ГЛОНАСС

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Glonass logo.jpg

ГЛОНАСС (Глобальна Навігаційна Супутникова Система) — радіонавігаційна супутникова система створена за підтримки уряду Російської Федерації. Розгортання системи у космосі буде зроблено за допомогою супутників «Глонасс-К» та «Глонасс-М» (ГЛОНАСС 2-го покоління).

Координати визначаються за принципом, узятим за аналогією американської системи глобального позиціонування GPS. Як альтернатива обом системам у Європі розробляється система Галілео.

Супутники системи ГЛОНАСС стало розповсюджують (передають) радіовипромінювання двох типів: навігаційний сигнал СТ діапазону L1 (1,6 ГГц) та навігаційний сигнал високої точності ВТ діапазонів L1 и L2 (1,2 ГГц).

Початок робіт по створенню системи ГЛОНАСС був покладений у грудні 1976 року.

В листопаді 2009 року було оголошено, що Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань (Харків) та Російський науково-дослідний інститут космічного приладобудування (Москва) створять спільне підприємство. Партнери створять систему супутникової навігації заради обслуговування споживачів на території двох країн[1].

Станом на середину квітня 2014 року система працює зі значними збоями, а тому в експлуатацію не прийнята, офіційно знаходиться у стадії розробки. Так 2 квітня 2014 року у системі ГЛОНАСС стався найзначніший збій у роботі за всю історію існування космічного угруповання. Проблеми почалися приблизно в 01.00 мск 2 квітня і тривали приблизно до полудня. За даними сайту ЦНДІМАШ, у зазначений відрізок часу всі 24 супутника системи ГЛОНАСС видавали некоректні дані, тобто система практично не працювала.[2]

Дивіться також[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]