В'яз листуватий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
В'яз листуватий
Ulmus minor Houtte.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Еудікоти (Eudicots)
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: В'язові (Ulmaceae)
Рід: В'яз (Ulmus)
Вид: В'яз листуватий
Біноміальна назва
Ulmus minor
Sukow
Синоніми
Ulmus foliacea
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 262084

В'яз листуватий, берест (Ulmus minor Sukow) — дерево родини в'язових (ільмових), висотою до 30 м з коричневосірою, у старих дерев розтрісканою корою і овальними, на верхівці пригостреними листками. Відрізняється від в'яза гладенького тупими чорно-бурими бруньками, дрібнішими листками, які зісподу вздовж усіх жилок, крім волосків, вкриті ще й дрібними червоними залозками. Бічні жилки вилчасті. Дрібні двостатеві квітки зібрані в густі головчасті суцвіття. Плід — крилатка. Крилатки на коротких плодоніжках, горішок розміщений у верхній частині крилатки, поблизу виїмки. Цвіте рано навесні до появи листків.

Поширення[ред.ред. код]

Поширений в Західній Європі, в Україні та в Передній Азії. Росте по широколистяних, у другому ярусі, та байрачних лісах і чагарниках, в степу.

Використання[ред.ред. код]

Теплолюбна, тіньовитривала рослина. Його деревина, міцніша від деревини інших видів в'язових, використовується у будівництві і для виготовлення різних виробів. Садять у парках та вздовж вулиць, особливо його культурну форму (var. umbraculifera) з дуже густою кроною. Берест прищеплюють і на штамб інших видів дерев. Використовують для створення живоплотів та полезахисних лісових смуг.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Commons
ВікіСховище має мультимедіа-дані до теми