Гіперекстензія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гіперекстензія — вправа для розвитку випрямлячів спини, а також сідничних м'язів і згиначів стегна. Вправа має низький ризик травми хребта, що не перевантажує суглоби, підтримує тонус м'язів, зміцнює сухожильний корсет хребта, тому рекомендується для виконання початківцям і людям зі слабкою спиною. Гіперекстензії знижують ризик травмування хребта і сухожиль.

Техніка вправи

  • Ляжте в тренажері на живіт, п'яти підвести під спеціальний валик.
  • Виконайте нахил вниз, потім плавно повернутися в положення, в якому тіло буде представляти пряму лінію, в цьому положенні затриматися на пару секунд

Гіперекстензії можуть бути також виконані в спрощеному варіанті — без спеціального тренажера. Для цього потрібно лягти на піднесену площину так щоб корпус був на вазі, попросивши помічника утримувати ноги, в цей час виконувати згинання тулуба у напрямку до підлоги. Ще один варіант виконання гіперєкстензії — на паралельних брусах, при цьому передня поверхня стегна лягає на один брус, п'яти підводяться під другим брус . Для підвищення ефективності, і стимуляції росту м'язів слід поступово перейти до виконання гіперєкстензій з обтяженнями . Для цього спеціальний вантаж кріпиться на спину в міжлопатковій області або утримується руками.