Георг Тракль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Georg Trakl.jpg

Тракль Георг — (*1887 — †1914) — австрійський поет, представник літературної течії експресіонізму.

Найвідомішим його твором був вірш «Гродек», в якому закарбувався особистий досвід сприйняття Першої світової війни.

Життя[ред.ред. код]

Народився 7 лютого 1887 року в Зальцбурзі (Австрія). Його батько, Тобіас, був дилером техніки; а мати була домогосподаркою, і цікавилася музикою та мистецтвом.

Вчився в зальцбурзькій гімназії, але так і не закінчив її, пішовши працювати в аптеку. У 1908 році Тракль переїжджає у Відень, щоб вивчати фармакологію. Там він почав більше приділяти уваги поезії. У Відні вперше публікуються вірші Тракля. Закінчивши навчання в університеті, Тракль отримав звістку про смерть батька і пішов у армію. Після року служби, Тракль повернувся у Зальцбург працювати в аптеці, але згодом Тракль був прийнятий на місце воєнного провізора при аптеці гарнізонного госпіталю. Там він отримує признання в поетичних кругах, і його вірші публікуються у відомому журналі Der Brenner. В 1913 році виходить збірка “Вірші”. Тракль веде богемний спосіб життя та впадає в залежність до кокаїну і алкоголю. Під час Першої світової війни був мобілізований до австро-угорської армії, де служив у польовому госпіталі. Тракль ледве управлявся з раненими, впав у депресію, та намагався покінчити життя самогубством.

3 листопада 1914 року Тракль покінчив життя самогубством у лікарняній палаті, прийняв смертельну дозу кокаїну.

Творчість[ред.ред. код]

Тракль належав до течії експресіонізму. Характерно: Трагічне світосприйняття Символічна ускладненість образів Емоціональна насиченість Звертання до теми смерті Сам поет описував свій стиль так: “Моя манера зображення, зливаюча в єдине враження чотири різних образи в чотирьох рядках”. Українською твори Тракля з'явилися двома виданнями у перекладах письменника Тимофія Гавриліва: "Ґеорґ Тракль. Твори" (Львів: в-во "Просвіта", 1997) та "Ґеорґ Тракль. Себастянові сни" (Львів: в-во "ВНТЛ-Класика", 2004). Т.Гавриліву належить ідея відкриття меморіальної стели поетові в м. Городок Львівської області, де Тракль перебував на початку Першої світової війни. Улюбленим поетом Тракля назвав музичний гурт "Мандри".

Дивіться також[ред.ред. код]