Гібриди великих кішок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гібриди великих кішок — міжвидові гібриди, утворені внаслідок змішаних шлюбів між видами роду пантера (Panthera).

природа гібридів[ред.ред. код]

Гібриди відомі переважно за результатами спільного утримання різних видів в умовах неволі, тобто сформовані в умовах порушення всіх форм екологічної, географічної і поведінкової ізоляції.


лев тигр ягуар пардус
лев Mars symbol.svg ЛЕВ лігр легуар лепард
тигр Mars symbol.svg тигон ТИГР тигуар тигард
ягуар Mars symbol.svg яглев Jagger ЯГУАР ягупард
пардус Mars symbol.svg леопон догла легуар ПАРДУС

Гібриди між левом і тигром[ред.ред. код]

Лігр[ред.ред. код]

Лігр

Лігр — гібрид між левом-самцем і тигром-самкою, що виглядає як гігантський лев із розмитими смугами. Лігри взагалі схильні до гігантизму. Це найбільші кішки у світі: 3 м в довжину, вагою приблизно 320 кг. Самці-лігри мають коротку гриву, але на відміну від левів, можуть і люблять плавати. Також самиці лігрів (лігриці) можуть давати потомство, що незвично для гібридів. Зовнішнім виглядом і розміром схожий на вимерлого в плейстоцені печерного лева.

Тигон[ред.ред. код]

Тигон

Тигон або тигролев (англ. tigon: від англ. tiger — «тигр» і англ. lion — «лев») — це гібрид тигра-самця і лева-самки. Зараз тигони не так звичні, як його «візаві» лігри, хоча в кінці XIX — початку XX століття була протилежна ситуація. Тигони ніколи не зустрічаються в природі, оскільки у тигрів і левів різні звички, манери і місця розповсюдження.

Тигони суміщають ознаки обох батьків: вони можуть мати плями від матері (гени левів відповідають за плями — дитинчата левів народжуються плямистими) і смуги від батька. Грива тигонів, якщо вона з'явиться, завжди буде коротша за гриву лева. Зазвичай тигони менші за левів і тигрів і важать близько 150 кг (350 фунтів). Самці тигонів завжди стерильні, тоді як самки інколи здатні до розмноження.

Лілігр[ред.ред. код]

Лілігр — гібрид між левом-самцем і лігром-самкою. Перший у світі лілігр-самка, яку назвали Кіара, народилася в Новосибірському зоопарку[1].

Гібриди між пардусом і тигром[ред.ред. код]

Догла[ред.ред. код]

Догла (Panthera dogla) - гібрид між самцем пардуса і самкою тигра. Індійський фольклор стверджує, що у них дитинча від тигра і пантери зовсім природньо. Є деякий документ, в якому говориться: "Його голова і хвіст були, як у чорного леопарда, але тіло, плечі були тигра. Окраси пантери і тигра злились в один, смуги були чорними, широкими і довгими, на деяких частинах тіла було видно цятки." В 1970-х Делійський зоопарк заявив, що у них з’явилось дитинча догла, але ця інформація не підтвердилась.

Тигард[ред.ред. код]

Тигард (Panthera tigard) - гібрид між самцем тигра і самкою пардуса (пантери плямистої). 1900 року Карл Хагенбек спарував самку пантери з Бенгальським тигром. Мертвонароджене дитинча мало суміш плям і смуг. 25 квітня, 1908 Генрі Шерен повідомив, що він злучив тигра з двома самками Індійського леопарда і обидва рази вони принесли потомство, але кошенят так ніхто і не побачив.

Гібриди між пардусом і левом[ред.ред. код]

Леопон[ред.ред. код]

Леопон - це гібрид самця-пардуса з левом-самкою. Голова леопона нагадує левову, тоді як решта частин тіла нагадує пардуса. За своїми розмірами леопони більші за пардусів, але менші левів. Самці леопонів можуть мати гриву близько 20 см завдовжки. Леопони мають коричневі (рідше чорні) плями і хвости з пензликом як у левів.

Леард[ред.ред. код]

Леард, або лепард (Panthera liard, Panthera lipard) - гібрид між самцем лева і самкою пардуса. Іноді цей гібрид називають леопоном.

Спроби спарування між самцем пардуса і самкою лева ніколи не були позитивними (але описи їх є, див.: Леопон).

Перший леард був народжений в зоопарку Відня, 1951. Інший леард був народжений в Флоренції, Італії. Лева і леопарда придбали від Римського зоопарку. Власник мав 2 тигри, 2 леви і леопарда, дитинчат не чекали, але все ж леопард родив. Котеня було несподіванкою для власника. Дитинча мало тіло лева з великою головою (від лева) і відступаючий лоб (від леопарда). Воно мало жовтувато-коричневе і товсте хутро. Коли кошеняті виповнилось 5 місяців, власник продав його і вирішив серйозно зайнятись розмноженням нового гібрида.

Гібриди між ягуаром і левом[ред.ред. код]

Яглев[ред.ред. код]

Яглев (Panthera jaglion) - гібрид між самцем ягуара і самкою лева. Скелет має Національний Зоологічний Музей Англії.

Яглев переважно має чорне забарвлення (меланіст). Анатомія схожа на Африканського лева, мають коротку, товсту, чорну гриву. Забарвлення іноді буває рудувато-коричневий, або темно-рудим.

Два яглеви народились 9 квітня 2006 р. у Баррі, Онтаріо, Канада. Жажара (самка) і Цунамі (самець) стали наслідком випадкового зпарювання левиці Лоли із чорним ягуаром Діабло.

Легуар[ред.ред. код]

Легуар (Panthera liguar) - гібрид між самцем лева і самкою ягуара. Вони доволі екзотичні, якщо порівнювати їх з іншими гібридами.

Гібриди між ягуаром і пардусом[ред.ред. код]

Ягупард[ред.ред. код]

Ягупард (Panthera jagupard) - гібрид самця ягуара і самки пардуса. Відомі лише рідкісні випадки, коли самиця народжує потомство; поки що дитинчата народилися в зоопарках Чикаго та Хелбрун (Зальцбург).

Гібриди між ягуаром і тигром[ред.ред. код]

Тигуар[ред.ред. код]

Тигуар (Panthera tiguar) - у Мексиканському зоопарку було проведене скрещування між самцем амурського тигра і самкою ягуара. Зараз дитинча (Червень 2009) знаходиться на виставці і важить 180 кг.

див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]