі. Бо часто друзі казували на дезу/необ'єктивність/імперство тощо. Рувікі - не енциклопедія
 3. поки росія не припинить війну — треба згорнути усі контакти. Будемо контактувати із демократичною росією (чи як вона там буде називатися після путіна). А коли — сподіваюся, скоро.
— на мою скромну думку. --Brandner (обговорення) 19:51, 13 квітня 2014 (UTC)

Примітки[ред.ред. код]

 1. Не российский, а русский. Если писать правду.--~~~~. Отчего же? Все проекты Википедии являются языковыми, а не национальными. Именно это обстоятельство открывает возможность участия редакторов из разных стран в решениях всех вопросов ру.вики. - kw

Пропозиція[ред.ред. код]

Пропоную розпочати МІСЯЧНИК АР Крим. Тематика повинна охоплювати широке коло питань: історію, географію, видатних людей, господарство тощо. Прохання до користувачів висловити свої міркування з цього приводу.--Білецький В.С. (обговорення) 17:39, 5 квітня 2014 (UTC)

Редагування з Попереднім переглядом[ред.ред. код]

Це пропозиція, але з технічного питання.

Не вистачає однієї кнопки "Редагування з Попереднім переглядом" замість послідовного "Редагувати" і "Попередній перегляд". Поясню для чого. З включеною опцією "Виділяти червоним тлом посилання на неоднозначності.", коли на сторінці неоднозначностей досить багато, досить зручно мати перед очима варіант до редагування з підсвіченими червоним неоднозначностями. Для цього тиснути кнопки треба двічі — "Редагувати", а потім "Попередній перегляд". Витрачаються зайві пару секунд. Пропозиція стосується і редагування статей, і шаблонів. X3mEn (обговорення) 13:18, 11 квітня 2014 (UTC)

Поточнення: мова йде про "Редагувати код". Для візуального редактора, звичайно, попередній перегляд не потрібен. X3mEn (обговорення) 13:28, 11 квітня 2014 (UTC)

Є просте вирішення цієї проблеми: відкривати редагування в новому вікні. Тоді заодно не треба при редагуванні бігати сторінкою вверх-вниз (якщо є багато тексту). Достатньо Alt+Tab’нути на клавіатурі, щоб перейти з одного вікна в інше.--Микола Василечко (обговорення) 15:05, 11 квітня 2014 (UTC)
Можна. На широкому екрані я просто ділю екран вертикально на 2 частини (браузер Maxthon це дозволяє зробити). Але на ноутбуку це не зручно. Щодо Alt+Tab - це якщо браузер не мультитабовий. А у Maxthon відкрити посилання в окремому вікні неможливо — тільки на окремій вкладці, ну а далі рух між вкладками - для цього теж є гарячі кнопки Ctrl+Tab та Ctrl+Shift+Tab. Але це все одно 2 дії: відкрити сторінку в окремому вікні, відкрити на редагування. Бувають досить короткі статті, наприклад ось такі шаблони: Шаблон:Адміністративний устрій Гадяцького району і Попередній перегляд зовсім не заважає редагуванню. Навіть на ноутбуку. X3mEn (обговорення) 16:14, 11 квітня 2014 (UTC)
Є ще простіше вирішення. У своїх Налаштуваннях, на вкладці «Редагування» поставити галочку «Показувати попередній текст при першому редагуванні» -- Ата (обг.) 16:35, 11 квітня 2014 (UTC)
О! Саме те, що треба. X3mEn (обговорення) 17:12, 11 квітня 2014 (UTC)

27 квітня – Вікіфлешмоб пам'яті Ігоря Костенка[ред.ред. код]

Шановна спільнота, прошу долучитися до важливої справи!

Пропоную поки жива пам'ять про Майдан, провести Вікіфлешмоб за ідеєю Ігоря Костенка (Ig2000), вікіпедиста Небесної сотні.

Концепція заходу:

«Якби кожен читач Вікіпедії написав сьогодні одну хорошу статтю, завтра ми б мали понад мільйон хороших статей!»

Такий захід пропоную провести 27 квітня, оскільки це останній день перед травневими святами (після яких студенти і школярі стають заклопотаними).

Цілі[ред.ред. код]
 • Рекордна кількість нових статей за один день — скажімо 1000.
 • Залучення нових дописувачів.
 • Прояв солідарності досвідченими і старими (малоактивними на разі) дописувачами української Вікіпедії.
 • Здійснити задум вікіпедиста, який не встиг його втілити за власного життя і вшанувати, таким чином, його пам'ять.
Засоби[ред.ред. код]
 • Загальний банер у Вікіпедії про здійснення акції за 10 днів до її старту.
 • Поширення інформації про акцію через соцмережі та прес-релізи.
 • Можливо: провести офлайнові заходи, такі як віківишколи (навчання новачків) чи редатони (вікізустрічі задля створення статей купкою людей у одному місці).
 • Укладення списку необхідних статей, з якого новачки могли б щось обрати і написати.
 • Доведення до ладу створених новачками у цей день статей.
 • Додавайте свої ідеї
Зголошення до оргкомітету[ред.ред. код]
 • --Amakuha 23:16, 15 квітня 2014 (UTC)
 • NickK (обг.) 23:22, 15 квітня 2014 (UTC)
 • --Юрій Булка (обговорення) 23:27, 15 квітня 2014 (UTC)
 • Так як працюю в Департаменті освіти Черкаської міської ради думаю зможу на офіційному рівні провести захід (якби ще мати якесь нормативне підґрунтя — наприклад, Звернення від Вікімедіа-України). --Вальдимар 15:39, 17 квітня 2014 (UTC)
  Можемо організувати. Куди надсилати? Який бажаний текст? Напишіть, будь ласка, на boardAt sign.svgwikimedia.in.ua
  Ми також зможемо передати вам сувеніри і шпаргалки з редагування Вікіпедії. --Amakuha 16:46, 17 квітня 2014 (UTC)
  Завтра на роботі обговоримо з колегами, як краще зробити, і потім відпишу. --Вальдимар 18:08, 17 квітня 2014 (UTC)
Голосування[ред.ред. код]

Прошу оперативно (за добу) підтримати цю ідею, бо часу на підготовку залишилось обмаль. --Amakuha 23:16, 15 квітня 2014 (UTC)

Обговорення[ред.ред. код]

Маю кілька думок щодо конкретної реалізації ідеї:

 1. Концепція заходу. Кожен крок повинен робитися таким чином, щоб іззовні не виникло враження, що ми хочемо «пропіярити» вікі завдяки «бренду» Небесної Сотні (деякі події, які останнім часом відбуваються в Україні, мають цей неприємний «присмак» pr’у, і не хочеться, щоб таке було і у нас). У прес-релізах і т.п. варто буде більше наголосити, що ми робимо це, щоб втілити в життя ідею Ігоря, тобто одного з нас. В мирний час він редагував Вікіпедію, у час піку насильства на Майдані — пожертвував своїм життям. Це наша шана цьому світогляду (добровільно робити щось, аби зробити світ кращим) і відвазі втілювати його на практиці, яку продемонстрував Користувач:Ig2000.
 2. Формат заходу. Окрім суто онлайнового вікімаратону, для залучення нових редакторів варто організувати також локальні вікімаратони, коли люди фізично збираються в якомусь місці, проводиться короткий віківишкіл про те, як створити статтю, і тоді разом пишуть статті протягом певного часу, допомагаючи одні одним. Досвідченіші вікіпедисти можуть допомогти початківцям довести статті до належного вигляду.
 3. Довідка. Потрібно переглянути й при потребі поліпшити розділи довідки для початківців, якими можуть користуватись учасники вікіфлешмобу. Далі, з прес-релізу й сторінки, на яку потраплятимуть при натисканні на повідомлення в CentralNotice, повинні бути посилання на ці сторінки довідки, і, можливо, основна інформація у формі ЧАП.
 4. Правила участи. Важливо, щоб потенційні учасники розуміли основні правила, щоб їхню статтю потім не вилучили (значимість, обов'язковість джерел і відсутність плагіяту).
 5. Мотивація залишитись. Ідея Ігоря полягала в тому, що він хотів, щоб більше людей редагували Вікіпедію. Треба дати людям мотивацію продовжувати редагувати Вікіпедію і після вікіфлешмобу. Наприклад, можна розіслати всім учасникам акції після її закінчення щось на зразок вікізгущівки з повідомленням про те, як класно редагувати Вікіпедію, і про що ще можна писати, чи які статті поліпшувати, а тим, хто прийде на локальні акції — подарувати сувеніри і щось таке, що б підняло настрій і створило атмосферу комфорту при взаємодії зі спільнотою Вікіпедії. --Юрій Булка (обговорення) 00:31, 16 квітня 2014 (UTC)
  1. Це, зокрема, твоя задача, адже ти член прес-служби. Думаю, у Вікіпедії всі свідомі люди, і сама спільнота не допустить експлуатації «бренду».
  2. Цілком згоден. Влаштувати вікізустрічі досвідчених користувачів у кафе з WiFi — легко. Складніше влаштувати віківишколи у неділю.
  Хоча можна влаштувати такі собі «вікіблокпости» у кафе, в які змогли б протягом дня підходити новачки і спілкуватися та питати порад у досвідчених користувачів. Можна навіть зарезервувати для цього столик в якій-небудь «Пузатій хаті». Як варіант, це можна зробити в антикафе Києва і Львова («CoMMuna») та пообіцяти новачкам відшкодування за 2 години перебування в закладі, якщо вони створять статтю. — Але треба тоді домовитись із цими закладами завчасно, бо якщо прийде хоча б 10 осіб, це вже вийде чималенька сума. Перевага в тому, що в антикафе є комп'ютери і затишніше ніж в кафе, що добре для розумової діяльності.
  3/4. Звісно, необхідно створити «сторінку приземлення» новачків, і щоб все там було чітко і зрозуміло.
  5. Я пропоную влаштувати «розіграші» сувенірів між учасниками, які написали статтю, яку не було вилучено через два тижні. Переваги в тому, що мають шанс отримати сувенір усі, а бюджет акції обмежений. (Бо навіть якщо ми будемо давати вікізгущівку всім, то 100 учасників — це 1500 грн лише на самі згущівки.) «Розіграти» можна вікізгущівки, чашки і футболки. При чому згущівки можна «розіграти» між авторами всіх статей, чашки між авторами середніх і величеньких (понад 4 Кб), а футболки — між авторами величеньких (понад 10 Кб). — Але на цьому не варто робити акцент, бо головне — вікіфлешмоб, а не лотерея. Навіть саме слово «розіграш» не варто вживати, а просто зазначити, що «між учасниками акції випадковим чином буде розподілена обмежена кількість сувенірів» (звучить нейтрально й зрозуміло). --Amakuha 08:51, 16 квітня 2014 (UTC)
Стосовно «вікіблокпостів», ідея чудова! Можливо, є змога домовитися з якимись бібліотеками, якимись цифровими центрами абощо — грубо кажучи, місцями, де людина з комп'ютером і десяток людей навколо неї почуватимуться комфортно — NickK (обг.) 09:43, 16 квітня 2014 (UTC)

Сторінка проекту[ред.ред. код]

Сторінка проекту — Вікіпедія:Вікіфлешмоб. Подальше обговорення прошу проводити там. --Amakuha 21:03, 17 квітня 2014 (UTC)

Заплануйте написати статтю[ред.ред. код]

Прошу небайдужих вікіпедистів максимально долучитися до флешмобу і запланувати написати хоча б одну статтю 27 квітня.

Написання великої кількості статей буде найкращим виявом згуртованості спільноти та послугує позитивним стимулом промоції Вікіпедії. — Якщо ми покажемо, що спільнота активних вікіпедистів Вікіпедії це не 138 людей, а хоча б 1000 — це може стимулювати новачків долучитися до такої великої, активної і згуртованої спільноти. Більше того, це покаже нам самим, що ми потужні :)

Якщо ви пишете статтю завчасно, можете додати її до списку запланованих статей для уникнення колізій. --Amakuha 23:06, 17 квітня 2014 (UTC)

Оголошення/банер[ред.ред. код]

Потрібно зробити якесь помітне оголошення. Вище вже згадувався банер. Без нього новачки, та навіть малоактивні вікіпедисти, навряд чи дізнаються про вікіфлешмоб саме з Вікіпедії. Різні соцмережі/блоги то теж непогано, але з них про вікіфлешмоб зможуть дізнатися далеко не всі читачі — потенційні дописувачі. Пишу тут, а не на СО вікіфлешмобу, бо про банер однак же голосувати краще тут. --ReAlв.о. 11:02, 18 квітня 2014 (UTC)

Власне, зверху вже було написано про банер за 10 днів. Ніхто щодо цього зауваження не висловив, тому, як я розумію, всі розуміють важливість банера для такої акції. Єдина причина, чому його ще не виставили, бо ніхто його не придумав — ми займались замовлянням сувенірів. --Amakuha 11:43, 18 квітня 2014 (UTC)
Та аби лиш не вийшло, що банер то окремо :-) Бо у голосуванні щодо флешмобу, судячи з усього, голосували лише ті, хто збирається взяти участь. А проти банеру хтось може бути у режимі «хто хоче страйкуватифлешмобити — хай сам і флешмобить, їхня справа, а банер — то мають всі вирішувати». --ReAlв.о. 14:23, 18 квітня 2014 (UTC)
Додав банер. Ми голосували за пропозицію «в цілому». А без банера акція значною мірою втрачає сенс. --Amakuha 15:27, 18 квітня 2014 (UTC)

До банера було б корисно додати лічильник, скільки статей ще треба написати, аби перетнути позначку у 500 000. Код можна використати такий:

Залишилось {{ #expr: 500000 - {{NUMBEROFARTICLES:R}} }} стат{{#ifexpr: (((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 100 <= 14) and ((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 100 >= 11)) or (((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 10 >=5) and ((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 10 <= 9)) or ((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 10 = 0)|ей|{{#ifexpr: ((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 10 = 1)|тя|ті}} }}

→ Залишилось 5874 статті --Максим Підліснюк (обговорення) 09:59, 19 квітня 2014 (UTC)

Наша ж ціль — мільйон нових статей ;) Не хочу відлякувати дописувачів таким дрібним числом як 6000.
Адже хтось може подумати, що ми й самі справимось. --Amakuha 19:23, 19 квітня 2014 (UTC)
 :O Ну й код. Чим вас скромне «Залишилось {{#expr: 500000 - {{NUMBEROFARTICLES:R}}}} {{PLURAl:{{#expr: 500000 - {{NUMBEROFARTICLES:R}}}} |стаття|статті|статей}}» не влаштовує? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 19:53, 19 квітня 2014 (UTC)

Оформлення шаблону Аніманга/Заголовок та ін.[ред.ред. код]

Якщо порівняти оформлення цих шаблонів із аналогічними в інших мовах (наприклад, із німецькою), то стає очевидним, що наша розмітка безнадійно застаріла та виглядає, м'яко кажучи, погано:

 • кожен окремий підшаблон типу "Аніманга/Манґа" чи "Аніманга/OVA" розташовається окремо, це дуже негарно;
 • ширина стовбчиків нічим не закріплена, стрибає вправо та вліво, створюючи хаос на сторінці;
 • кольори на тлі рядків дуже кидаються у вічі;
 • шрифти.

Все це дуже заважає сприймати інформацію. Конкретний приклад: Shingeki no Kyojin українською та de:Attack on Titan німецькою. Достатньо простого погляду, щоб все зрозуміти.

Пропоную відредагувати ці шаблони та довести їх до ладу. Я сам можу це зробити на основі шаблонів із інших мов, але поки не розбирався із тим, як вони редагуються. Потрібна згода інших учасників проекту Аніме та манґа. --UkrainianZombie (обговорення) 04:06, 19 квітня 2014 (UTC)

Не потрібна ніяка згода (Вікіпедія:Будьте рішучими). Можете взяти той самий німецький шаблон та тільки перекласти текст --Максим Підліснюк (обговорення) 10:01, 19 квітня 2014 (UTC)
Як на мене краще будувати щось на основі {{Картка}}, а там шаблон базується на хтмл/вікірозмітці. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:56, 19 квітня 2014 (UTC)
З'ясував, в чому полягає вся проблема гумових шаблонів — в українській версії інфобоксу, а саме Шаблон:Картка, відсутня функція так званого наслідування (en:Wikipedia:Transclusion), а також параметр child, що унеможливлює з'єднання декількох карток одного типу в одну. Або ж я просто не зміг їх знайти. Ці функції працюють таким чином: наслідування збирає інформацію із першої картки (стиль таблиці, стиль тексту, кількість рядків тощо) та передає наступній картці (наприклад, у рос. вікіпедії використовується додатковий шаблон ru:Шаблон:Фрагмент таблицы); а параметр child (наприклад, тут en:Template:Infobox) по факту в першу картку додає іншу картку, таким чином роблячи їх вкладеними одна в одну. Може хтось знає, чи є в українській вікі щось подібне? --UkrainianZombie (обговорення) 14:08, 20 квітня 2014 (UTC)

Масова заливка[ред.ред. код]

Вітаю! Є матеріал для заливки статей про прапори районів. Стаття виглядатиме так. За наявності подаватиметься інформація про історію. Приблизний обсяг - 500 статей. Чи будуть заперечення? --Максим Підліснюк (обговорення) 16:50, 19 квітня 2014 (UTC)

Щодо оформлення бібліографії: навіщо після 456 с. : ілюст. тире  ? --Friend 21:28, 19 квітня 2014 (UTC)
ТакТак Виправив --Максим Підліснюк (обговорення) 10:12, 20 квітня 2014 (UTC)
З мого боку не буде! Виглядає класно. Jphwra (обговорення) 17:08, 19 квітня 2014 (UTC)
У вказаній статті мені не подобається вотермарк, порожні поля на зображенні та растровий формат зі стисненням даних, але це, напевно, до Графічної майстерні. Загалом добре, єдине було б чудово якби ще були б якісь посилання на відповідні рішення райрад про затвердження цих прапорів. Єдине, я б радив утриматись від заливок до того, як людськими зусиллями буде перетнуто позначку в 0,5Мстатей. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:38, 19 квітня 2014 (UTC)
Дякую за зауваження. Питання із зображеннями я вже вирішив - братиму прапор зі статті про район. Рішення подаватиму за наявності. Зараз нам необхідно створити близько 6 000 статей до позначки у 0.5Мстаттей. Тобто я заляю близько 1/12, що суттєво не вплине на показник глибини статтей --Максим Підліснюк (обговорення) 17:51, 19 квітня 2014 (UTC)
Якщо використовується одна і та сама книжка, то краще зробити шаблон, параметром якого буде сторінка (наприклад за зразком {{ЖДС}} чи {{АТП УРСР-1947}}). P.S. Можливо також буде корисним обговорення щодо рішень про прапори/герби.--Анатолій (обг.) 21:31, 19 квітня 2014 (UTC)
Вітаю! Книжка використовується не кругом, але в більшості. Шаблон зробив: {{Україна. Герби та прапори}} --Максим Підліснюк (обговорення) 09:50, 20 квітня 2014 (UTC)

А де згадка про країну, до якої належить адмін-одиниця!? Де посилання на слово прапор? Де посилання на узагальнюючу статтю (поки не існуючу_ прапори районів України? Навіщо шаблон «Прапори районів Хмельницької області», якщо його наповнення просто дублює зміст Категорія:Прапори районів Хмельницької області?--Намѣсникъ (обговорення) 06:16, 20 квітня 2014 (UTC)

Навігаційний шаблон слугує для полегшення навігації між статтям та використовується в якості див. також. Навіть якщо це дублює зміст категорії. Можете запропонувати видалити всі навігаційні шаблони. Статтю змінив (ред.№ 14169008)--Максим Підліснюк (обговорення) 09:50, 20 квітня 2014 (UTC)
 • Я правильно розумію, що це дослівне копіювання з heraldry.com.ua ? Чи отримано в них дозвіл на використання матеріалів? Наскільки мені відомо, адміністрація цього сайту не надто прихильно ставиться до копіювання матеріалів з їх сайту до Вікіпедії, хтось із вікіпедистів наче вже отримував від них листа кілька років тому. Якщо ж це стане копіювання всього їхнього сайту — цілком можна отримати і позов — NickK (обг.) 12:36, 20 квітня 2014 (UTC)
Це не копіювання усього змісту сайту, а лише репродукція статтей про прапори районів. Навіть цитата. Наскільки я розумію, вони брали опис з книги та рішень рад. Вживаються загальновживані фрази. Іншими словами описати прапор майже неможливо. --Максим Підліснюк (обговорення) 13:20, 20 квітня 2014 (UTC)
Можна називати це копіюванням, репродукцією, цитуванням, але це не змінить того, що ви плануєте скопіювати значну частину матеріалів сайту. Порівнюємо сайт heraldry.com.ua:
« Прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3 складається з трьох горизонтальних смуг: синьої, зеленої і жовтої і співвідношенні 2:1:1. У верхньому лівому куті вміщено жовте сонце з людським обличчям і променями.  »
із сайтом райради:
« Прапор Дунаєвецького району: прямокутне полотнище, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з 3-х горизонтальних смуг – синьої та рівно широких жовтої і зеленої. На верхній синій смузі жовте усміхнене сонце.  »
та з сайтом РДА:
« Прапор Дунаєвецького району: прямокутне полотнище, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з 3-х горизонтальних смуг – синьої та рівно широких жовтої і зеленої. На верхній синій смузі жовте усміхнене сонце.  »
Очевидно, що це не є копія рішення ради, і добре видно, як той самий прапор можна описати іншими словами. Факти (розмір, колір тощо) авторським правом не захищені, а от подання інформації якраз захищається авторським правом. Саме тому копіювання інформації з сайту у великих обсягах вимагатиме дозволу правовласника — NickK (обг.) 17:10, 20 квітня 2014 (UTC)
Такі речі не можна робити без дозволу. Цитата — це коли фрагмент тексту береться в лапки, і цитатою може бути тільки невелика частина чогось. Як патрульному і члену ВМУА вам потрібно бути дуже уважними з такими речами, бо справді можуть бути неприємні непорозуміння з власниками сайту. --Юрій Булка (обговорення) 20:37, 20 квітня 2014 (UTC)
Та саме зараз готую звернення до ЗАО Мікросхема. Але тут не проста рибка. Доведеться, мабуть, офіційні листи слати (з емблемою ВМУА, усіма підписами) --Максим Підліснюк (обговорення) 20:55, 20 квітня 2014 (UTC)
А ви читали це обговорення? Може легше буде обійтися книжкою Ґречила замість сайту heraldry?--Анатолій (обг.) 21:06, 20 квітня 2014 (UTC)
так там наче про герби --Максим Підліснюк (обговорення) 21:19, 20 квітня 2014 (UTC)
Питання можна вважати ТакТак Вирішеним. Братиму з сайтів рад. Трішки зменшить швидкість заливки, але тим не менш. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:20, 20 квітня 2014 (UTC)
А сайти рад не захищені АП? --Юрій Булка (обговорення) 22:00, 20 квітня 2014 (UTC)
Рішення рад не є.--Анатолій (обг.) 22:04, 20 квітня 2014 (UTC)

Правила голосування щодо надання/позбавлення прав адміністратора[ред.ред. код]

Прохання уточнити/оформити належно правила голосування, оскільки не зовсім зрозуміло, які правила діють щодо обрання, а які до позбавлення прав. Я знаю про обговорення щодо обмеження прав користувачів вікі по голосуванню, але необхідно чіткіше зафіксувати правила, які діють на даний час на сторінці ВП:ЗСА--zmi (обговорення) 21:22, 19 квітня 2014 (UTC)

А чому ви пишете сюди? Краще звертайтеся до адміністраторів, або навіть бюрократів. Бо якщо рядові користувачі почнуть міняти, то вам же це не сподобатись може, все одно доведеться адміністраторів просити.--Анатолій (обг.) 21:29, 19 квітня 2014 (UTC)
Прохання від мене до вас тільки одне - утриматись від коментування моїх дописів, оскільки ваша думка мене не цікавить взагалі.--zmi (обговорення) 21:57, 19 квітня 2014 (UTC)
А дарма. Адже я свого часу ті правила і придумував. Згодом деякі з них були вдосконалені, деякі так і лишилися…--Анатолій (обг.) 22:06, 19 квітня 2014 (UTC)