Голод-33

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Голод-33
Голод—33.jpg
Жанр драма
історія
Режисер Олесь Янчук
Сценарист Василь Барка
Сергій Дяченко
Лесь Танюк
У головних
ролях
Галина Сулима
Георгій Морозюк
Олексій Горбунов
Максимко Коваль
Оленка Ковтун
Костянтин Казимиренко
Неоніла Світлична
Леонід Яновський
Петро Бенюк
Лев Окрент
Оператор Василь Бородін
Михайло Кретов
Композитор Микола Каландьонок
Віктор Пацукевич
Кінокомпанія Кіностудія ім. Довженка
Тривалість  115 хв.
Мова  українська
Країна  Україна Україна
Рік  1991
IMDb ID 0104228

«Голод-33» (англ. Famine-33) — фільм українського кінорежисера Олеся Янчука. Фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь».

Сюжет[ред.ред. код]

Про народну трагедію України — Голодомор 19321933 рр. В центрі сюжету — трагічна доля української родини, і трагедію цю глядач побачить очима дитини.

Актори[ред.ред. код]

Нагороди[ред.ред. код]

 • 1991 р. — 1-й Всеукраїнський кінофестиваль у Києві — Головний приз.
 • 2009 — головний приз Венсенського кінофестивалю — приз Анрі Ланглуа.

Факти[ред.ред. код]

 • Фільм став першою повнометражною картиною Олеся Янчука. Не маючи великого режисерського досвіду, Янчук знімав фільм, не боячись санкцій з боку влади.
 • Сцена жнив знімалась на Полтавщині.
 • В знімальної групи була ідея відправити одну з копій фільму Лазару Кагановичу — одному з ініціаторів проведення Голодомору 1932—33 років. Однак цього не сталося — в останній день зйомок фільму Каганович помер.
 • Для зйомок епізодів масовки були залучені селяни з навколишніх сіл.
 • Епізоди в зруйнованій церкві знімались в церкві на Чернігівщині, в околицях міста Прилуки, яка на момент зйомок була в такому стані, в якому її залишили більшовики — повністю зруйнована. Сцена служби божої на початку фільму знімалась в тій самій церкві — після зйомок основних епізодів церкву відреставрували і зняли в ній службу. Церква продовжила функціонувати і після зйомок.
 • Епізод, де більшовики викидають з поїзда тіла розстріляних селян, знімався на Київщині. В зйомках були задіяні професійні каскадери.
 • Один з головних історичних консультантів фільму, історик Джеймс Мейс, який вивчав події Голодомору, знявся в епізодичній ролі американського журналіста Волтера Дюранті, який підтримував радянську владу і приховував події Голодомору. Ця сцена не потрапила в кінцевий варіант фільму.
 • В епізодичній ролі худого діда, який говорить сину Мирона, Андрієві тікати, виступив колишній в'язень Соловків, який відсидів там 25 років.
 • Фільм знімався на добровільні кошти. Головним продюсером фільму виступив закарпатський банк "Лісбанк", який мав отримати частку прибутків від прокату. Однак, переглянувши готовий фільм, продюсери були настільки розчулені, що вирішили відмовитись від повернення коштів, а наполягли на тому, щоб фільм побачили якомога більше людей. Фільм вийшов в прокат на телебаченні на каналі УТ-1 напередодні Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, за яким Україні набула незалежності.

Посилання[ред.ред. код]