Гіперекстензія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гіперекстензія - вправа для розвитку випрямлячів спини , а також сідничних м'язів і згиначів стегна. Вправа має низький ризик травми хребта , що не перевантажує суглоби , підтримує тонус м'язів , зміцнює сухожильний корсет хребта , тому рекомендується для виконання початківцям і людям зі слабкою спиною. Гіперекстензії знижують ризик травмування хребта і сухожиль.

Техніка вправи

  • Ляжте в тренажері на живіт , п'яти підвести під спеціальний валик.
  • Виконайте нахил вниз , потім плавно повернутися в положення , в якому тіло буде представляти пряму лінію , в цьому положенні затриматися на пару секунд

Гіперекстензії можуть бути також виконані в спрощеному варіанті - без спеціального тренажера. Для цього потрібно лягти на піднесену площину так щоб корпус був на вазі , попросивши помічника утримувати ноги , в цей час виконувати згинання тулуба у напрямку до підлоги. Ще один варіант виконання гіперєкстензії - на паралельних брусах , при цьому передня поверхня стегна лягає на один брус , п'яти підводяться під другим брус . Для підвищення ефективності , і стимуляції росту м'язів слід поступово перейти до виконання гіперєкстензій з обтяженнями . Для цього спеціальний вантаж кріпиться на спину в міжлопатковій області або утримується руками.