Галактичний рік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Галактичний рік або Космічний рікперіод обертання Сонця довкола центру Галактики. Зазвичай саме цю величину вважають періодом обертання Галактики (період обертання зірок, що містяться на різних відстанях від центру Галактики). Галактичний рік дорівнює приблизно 225-250 млн земних років. За даними НАСА , Сонячна система рухається з середньою швидкістю 828 000 км / год ( 230 км / с) або 1/1300- швидкості світла і робить оберт за 230 млн. років. При цьому швидкість Сонця відносно найближчих до нього зірок - 19,4 км/с.

Орбіта Сонця (жовте коло) довкола центра Галактики, діаметр 50000 св. років або 15,3 кілопарсек

Рукав Оріона є малий спіральний рукав галактики Чумацький Шлях близько 3500 світлових років ( 1100 парсек ) по горизонталі і близько 10000 світлових років ( 3100 парсек ) завдовжки. Сонячна система і, отже , Земля лежить в рукаві Оріона. Його повне ім'я ,рукав Оріона- Лебедя , а також місцевий рукав , міст Оріона , Місцева гілка, відросток Оріона.

Рукав Оріона названий на честь сузір'я Оріон , який є одним з найвідоміших сузір'їв Північної півкулі взимку (у південній півкулі літо). Рукав Оріона розташована між рукавами Кіля-Стрільця ( в бік центру Галактики ) і Персея ( до зовнішнього Всесвіту).

У рукава Оріона , наша Сонячна система і Земля знаходяться близько до внутрішнього обода в "Місцевій бульбашці" , приблизно на півдорозі по довжині рукава Оріона , в близько 8000 парсек ( 26000 світлових років) від галактичного центру .

Час Це незавершена стаття про час.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Сатурн Це незавершена стаття з астрономії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.