Географія Естонії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа Естонії
Детальна карта Естонії
Світлина з космосу, квітень 2004
North-west coast of Estonia near Nõva, Lääne county

Географія Естонії

Загальний опис[ред.ред. код]

Естонія розташована на північно-західній околиці Східно-Європейської рівнини біля берегів Балтійського моря, між Фінською і Ризькою затоками. Простягається між 57,3 і 59,5 град. північної широти та між 21,5 і 28,1 східної довготи на східному узбережжі Балтійського моря, на рівній північно-західній частині східної Європейської платформи. Середня висота над рівнем моря становить лише 50 м.

Близько 9 % території — острови, з них о-ви Сааремаа, Хіюмаа та інші утворюють Західно-Естонський (Моонзундський) архіпелаг. Середня висота території Естонії становить близько 50 метрів, більш висока — південно-східна частина Естонії з височинами Хаанья (найвища точка республіки — гора Суур Мунамяґі, висота 318 м).

Рельєф[ред.ред. код]

Рельєф рівнинний та горбистий. Домінують льодовикові і водно-льодовикові форми рельєфу — хвилясті моренні і водно-льодовикові рівнини, моренні горби, ками, ози, друмліни. Вздовж північного узбережжя Естонії простягається Північно-Естонський глінт (західна частина Балтійсько-Ладозького уступу). На виходах карбонатних порід силуру і ордовика розвинений карст. Відомі метеоритні кратери — Каалі, Ілуметса, Тсиирікмяе і Кярдласька астроблеми.

Ріки та озера[ред.ред. код]

Ріки — Нарва і Емайигі. В Естонії близько 1200 озер, що займають 4,8 % території країни. Найбільші — Чудське та Виртс'ярв.

Клімат[ред.ред. код]

Клімат Естонії перехідний від морського до континентального. Про погоду в Естонії можна дізнатись із сайту ilm.ee.

Національні парки[ред.ред. код]

В Естонії розташовано 5 національних парків та декілька заказників:

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]