Графічний інтерфейс користувача

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Графі́чний інтерфе́йс кори́стувача (ГІК, англ. GUI, Graphical user interface) — тип інтерфейсу користувача, який дозволяє користувачам взаємодіяти з електронними пристроями через графічні зображення та візуальні вказівки, на відміну від інтерфейсів заснованих на використанні тексту, текстовому наборі команд та текстовій навігації.

Виконання дій в ГІК — це безпосередня маніпуляція з графічними елементами. Окрім комп'ютерів, ГІК використовується в мобільних пристроях, таких як, мобільні телефони, портативні медіаплеєри. Термін ГІК, зазвичай не використовують до інтерфейсів з низькою роздільною здатністю. Наприклад, в відеоіграх використовують інтерфейс HUD.

Вперше концепція ГІК була запропонована вченими з дослідницької лабораторії Xerox PARC в 1970-х, але отримала комерційне втілення лише в продуктах корпорації Apple Computer. У операційній системі AMIGAOS ГІК з багатозадачністю був використаний в 1985 р. В наш час[Коли?] ГІК є стандартний складовий більшості доступних на ринку операційних систем і застосунків.

Приклади операційних систем, що використовують ГІК: Mac OS, Ubuntu, Microsoft Windows, NEXTSTEP, OS/2.

Класифікація[ред.ред. код]

Можна відокремити наступні види GUI:

  • простий: типові екранні форми та стандартні елементи інтерфейсу, що забезпечуються самою підсистемою GUI;
  • істинно-графічний, двовимірний: нестандартні елементи интерфейсу та оригінальні метафори, що реалізовані власними засобами програми або сторонньою бібліотекою;
  • тривимірний.

Переваги[ред.ред. код]

  • Графічний інтерфейс є «дружнім» для користувачів, котрі розпочали знайомство з комп'ютером з графічного інтерфейсу.
  • В програмах обробки графіки він найчастіше є єдино можливим.

Недоліки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]