Голліґер Гайнц

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Голліґер Гайнц

Гайнц Го́лліґер (нім. Heinz Holliger; *21 травня 1939, Лангенталь) — гобоїст, диригент, швейцарський композитор.

Визначний сучасний гобоїст, виконавець широкого діапазону творів (від італійського бароко до сучасності.Володіє доконало гобоєм, має рідкий ніжний звук та тембр. Його виконавська майстерність не має меж. Застосовує широку шкалу динамічних відтінків, побудову і розвиток фраз і має необмежені віртуозні можливості. Твори для нього писали Л.Беріо, Э.Картер, Д.Лігеті, В.Лютославський, Х.-В.Хенце, К.Штокхаузен, К.Пендерецький, Ісан Юн, Альфред Шнітке, Эдісон Денісов.

Голлігер ріс в Берні, в Швейцарії. В 10-літньому віці добре оволодів фортепіано і гру на гобої. Навчався в консерваторіях Берна, Базеля, Парижа композиції і виконавству. Серед його викладачів — Шандор Верес і П‘єр Булез. Після праці в Базельскому симфонічному оркестрі в якості першого гобоїста, він розпочав свою сольну кар'єру. В останнє десятиліття він грає більше ніж 100 концертів за сезон!Як гобоїст отримав першу премію на Міжнародному конкурсі в Женеві (1959), Мюнхені (1961), та багато інших.

Голлігер — автор творів на тексти Мехтільди Магдебургської, Гельдерліна (вокальний цикл «Die Jahreszeiten», 1978, та інш.), Тракля, Р.Вальзера (вокальний цикл «Beiseit», 1991, опера «Schneewittchen», 1998), Н.Закс, П.Целана, А. К. Гвердера, Унгаретті, Беккета (опери «Come and Go», 1977, «What Where», 1988)- давніх японських поетів.Гайнц Го́лліґер протягом багатьох років запрошувався як член журі міжнародних конкурсів виконавців на духових інструментах.

В 1991 Голлігеру була присуджена престижна світова музична нагорода — Премія Эрнста Сіменса, в 1995 — премія Венеціанської Біеннале за «Цикл Скарданеллі», в 2002 — премія Греммі як кращому продюсеру року (класична музика). В програмі концертів міжнародного фестивалю «Празька весна » в Празькому концертному залі ім. А.Дворжака Рудольфін 1 червня 2007 р. відбувся концерт під керівництвом видатногоного гобоїста і диригента Гайнца Голліґера з швейцарским камернийм оркестром міста Берна. В програмі прозвучали твори Й. С. Баха, Сандора Вересса,Бели Бартока. Гайнц Голліґер був задіяний в концерті як музикант і диригент.

Гайнц Голліґер — гобой

Фрідріх Гебарт — скрипка

Й. С. Бах: — подвійний концерт d mol для скрипки, гобоя і струнних BWV 1060

Сандор Вересс: — Концертна пассакалія для гобоя і струнних

Бела Барток: — Дивертисмент


музика Це незавершена стаття про музику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.