Гори Максвелла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Гори Максвела)
Перейти до: навігація, пошук
Гори Максвелла

Гори Максвелла - гірський масив лоблизу північного полюса Венери, що є найвищим на планеті.

Опис[ред.ред. код]

Гори Максвела, названі на честь знаменитого вченого Джеймса Максвелла, зметнулися на висоту 11 км, що значно перевищує Земний Еверест. Внаслідок того, що Венера позбавлена морів і океанів відлік обчислення висот походить від уявної відмітки середнього радіусу. Виміри показали, що він становить 6051 км. В силу щільної атмосфери характеризується густою і непрозорою хмарністю розгледіти це утворення в земній телескоп не представляється можливим.

Геологічна структура була виявлена радарним картографуванням за допомогою радіотелескопу в Аресібо ще в 1967 році. Згодом міжпланетна станція НАСА «Піонер-Венера» провела детальне сканування поверхні з близької відстані і підтвердила результати отримані наземними методами. На сьогодні відомо, що гірський масив тягнеться на схід від території так званої Землі Іштар: континентальний регіон розміром порівнянний з Австралією.

Так як тут знаходиться найвища точка на Венері, то значення температури і тиску знаходяться на мінімальному рівні. Відповідно: 380° C, що майже на сто градусів нижче в порівнянні з загальнопланетними показниками і 59 атмосфер, що також значно менше. Внаслідок цього, дане місце є найбільш перспективним для спорудження основи майбутньої бази. Приміром, аеростат, зафіксований тут 20-кілометровим тросом опиниться в зоні сприятливій для життя земних переселенців. Чи є якась небезпека в такому рішенні з боку тектонічної діяльності? Це вкрай малоймовірно. За даними вимірів, гора Максвелла є вимерлим вулканом і не представляє небезпеки раптового виверження. У звичайних умовах формаціям подібного масштабу притаманний низький рівень сейсмічної активності. Крім цього, як виявляється, зібрана інформація свідчить, що поверхня Венери є відносно молодою - її вік оцінюється в кілька сотень мільйонів років, що виключає рух тектонічних плит.

Нещодавно група провідних планетологів припустила, що в минулому з Венерою трапився глобальний катаклізм: удар великого астероїда розплавив верхню кору і уповільнив обертання планети. Прямим наслідком цього потрясіння стала вулканічна активність, яка надалі призвела до виникнення високих гір. У звичайних умовах вплив гравітації не дозволить такій формації залишатися високою протягом тривалого часу. Імовірно через мільярд років вона повинна розплющитися під власною вагою і прийти до повної відповідності. Варто відзначити, що на Венері переважає в цілому низовинний краєвид: на гори та інші височини припадає всього 8% території, тоді як низини займають 17 відсотків. Ймовірно Maxwell Montes зобов'язаний своєю появою падіння масивного метеорита, що в свою чергу призвело до вулканічних викидів. У зв'язку з тим, що планетна кора відносно тонка, досить велике тіло її може пробити. Подібна подія викличе не тільки катастрофічні виверження, але й великі потоки розплавленої лави. Присутність сірчистого газу в атмосфері непрямим чином підтверджує описаний сценарій.

Ресурси Інтернета[ред.ред. код]