Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22
Скорочення:
ВП:ПРО

Розділ Пропозиції в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення, перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку «Підпис» над вікном редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Грантова заявка на Вікіекспедиції Чернігівщиною[ред.ред. код]

Шановні колеги!

У мене з`явився один задум - об’їхати всі села Чернігівщини. І зробити фото всіх сіл. Так щоб всі статті про села Чернігівщини мали світлини. Так сталося, що зараз маю і бажання і час. А от з коштами не так добре. Тому вирішив подати заявку на індивідуальний грант. Це можна зробити на меті. Ну власне кажучи, дві людини із фонду Вікімедіа (міжнародного) і наштовхнули на думку обговорити це у спільноті. Оскільки я більше гадав проект робити на двох - я та дружина + волонтери. А колеги із фонду порекомендували більше зосередитися на розвитку спільноти, залученні нових редакторів і популяризації проектів Вікімедіа. Ну що ж. Так то й так. Просто доведеться дещо змінити акценти.

Коротко про те, що планується зробити.

На Чернігівщині близько 1400 сіл (всього 1534 населених пункти, площа області 31 865 кв. км). Щоб всіх їх об’їхати треба досить чимало часу. Ну якщо в місяць по 100 сіл, то це 14 місяців. Але, як я вже казав, час у мене є. Потрібно 2 камери (мені та дружині). Друга треба більше для підстраховки. У нас є один простенький фотік - але один то мало - з досвіду вікіекспедицій знаю, що під кінець то пам’яті не вистачає, то акумулятор сів. Та й він вже барахлить - заїдає об’єктив. Ще запросив ноутбук. Мій досить старий, повільний і важкий. І планшет для джіпіерес. Щоб карту місцевості дивиться. Досить зручна штука. Ну і... Пішки досить довго обійти всі села. Машина - дорого. Тому прийшла ідея купити моторолер. 30-50 км за годину для такого випадку підійде. Як і 2 л бензину на 100 км. Ще таке - добре було б розміщуватися на місці. Тобто зняти на тиждень-два якесь приміщення - хату або квартиру. Ну і трохи на харчі. Також у грант я заклав і сувеніри. Які буду роздавати зацікавленим особам та й іноді просто подорожнім для популяризації Вікіпедії.

Почнемо із 6 районів (хоч 2 з них - Чернігівський і Ріпкинський хоч і найбільші, але й найближчі водночас, а поїздка до Срібнянського за попередньою домовленістю):

 1. Чернігівський (124 населених пункти, площа 2 500 кв. км)
 2. Ріпкинський (118 населених пункти, площа 2 105 кв. км)
 3. Носівський (47 населених пункти, площа 1 151 кв. км)
 4. Срібнянський (29 населених пункти, площа 579 кв. км)
 5. Ніжинський (72 населених пункти, площа 1 514 кв. км)
 6. Куликівський (25 населених пункти, площа 944 кв. км)

Всього 415 населених пункти. І десь третина за площею.

Хочу презентувати проект на Вікіманії у Лондоні в серпні 2014 року.

Планується як мінімум 2 прес-конференції із залученням Чернігівських ЗМІ. Також хотілось би поділитися досвідом із всіма бажаючими. Скажімо, через організацію вікізустрічі десь поблизу Чернігова - скажімо, Андріївка. На вікізустрічі обговорити проведення аналогічних заходів в інших областях України. Або й не тільки України, а й ближнього зарубіжжя - Польща, Білорусь, Молдова, Румунія і Словаччина.

Грант дається на 1 раунд - півроку. Зараз йде подання на грант. Кінцевий термін подання - до 31 березня. Дія гранту із 1 червня 2014 року по 31 грудня 2014 року. Потім знову можна подавати наступну заявку на наступний грант. Я гадаю, що на всі села Чернігівщини треба буде десь 3-4 раунди. Тобто 1.5 - 2 роки.

Вартість гранту - $4 990 (можна запрошувати до 30 000 дол.). Після завершення проекту планую передати використані засоби на баланс Вікімедіа Україна.

Сторінка на меті - m:Grants:IEG/Wikiexpedition and Wikitraining in Chernigiv oblast

Про себе коротко. В Українській Вікіпедії з 6 травня 2006 року. З 2011 приймаю участь у Вікіекспедиціях. Тільки за 2013-2014 роки організував і провів 3 колективні вікіекспедиції. А ще в кількох приймав участь. Також давав численні інтерв’ю, прес-конференції та віківишколи, переважно на Чернігівщині. Є певні контакти із місцевою адміністрацією.

От, власне, коротко і все. З повагою, Приходько Микола Васильович. --Nickispeaki (обговорення) 15:09, 29 березня 2014 (UTC)

Чудово. При нагоді долучуся чи знайду супровід.З повагою, --Zheliba (обговорення) 13:02, 30 березня 2014 (UTC)

Дякую! Наче б то домовлялися Срібнянським районом? Питання тільки - КОЛИ? ;-) --5.248.245.64 13:38, 30 березня 2014 (UTC)
Упс! Опера підвела - не зайшов спочатку. ото на 5.248 був я. --Nickispeaki (обговорення) 13:39, 30 березня 2014 (UTC)
А нашо вам і планшет, і ноутбук? Щоб відразу вантажити фото, досить простого смартфона, в якому може бути і GPS.--Анатолій (обг.) 13:11, 30 березня 2014 (UTC)
Ну ноутбук - більше звичка. Та й не знаю, чи можна, за необхідності, із смартфона редагувати фото? У мене колись був смартфон - нокія н95. Там, в принципі, камера більш-менш, хоча і 5 мп. А от інет не дуже - швидкість десь до 200кб. І редагувати там не дуже можна було - хіба що повернути і обрізати. Думаю, що зараз все набагато краще, просто не пробував. В принципі, можна і ноутом обійтися.... Думав в планшеті дивитися карту. Хоча, можна і дідівським способом - паперову в руки. :-) Я ще думав, як поляки - приставку джпс до фотіка, а потім вирішив, що занадто. :-) --5.248.245.64 13:38, 30 березня 2014 (UTC)
Якщо маєте смартфон на базі Androoid, Google Play пропонує чимало редакторів фотографій. Я їх не встановлював, але думаю, ви знайдете те, що вам до душі.--Klepkoilla (обговорення) 08:20, 3 квітня 2014 (UTC)
Упс! Опера підвела - не зайшов спочатку. ото на 5.248 був я. --Nickispeaki (обговорення) 13:39, 30 березня 2014 (UTC)

Реакция российской интеллигенции на события в Крыму 2014 года[ред.ред. код]

Уважаемые коллеги, 1 апреля с.г. в результате "принудительного посредничества" была удалена статья «Реакция российской интеллигенции на события в Крыму 2014 года». Предлагаю ее вашему вниманию. Если появиться желание перевести статью на украинский, буду очень рад. С уважением, kw (обговорення) 17:39, 2 квітня 2014 (UTC)

Впору создавать список «"Объективность" и другие правила вики-ру как аргумент удализма по политическим мотивам». На четвертом десятке, увидев всё это, я решил перейти в украинскую вики. Приєднуйтесь! Тут краще, корисніше та важливіше. А мовні помилки добрі люди виправлятимуть))--Shanghainese.ua (обговорення) 03:19, 3 квітня 2014 (UTC)
Благодарю за Ваш ответ. К сожалению, я очень слабо владею письменным украинским. Если не найдется добровольцев, попоробую сделать автоматом. kw (обговорення) 04:54, 3 квітня 2014 (UTC)
Створіть сторінку тут у власному просторі — просто копію ru:Участник:DarDar/safe з посиланням у коментарі редагування. Там вже не пропаде і потихеньку можна почати перекладати. По завершенні — перенести у основний простір. --ReAlв.о. 07:09, 3 квітня 2014 (UTC)
Сделал. Думаю, что для начала можно дать сокращенный вариант, чтобы дать общее представление. kw (обговорення) 07:32, 3 квітня 2014 (UTC)
Я би ще порадив поширити тему: реакція російської інтелигенції на події в Україні 2013-14 загалом, що до мене, звучить привабливіше та, мабуть, пояснює деякі "кримські" особливості. Але у будьякому разі - дякую за цікавий матеріал.--Shanghainese.ua (обговорення) 19:57, 3 квітня 2014 (UTC)
Название можно обсудить в рабочем порядке. Также как и содержание: убрать пропутинскую часть, сохранив лишь протесты. ИМХО, важно начать перевод, чтобы получить возможность интервики из русского проекта. Надеюсь, что добровольцы все же найдутся. kw (обговорення) 03:07, 4 квітня 2014 (UTC)

Вилучення файлів пам'яток на Вікісховищі[ред.ред. код]

На Вікісховищі з подачі одного вікіпедиста регулярно відбувається вилучення файлів українських пам'яток через відсутність "свободи панорами". Потрібно розробити якийсь ефективний механізм повернення їх в українську Вікіпедію. За декілька днів будуть вилучені всі файли з категорії "Пам'ятник Героям Крут" Commons:Commons:Deletion requests/Files in Category:Kruty Heroes Memorial, які використовуються в статтях української Вікіпедії. Таких номінацій стає все більше. Прохання до ботовласників, хто вже займався такою справою підключитись до цього. Також прошу звернути увагу при перенесенні зображень на Вікісховище, щоб випадково не було перенесено файли, які можуть бути там вилучені через аналогічні причини, нарпиклад Файл:Дніпро.jpg. --yakudza 15:08, 3 квітня 2014 (UTC)

Та я й сам переносити можу, але для цього мені треба або право заливати файли з такою ж назвою як на Вікісховищі, або ж право перейменовувати файли для використання тимчасової афіксації назв. Крім того переносу можуть підлягати лише ті файли, які використовуються. А взагалі це варто обговорити й на Вікісховищі, бо це стосується не лише україномовної Вікіпедії. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 15:27, 3 квітня 2014 (UTC)
А може краще під шумок просунути закон про свободу панорами? :) --SteveR (обговорення) 19:12, 3 квітня 2014 (UTC)
А тобі хтось заважає? Вперед.--Анатолій (обг.) 23:41, 3 квітня 2014 (UTC)
Цікаво, а якого **** ті зображення взагалі були перенесені до Вікісховища?! Усі панорамні світлини України повинні були залишитись в вікіпедії! Виглядає як саботаж. ✍ Green Zero Обг 09:02, 4 квітня 2014 (UTC)
Їх туди не переносили, вони відразу були туди завантажені.--Анатолій (обг.) 11:16, 4 квітня 2014 (UTC)
В мене була аналогічна проблема з фотографіями особи Володимир Кунанець, взятими з родинного архіву. Незважаючи на всі ймовірні, і на мою думку, слушні аргументи, тривалі переговори, листи і т.д., файли були видалені. Враження таке, що там, на Commons, просто ніхто не хотів слухати і вникати. Тоді я їх просто завантажив на нашу Вікі і так вони досі висять. Ніхто не чіпає. Mykola Swarnyk (обговорення) 15:12, 16 квітня 2014 (UTC)

Посредничество в ру.вики[ред.ред. код]

Уважаемые коллеги,
В ру.Вики введен режим т.н. «принудительного посредничества» по тематике русско-украинских отношений. Все статьи проходят через комиссию посредников (см. ссылку выше).
В связи с тем, что Ру.вики — не российский, а русскоязычный проект [1], а также с целью повышения качества посредничества, предсталяется целесообразным расширить состав комиссии путем включения русскоязычных участников из других стран, в том числе — из Украины.

В связи с вышеизложенным, обращаюсь с предложением к русскоязычным редакторам, живущим на Украине, и желающим принять участие в работе указанной комиссии, обращаться с заявлениями в комиссию посредников, в соответствии с приглашением последней:

Список посредников остаётся открытым, в связи с чем всех желающих приглашаем присоединяться. Требования простые — нейтральность, объективность, знание правил РуВП и умение применять их в практической жизни, способности к совместной конструктивной работе на принципах равноправия и взаимного уважения.

kw (обговорення) 13:01, 4 квітня 2014 (UTC)

Прим.: Приглашаю также ознакомиться с дискуссией по составу посредников. — kw (обговорення) 17:35, 4 квітня 2014 (UTC)

Думаю, для включення до складу посередників потрібно бути досвідченим і активним користувачем Російської Вікіпедії, плюсом (але необов'язковим, звичайно) буде прапорець адміністратора. Такі користувачі зазвичай не є активними членами спільноти УкрВікі, тому боюся, що цей та подібні заклики тут нічого не дадуть. (До речі, якщо є не помиляюся, режим примусового посередництва був введений ще в 2012 році, а в березні цього року просто була розширена кількість посередників). --Acedtalk 19:57, 4 квітня 2014 (UTC)
Прапорець адміністратора ру-вікі? То хіба Бутко чи Александрит з ук-вікі його мають (серед активних користувачів).--Анатолій (обг.) 21:35, 4 квітня 2014 (UTC)
А мене дратує, що там вимагають якоїсь "об'єктивності" та НТЗ - і під цими гаслами просто не дають працювати [1] (можу розповісти, хто та за яких обставин мені поставив цього "ша"-блону). Отже, треба двічі обміркувати, чи варто воно витраченого часу та нервов.--Shanghainese.ua (обговорення) 21:43, 4 квітня 2014 (UTC)
Коллеги, все, что вы пишете правда: действительно р-у тематика курируется посредниками вполне определенной направленности. Действительно, публикация критических материалов требует большого времени и сил, безо всякой гарантии успеха. Однако, на мой взгляд, правила Википедии дают возможность борьбы, без борьбы же не будет прав, как известно.
С практической точки зрения, добровольцы из Украины, которые решаться стать на путь борьбы за нейтральность в ру.вики, могут рассчитывать на поддрежку со стороны пусть небольшой, но все же существующей группы российских коллег. Приглашаю желающих обращаться на мою личную страницу для обсуждения дальнейших действий. kw (обговорення) 06:40, 5 квітня 2014 (UTC)

Я гадаю, нам це не потрібно:

 1. росіяни не дадуть працювати об'єктивно (завалять м'ясом), ПРИ ЦЬОМУ будуть говорити: статті пишуть ЗА УЧАСТІ українців. Лицемірство
 2. краще писати українські статті, а НЕ допомагати нашим ворогам. Я, наприклад, не користуюся російськими статтями при перекладі. Бо часто друзі казували на дезу/необ'єктивність/імперство тощо. Рувікі - не енциклопедія
 3. поки росія не припинить війну — треба згорнути усі контакти. Будемо контактувати із демократичною росією (чи як вона там буде називатися після путіна). А коли — сподіваюся, скоро.
— на мою скромну думку. --Brandner (обговорення) 19:51, 13 квітня 2014 (UTC)

Примітки[ред.ред. код]

 1. Не российский, а русский. Если писать правду.--~~~~. Отчего же? Все проекты Википедии являются языковыми, а не национальными. Именно это обстоятельство открывает возможность участия редакторов из разных стран в решениях всех вопросов ру.вики. - kw

Пропозиція[ред.ред. код]

Пропоную розпочати МІСЯЧНИК АР Крим. Тематика повинна охоплювати широке коло питань: історію, географію, видатних людей, господарство тощо. Прохання до користувачів висловити свої міркування з цього приводу.--Білецький В.С. (обговорення) 17:39, 5 квітня 2014 (UTC)

Редагування з Попереднім переглядом[ред.ред. код]

Це пропозиція, але з технічного питання.

Не вистачає однієї кнопки "Редагування з Попереднім переглядом" замість послідовного "Редагувати" і "Попередній перегляд". Поясню для чого. З включеною опцією "Виділяти червоним тлом посилання на неоднозначності.", коли на сторінці неоднозначностей досить багато, досить зручно мати перед очима варіант до редагування з підсвіченими червоним неоднозначностями. Для цього тиснути кнопки треба двічі — "Редагувати", а потім "Попередній перегляд". Витрачаються зайві пару секунд. Пропозиція стосується і редагування статей, і шаблонів. X3mEn (обговорення) 13:18, 11 квітня 2014 (UTC)

Поточнення: мова йде про "Редагувати код". Для візуального редактора, звичайно, попередній перегляд не потрібен. X3mEn (обговорення) 13:28, 11 квітня 2014 (UTC)

Є просте вирішення цієї проблеми: відкривати редагування в новому вікні. Тоді заодно не треба при редагуванні бігати сторінкою вверх-вниз (якщо є багато тексту). Достатньо Alt+Tab’нути на клавіатурі, щоб перейти з одного вікна в інше.--Микола Василечко (обговорення) 15:05, 11 квітня 2014 (UTC)
Можна. На широкому екрані я просто ділю екран вертикально на 2 частини (браузер Maxthon це дозволяє зробити). Але на ноутбуку це не зручно. Щодо Alt+Tab - це якщо браузер не мультитабовий. А у Maxthon відкрити посилання в окремому вікні неможливо — тільки на окремій вкладці, ну а далі рух між вкладками - для цього теж є гарячі кнопки Ctrl+Tab та Ctrl+Shift+Tab. Але це все одно 2 дії: відкрити сторінку в окремому вікні, відкрити на редагування. Бувають досить короткі статті, наприклад ось такі шаблони: Шаблон:Адміністративний устрій Гадяцького району і Попередній перегляд зовсім не заважає редагуванню. Навіть на ноутбуку. X3mEn (обговорення) 16:14, 11 квітня 2014 (UTC)
Є ще простіше вирішення. У своїх Налаштуваннях, на вкладці «Редагування» поставити галочку «Показувати попередній текст при першому редагуванні» -- Ата (обг.) 16:35, 11 квітня 2014 (UTC)
О! Саме те, що треба. X3mEn (обговорення) 17:12, 11 квітня 2014 (UTC)

27 квітня – Вікіфлешмоб пам'яті Ігоря Костенка[ред.ред. код]

Шановна спільнота, прошу долучитися до важливої справи!

Пропоную поки жива пам'ять про Майдан, провести Вікіфлешмоб за ідеєю Ігоря Костенка (Ig2000), вікіпедиста Небесної сотні.

Концепція заходу:

«Якби кожен читач Вікіпедії написав сьогодні одну хорошу статтю, завтра ми б мали понад мільйон хороших статей!»

Такий захід пропоную провести 27 квітня, оскільки це останній день перед травневими святами (після яких студенти і школярі стають заклопотаними).

Цілі[ред.ред. код]
 • Рекордна кількість нових статей за один день — скажімо 1000.
 • Залучення нових дописувачів.
 • Прояв солідарності досвідченими і старими (малоактивними на разі) дописувачами української Вікіпедії.
 • Здійснити задум вікіпедиста, який не встиг його втілити за власного життя і вшанувати, таким чином, його пам'ять.
Засоби[ред.ред. код]
 • Загальний банер у Вікіпедії про здійснення акції за 10 днів до її старту.
 • Поширення інформації про акцію через соцмережі та прес-релізи.
 • Можливо: провести офлайнові заходи, такі як віківишколи (навчання новачків) чи редатони (вікізустрічі задля створення статей купкою людей у одному місці).
 • Укладення списку необхідних статей, з якого новачки могли б щось обрати і написати.
 • Доведення до ладу створених новачками у цей день статей.
 • Додавайте свої ідеї
Зголошення до оргкомітету[ред.ред. код]
 • --Amakuha 23:16, 15 квітня 2014 (UTC)
 • NickK (обг.) 23:22, 15 квітня 2014 (UTC)
 • --Юрій Булка (обговорення) 23:27, 15 квітня 2014 (UTC)
 • Так як працюю в Департаменті освіти Черкаської міської ради думаю зможу на офіційному рівні провести захід (якби ще мати якесь нормативне підґрунтя — наприклад, Звернення від Вікімедіа-України). --Вальдимар 15:39, 17 квітня 2014 (UTC)
  Можемо організувати. Куди надсилати? Який бажаний текст? Напишіть, будь ласка, на boardAt sign.svgwikimedia.in.ua
  Ми також зможемо передати вам сувеніри і шпаргалки з редагування Вікіпедії. --Amakuha 16:46, 17 квітня 2014 (UTC)
  Завтра на роботі обговоримо з колегами, як краще зробити, і потім відпишу. --Вальдимар 18:08, 17 квітня 2014 (UTC)
Голосування[ред.ред. код]

Прошу оперативно (за добу) підтримати цю ідею, бо часу на підготовку залишилось обмаль. --Amakuha 23:16, 15 квітня 2014 (UTC)

Обговорення[ред.ред. код]

Маю кілька думок щодо конкретної реалізації ідеї:

 1. Концепція заходу. Кожен крок повинен робитися таким чином, щоб іззовні не виникло враження, що ми хочемо «пропіярити» вікі завдяки «бренду» Небесної Сотні (деякі події, які останнім часом відбуваються в Україні, мають цей неприємний «присмак» pr’у, і не хочеться, щоб таке було і у нас). У прес-релізах і т.п. варто буде більше наголосити, що ми робимо це, щоб втілити в життя ідею Ігоря, тобто одного з нас. В мирний час він редагував Вікіпедію, у час піку насильства на Майдані — пожертвував своїм життям. Це наша шана цьому світогляду (добровільно робити щось, аби зробити світ кращим) і відвазі втілювати його на практиці, яку продемонстрував Користувач:Ig2000.
 2. Формат заходу. Окрім суто онлайнового вікімаратону, для залучення нових редакторів варто організувати також локальні вікімаратони, коли люди фізично збираються в якомусь місці, проводиться короткий віківишкіл про те, як створити статтю, і тоді разом пишуть статті протягом певного часу, допомагаючи одні одним. Досвідченіші вікіпедисти можуть допомогти початківцям довести статті до належного вигляду.
 3. Довідка. Потрібно переглянути й при потребі поліпшити розділи довідки для початківців, якими можуть користуватись учасники вікіфлешмобу. Далі, з прес-релізу й сторінки, на яку потраплятимуть при натисканні на повідомлення в CentralNotice, повинні бути посилання на ці сторінки довідки, і, можливо, основна інформація у формі ЧАП.
 4. Правила участи. Важливо, щоб потенційні учасники розуміли основні правила, щоб їхню статтю потім не вилучили (значимість, обов'язковість джерел і відсутність плагіяту).
 5. Мотивація залишитись. Ідея Ігоря полягала в тому, що він хотів, щоб більше людей редагували Вікіпедію. Треба дати людям мотивацію продовжувати редагувати Вікіпедію і після вікіфлешмобу. Наприклад, можна розіслати всім учасникам акції після її закінчення щось на зразок вікізгущівки з повідомленням про те, як класно редагувати Вікіпедію, і про що ще можна писати, чи які статті поліпшувати, а тим, хто прийде на локальні акції — подарувати сувеніри і щось таке, що б підняло настрій і створило атмосферу комфорту при взаємодії зі спільнотою Вікіпедії. --Юрій Булка (обговорення) 00:31, 16 квітня 2014 (UTC)
  1. Це, зокрема, твоя задача, адже ти член прес-служби. Думаю, у Вікіпедії всі свідомі люди, і сама спільнота не допустить експлуатації «бренду».
  2. Цілком згоден. Влаштувати вікізустрічі досвідчених користувачів у кафе з WiFi — легко. Складніше влаштувати віківишколи у неділю.
  Хоча можна влаштувати такі собі «вікіблокпости» у кафе, в які змогли б протягом дня підходити новачки і спілкуватися та питати порад у досвідчених користувачів. Можна навіть зарезервувати для цього столик в якій-небудь «Пузатій хаті». Як варіант, це можна зробити в антикафе Києва і Львова («CoMMuna») та пообіцяти новачкам відшкодування за 2 години перебування в закладі, якщо вони створять статтю. — Але треба тоді домовитись із цими закладами завчасно, бо якщо прийде хоча б 10 осіб, це вже вийде чималенька сума. Перевага в тому, що в антикафе є комп'ютери і затишніше ніж в кафе, що добре для розумової діяльності.
  3/4. Звісно, необхідно створити «сторінку приземлення» новачків, і щоб все там було чітко і зрозуміло.
  5. Я пропоную влаштувати «розіграші» сувенірів між учасниками, які написали статтю, яку не було вилучено через два тижні. Переваги в тому, що мають шанс отримати сувенір усі, а бюджет акції обмежений. (Бо навіть якщо ми будемо давати вікізгущівку всім, то 100 учасників — це 1500 грн лише на самі згущівки.) «Розіграти» можна вікізгущівки, чашки і футболки. При чому згущівки можна «розіграти» між авторами всіх статей, чашки між авторами середніх і величеньких (понад 4 Кб), а футболки — між авторами величеньких (понад 10 Кб). — Але на цьому не варто робити акцент, бо головне — вікіфлешмоб, а не лотерея. Навіть саме слово «розіграш» не варто вживати, а просто зазначити, що «між учасниками акції випадковим чином буде розподілена обмежена кількість сувенірів» (звучить нейтрально й зрозуміло). --Amakuha 08:51, 16 квітня 2014 (UTC)
Стосовно «вікіблокпостів», ідея чудова! Можливо, є змога домовитися з якимись бібліотеками, якимись цифровими центрами абощо — грубо кажучи, місцями, де людина з комп'ютером і десяток людей навколо неї почуватимуться комфортно — NickK (обг.) 09:43, 16 квітня 2014 (UTC)

Сторінка проекту[ред.ред. код]

Сторінка проекту — Вікіпедія:Вікіфлешмоб. Подальше обговорення прошу проводити там. --Amakuha 21:03, 17 квітня 2014 (UTC)

Заплануйте написати статтю[ред.ред. код]

Прошу небайдужих вікіпедистів максимально долучитися до флешмобу і запланувати написати хоча б одну статтю 27 квітня.

Написання великої кількості статей буде найкращим виявом згуртованості спільноти та послугує позитивним стимулом промоції Вікіпедії. — Якщо ми покажемо, що спільнота активних вікіпедистів Вікіпедії це не 138 людей, а хоча б 1000 — це може стимулювати новачків долучитися до такої великої, активної і згуртованої спільноти. Більше того, це покаже нам самим, що ми потужні :)

Якщо ви пишете статтю завчасно, можете додати її до списку запланованих статей для уникнення колізій. --Amakuha 23:06, 17 квітня 2014 (UTC)

Оголошення/банер[ред.ред. код]

Потрібно зробити якесь помітне оголошення. Вище вже згадувався банер. Без нього новачки, та навіть малоактивні вікіпедисти, навряд чи дізнаються про вікіфлешмоб саме з Вікіпедії. Різні соцмережі/блоги то теж непогано, але з них про вікіфлешмоб зможуть дізнатися далеко не всі читачі — потенційні дописувачі. Пишу тут, а не на СО вікіфлешмобу, бо про банер однак же голосувати краще тут. --ReAlв.о. 11:02, 18 квітня 2014 (UTC)

Власне, зверху вже було написано про банер за 10 днів. Ніхто щодо цього зауваження не висловив, тому, як я розумію, всі розуміють важливість банера для такої акції. Єдина причина, чому його ще не виставили, бо ніхто його не придумав — ми займались замовлянням сувенірів. --Amakuha 11:43, 18 квітня 2014 (UTC)
Та аби лиш не вийшло, що банер то окремо :-) Бо у голосуванні щодо флешмобу, судячи з усього, голосували лише ті, хто збирається взяти участь. А проти банеру хтось може бути у режимі «хто хоче страйкуватифлешмобити — хай сам і флешмобить, їхня справа, а банер — то мають всі вирішувати». --ReAlв.о. 14:23, 18 квітня 2014 (UTC)
Додав банер. Ми голосували за пропозицію «в цілому». А без банера акція значною мірою втрачає сенс. --Amakuha 15:27, 18 квітня 2014 (UTC)

До банера було б корисно додати лічильник, скільки статей ще треба написати, аби перетнути позначку у 500 000. Код можна використати такий:

Залишилось {{ #expr: 500000 - {{NUMBEROFARTICLES:R}} }} стат{{#ifexpr: (((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 100 <= 14) and ((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 100 >= 11)) or (((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 10 >=5) and ((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 10 <= 9)) or ((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 10 = 0)|ей|{{#ifexpr: ((500000-{{NUMBEROFARTICLES:R}}) mod 10 = 1)|тя|ті}} }}

→ Залишилось 5002 статті --Максим Підліснюк (обговорення) 09:59, 19 квітня 2014 (UTC)

Наша ж ціль — мільйон нових статей ;) Не хочу відлякувати дописувачів таким дрібним числом як 6000.
Адже хтось може подумати, що ми й самі справимось. --Amakuha 19:23, 19 квітня 2014 (UTC)
 :O Ну й код. Чим вас скромне «Залишилось {{#expr: 500000 - {{NUMBEROFARTICLES:R}}}} {{PLURAl:{{#expr: 500000 - {{NUMBEROFARTICLES:R}}}} |стаття|статті|статей}}» не влаштовує? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 19:53, 19 квітня 2014 (UTC)

Оформлення шаблону Аніманга/Заголовок та ін.[ред.ред. код]

Якщо порівняти оформлення цих шаблонів із аналогічними в інших мовах (наприклад, із німецькою), то стає очевидним, що наша розмітка безнадійно застаріла та виглядає, м'яко кажучи, погано:

 • кожен окремий підшаблон типу "Аніманга/Манґа" чи "Аніманга/OVA" розташовається окремо, це дуже негарно;
 • ширина стовбчиків нічим не закріплена, стрибає вправо та вліво, створюючи хаос на сторінці;
 • кольори на тлі рядків дуже кидаються у вічі;
 • шрифти.

Все це дуже заважає сприймати інформацію. Конкретний приклад: Shingeki no Kyojin українською та de:Attack on Titan німецькою. Достатньо простого погляду, щоб все зрозуміти.

Пропоную відредагувати ці шаблони та довести їх до ладу. Я сам можу це зробити на основі шаблонів із інших мов, але поки не розбирався із тим, як вони редагуються. Потрібна згода інших учасників проекту Аніме та манґа. --UkrainianZombie (обговорення) 04:06, 19 квітня 2014 (UTC)

Не потрібна ніяка згода (Вікіпедія:Будьте рішучими). Можете взяти той самий німецький шаблон та тільки перекласти текст --Максим Підліснюк (обговорення) 10:01, 19 квітня 2014 (UTC)
Як на мене краще будувати щось на основі {{Картка}}, а там шаблон базується на хтмл/вікірозмітці. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:56, 19 квітня 2014 (UTC)
З'ясував, в чому полягає вся проблема гумових шаблонів — в українській версії інфобоксу, а саме Шаблон:Картка, відсутня функція так званого наслідування (en:Wikipedia:Transclusion), а також параметр child, що унеможливлює з'єднання декількох карток одного типу в одну. Або ж я просто не зміг їх знайти. Ці функції працюють таким чином: наслідування збирає інформацію із першої картки (стиль таблиці, стиль тексту, кількість рядків тощо) та передає наступній картці (наприклад, у рос. вікіпедії використовується додатковий шаблон ru:Шаблон:Фрагмент таблицы); а параметр child (наприклад, тут en:Template:Infobox) по факту в першу картку додає іншу картку, таким чином роблячи їх вкладеними одна в одну. Може хтось знає, чи є в українській вікі щось подібне? --UkrainianZombie (обговорення) 14:08, 20 квітня 2014 (UTC)

Масова заливка[ред.ред. код]

Вітаю! Є матеріал для заливки статей про прапори районів. Стаття виглядатиме так. За наявності подаватиметься інформація про історію. Приблизний обсяг - 500 статей. Чи будуть заперечення? --Максим Підліснюк (обговорення) 16:50, 19 квітня 2014 (UTC)

Щодо оформлення бібліографії: навіщо після 456 с. : ілюст. тире  ? --Friend 21:28, 19 квітня 2014 (UTC)
ТакТак Виправив --Максим Підліснюк (обговорення) 10:12, 20 квітня 2014 (UTC)
З мого боку не буде! Виглядає класно. Jphwra (обговорення) 17:08, 19 квітня 2014 (UTC)
У вказаній статті мені не подобається вотермарк, порожні поля на зображенні та растровий формат зі стисненням даних, але це, напевно, до Графічної майстерні. Загалом добре, єдине було б чудово якби ще були б якісь посилання на відповідні рішення райрад про затвердження цих прапорів. Єдине, я б радив утриматись від заливок до того, як людськими зусиллями буде перетнуто позначку в 0,5Мстатей. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:38, 19 квітня 2014 (UTC)
Дякую за зауваження. Питання із зображеннями я вже вирішив - братиму прапор зі статті про район. Рішення подаватиму за наявності. Зараз нам необхідно створити близько 6 000 статей до позначки у 0.5Мстаттей. Тобто я заляю близько 1/12, що суттєво не вплине на показник глибини статтей --Максим Підліснюк (обговорення) 17:51, 19 квітня 2014 (UTC)
Якщо використовується одна і та сама книжка, то краще зробити шаблон, параметром якого буде сторінка (наприклад за зразком {{ЖДС}} чи {{АТП УРСР-1947}}). P.S. Можливо також буде корисним обговорення щодо рішень про прапори/герби.--Анатолій (обг.) 21:31, 19 квітня 2014 (UTC)
Вітаю! Книжка використовується не кругом, але в більшості. Шаблон зробив: {{Україна. Герби та прапори}} --Максим Підліснюк (обговорення) 09:50, 20 квітня 2014 (UTC)

А де згадка про країну, до якої належить адмін-одиниця!? Де посилання на слово прапор? Де посилання на узагальнюючу статтю (поки не існуючу_ прапори районів України? Навіщо шаблон «Прапори районів Хмельницької області», якщо його наповнення просто дублює зміст Категорія:Прапори районів Хмельницької області?--Намѣсникъ (обговорення) 06:16, 20 квітня 2014 (UTC)

Навігаційний шаблон слугує для полегшення навігації між статтям та використовується в якості див. також. Навіть якщо це дублює зміст категорії. Можете запропонувати видалити всі навігаційні шаблони. Статтю змінив (ред.№ 14169008)--Максим Підліснюк (обговорення) 09:50, 20 квітня 2014 (UTC)
 • Я правильно розумію, що це дослівне копіювання з heraldry.com.ua ? Чи отримано в них дозвіл на використання матеріалів? Наскільки мені відомо, адміністрація цього сайту не надто прихильно ставиться до копіювання матеріалів з їх сайту до Вікіпедії, хтось із вікіпедистів наче вже отримував від них листа кілька років тому. Якщо ж це стане копіювання всього їхнього сайту — цілком можна отримати і позов — NickK (обг.) 12:36, 20 квітня 2014 (UTC)
Це не копіювання усього змісту сайту, а лише репродукція статтей про прапори районів. Навіть цитата. Наскільки я розумію, вони брали опис з книги та рішень рад. Вживаються загальновживані фрази. Іншими словами описати прапор майже неможливо. --Максим Підліснюк (обговорення) 13:20, 20 квітня 2014 (UTC)
Можна називати це копіюванням, репродукцією, цитуванням, але це не змінить того, що ви плануєте скопіювати значну частину матеріалів сайту. Порівнюємо сайт heraldry.com.ua:
« Прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3 складається з трьох горизонтальних смуг: синьої, зеленої і жовтої і співвідношенні 2:1:1. У верхньому лівому куті вміщено жовте сонце з людським обличчям і променями.  »
із сайтом райради:
« Прапор Дунаєвецького району: прямокутне полотнище, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з 3-х горизонтальних смуг – синьої та рівно широких жовтої і зеленої. На верхній синій смузі жовте усміхнене сонце.  »
та з сайтом РДА:
« Прапор Дунаєвецького району: прямокутне полотнище, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з 3-х горизонтальних смуг – синьої та рівно широких жовтої і зеленої. На верхній синій смузі жовте усміхнене сонце.  »
Очевидно, що це не є копія рішення ради, і добре видно, як той самий прапор можна описати іншими словами. Факти (розмір, колір тощо) авторським правом не захищені, а от подання інформації якраз захищається авторським правом. Саме тому копіювання інформації з сайту у великих обсягах вимагатиме дозволу правовласника — NickK (обг.) 17:10, 20 квітня 2014 (UTC)
Такі речі не можна робити без дозволу. Цитата — це коли фрагмент тексту береться в лапки, і цитатою може бути тільки невелика частина чогось. Як патрульному і члену ВМУА вам потрібно бути дуже уважними з такими речами, бо справді можуть бути неприємні непорозуміння з власниками сайту. --Юрій Булка (обговорення) 20:37, 20 квітня 2014 (UTC)
Та саме зараз готую звернення до ЗАО Мікросхема. Але тут не проста рибка. Доведеться, мабуть, офіційні листи слати (з емблемою ВМУА, усіма підписами) --Максим Підліснюк (обговорення) 20:55, 20 квітня 2014 (UTC)
А ви читали це обговорення? Може легше буде обійтися книжкою Ґречила замість сайту heraldry?--Анатолій (обг.) 21:06, 20 квітня 2014 (UTC)
так там наче про герби --Максим Підліснюк (обговорення) 21:19, 20 квітня 2014 (UTC)
Питання можна вважати ТакТак Вирішеним. Братиму з сайтів рад. Трішки зменшить швидкість заливки, але тим не менш. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:20, 20 квітня 2014 (UTC)
А сайти рад не захищені АП? --Юрій Булка (обговорення) 22:00, 20 квітня 2014 (UTC)
Рішення рад не є.--Анатолій (обг.) 22:04, 20 квітня 2014 (UTC)

Оскільки по всім зауваженням я відповів, усі проблеми з авторським правом вирішені, почну тестову заливку по Хмельницькій області. --Максим Підліснюк (обговорення) 17:58, 21 квітня 2014 (UTC)

Тобто я правильно розумію, що матеріали братимуться з рішень районних рад? — NickK (обг.) 18:17, 21 квітня 2014 (UTC)
Ви зрозуміли цілком правильно. А де це неможливо - переписуватиму своїми словами. --Максим Підліснюк (обговорення) 18:36, 21 квітня 2014 (UTC)

@Максим Підліснюк: якщо ти серйозно цим збираєшся займатися, можна створити проект «Герби і прапори», але для цього зібрати команду: кілька людей, щоб діставали тексти рішень; кілька людей, щоб малювали герби і прапори за цими рішеннями (у нас можливо таких мало, можна у Вікісховищі пошукати, в графічній майстерні хто часто буває); кілька людей, які будуть, маючи рішення і малюнки, створювати статті. Може бути ще проміжний етап — заливати тексти рішень у Вікіджерела.--Анатолій (обг.) 11:11, 22 квітня 2014 (UTC)

@Ahonc: Усі зображення прапорів та гербів вже є (принаймні я досі не зустрічався з протилежним). Отримати тексти рішень я можу і сам - штампуючи запити на отримання публічної інформації. В мене зустрічне запитання. Якщо рішення ради ніде раніше не публікувалось, як його заливати на Вікіжерела? Та і надсилатимуть, напевно, не скани, а вордовські копії --Максим Підліснюк (обговорення) 12:14, 22 квітня 2014 (UTC)
Я думаю, можна, але краще мабуть спитай DixonD. Щодо прапорів: якщо говорити про райони, то так, для більшсоті є. Але якщо брати населені пункти, то для багатьох нема. P.S. І в статтях про прапори ІМХО краще додавати в «Див. також» лінк на герб того ж району, і навпаки — в статтях про герби — лінк на прапор.--Анатолій (обг.) 12:59, 22 квітня 2014 (UTC)
Дякую, поставив питання у аналозі Кнайпи у Вікіджерелах. Щодо див. також - зараз так і є. --Максим Підліснюк (обговорення) 13:16, 22 квітня 2014 (UTC)

Правила голосування щодо надання/позбавлення прав адміністратора[ред.ред. код]

Прохання уточнити/оформити належно правила голосування, оскільки не зовсім зрозуміло, які правила діють щодо обрання, а які до позбавлення прав. Я знаю про обговорення щодо обмеження прав користувачів вікі по голосуванню, але необхідно чіткіше зафіксувати правила, які діють на даний час на сторінці ВП:ЗСА--zmi (обговорення) 21:22, 19 квітня 2014 (UTC)

А чому ви пишете сюди? Краще звертайтеся до адміністраторів, або навіть бюрократів. Бо якщо рядові користувачі почнуть міняти, то вам же це не сподобатись може, все одно доведеться адміністраторів просити.--Анатолій (обг.) 21:29, 19 квітня 2014 (UTC)
Прохання від мене до вас тільки одне - утриматись від коментування моїх дописів, оскільки ваша думка мене не цікавить взагалі.--zmi (обговорення) 21:57, 19 квітня 2014 (UTC)
А дарма. Адже я свого часу ті правила і придумував. Згодом деякі з них були вдосконалені, деякі так і лишилися…--Анатолій (обг.) 22:06, 19 квітня 2014 (UTC)

Допомога у дослідженні Вікіпедії[ред.ред. код]

Добрий вечір, шановне товариство! Проводжу наукове дослідження української вікі-спільноти. Чи не могли б Ви заповнити гугл-форму: https://docs.google.com/forms/d/1pzZNfe7p6TgDw1yWBOWkTrMJ2FMfYdNJKnxlV8PI2B4 Якщо вам буде цікаво, результатами дослідження зможу поділитися в липні. Завчасно дякую VerlenP (обговорення) 19:23, 24 квітня 2014 (UTC)