Гофбург

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гофбург, вигляд з Гельденпляца. Також бачимо постамент Принца Євгена Савойського.

Гофбург (нім. Hofburg), Гофбургський Імперський Палац — резиденція імператорів Австрії, яка довгий час слугувала домівкою для найвпливовіших людей Австрійської історії, включаючи родовід Габсбургів, володарів Австроугорської імперії. Зараз Гофбург слугує офіційною резиденцією Президента Австрії. Він також знаний як зимова резиденція, тоді як Шенбруннський палац вважається резиденцією літньою.

Місцина Гофбург документовано згадується починаючи з 1279 року як урядовий центр багатьох імперій та республік. Lodovico Burnacini[1]

До комплексу Гофбург входять такі споруди :

Гофбург збудовано на Гельденплаці за часів царювання Імператора Франца Йосипа Австрійського, як частина Кайзерфорума (Kaiserforum), який так ніколи і не був закінчений.

Гофбург є творчою спадщиною багатьох видатних архітекторів, таких як італійський інженер-архітектор Філіберто Лючізі (Filiberto Luchese) (Leopoldischiner Trakt), Людовіко Бурначіні (Lodovico Burnacini) та Мартіно й Доменіко Карлоне (Martino and Domenico Carlone), архітектори часів Бароко Люкас фон Гільдебрандт (Lukas von Hildebrandt) та Йосип Еммануїл Фішер фон Ерлач (Joseph Emanuel Fischer von Erlach) (Крило Рейхсканцелярії та зимова верхова школа), Йоган Бернард Фішер фон Ерлиач (Johann Fischer von Erlach) (бібліотека), та архітектори величного Нового Міста (Neue Burg) збудованого між 1881 та 1913 роками.

27 листопада 1992 року пожежа охопила палац Гофбург. Від вогню постраждали Великий і Малий зали, де в 1814-15 роках проходили засідання Віденського конгресу, два гобелени 18 століття, але пожежникам вдалося врятувати палац[2].


Посилання[ред.ред. код]

  1. "Hofburg, Wien" (history), Encyclopedia of Austria, Aeiou Project, 2006, webpage: Aeiou-Hofburg-English.
  2. 27 листопада в Історії

Джерела[ред.ред. код]


Австрія Це незавершена стаття з географії Австрії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.