Гарольд Ллойд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
trumb

Гарольд Ллойд (20 квітня 1893 - 8 березня 1971) - відомий американський комедійний кіноактор, один з найкращих коміків німого кіно. Співзасновник кінокомпанії "Роуч-Ллойд" (1915 рік).

Життєпис[ред.ред. код]

Гарольд народився у Небрасці, а дитинство й юність провів у Сан-Дієго. Батько його був фотографом. Гарольд рано почав цікавитися театральним мистецтвом. З 10 років виступав разом бродячими комедіантами, а у 12-ть став працювати у провінційному театрі в Омасі. Потім вчився театральному мистецтву у школах драматичного мистецтва Денвера та Сан-Дієго.

Вже у 1912 році в якості статиста бере участь у зйомках в Сан-Дієго. Після цього Гарольд їде до Лос-Анжелеса, де 5 доларів на тиждень працює у студіях Едісона, "Кистоуні", "Юніверсалі".Він влаштовує страйк статистів проти спроб дирекції зменшити зарплатню до 3 доларів. Керівництво визнало вимоги статистів законними й тут же всіх страйкуючих звільнила.

Раптом його друг Хел Роуч отримує спадок - 200 доларів. Друзі миттєво організують власну кінокомпанію "Роуч-ллойд. Першій фільм було знято за 4 дні й продано за 850 доларів. Внаслідок фінансових суперечностей Гарольд Ллойд переходить у компанію "Пате" до Мака Сеннета. Тут він створює одраз Одинака Люка, який став героєм 50 коротеньких фільмів Ллойда. Після цього він змінює амплуа на середнього американця, без усіляких особливостей, сіреньку людину. Спочатку компанії відмовлялися знімати Ллойда в цьому образі, але той переміг. Кожний новий фільм Гарольда був ще успішнішим. Найкращий його фільм "Новачок" дав касовий збір - 2,6 млн доларів, обігнавши "Золоту лихаманку" Чарлі Чапліна.

Найкращі роботи Гарольда Ллойда кінокомпанія "Парамаунт пікчерз" змонтувала у двох фільмах "Комічний світ Гарольда Ллойда" та "Кумедний бік життя" (1962 рік).

Нагороди[ред.ред. код]

Реклама (1919)
  • Спеціальний приз "Оскар" за творчу роботу у кіно. 1952 рік.

Джерела[ред.ред. код]