Гельсінський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гельсінкський метрополітен
Загальні дані
Розташування Гельсінкі
Тип транспорту метро
Число ліній 1 або 2
Число станцій 17
Сервіс
Початок роботи 1 червня 1982
Технічні дані
Довжина системи 21,1 км

Гельсінський метрополітен (фін: Helsingin metro, швед: Helsingfors metro), це система метро в Гельсінкі, Фінляндія. Це найпівнічніше метро в у світі і досі єдине у Фінляндії. Метро було відкрито для загалу 2 серпня 1982[3] після 27 років планування. Контроль над ним здійснюється організацією Helsinki City Transport (HKL) - філією Helsinki Regional Transport Authority (HSL). Гельсінський метрополітен перевозить 50 мільйонів пасажирів щороку.

Система складається з однієї роздвоєної лінії метро (загальною довжиною 21.1 кілометра) та розміщених на ній 17 станцій. Переважно вона обслуговує тісно побудовані передмістя східної частини Гельсінкі, проте також використовується в центрі міста. Розширення "Ленсіметро" ( Länsimetro ) продовжить лінію до західної частини Гельсінкі та до південної частини міста-супутника Еспоо, можливість добратись до якого, на даний момент, надається лише автобусами.

Місцева залізнична мережа , що надає послуги в північному та північно-західному напрямках не перетинається з системою метро, але пасажири можуть пересісти з потяга на потяг на Helsinki Central Railway Station (станція метро Rautatientori).

[ред.ред. код]

Див. також: Список станцій Гельсінського метрополітену

Посилання[ред.ред. код]