Гіпотеза симуляції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гіпотеза симуляції (аргумент моделювання, симулізм, гіпотеза моделювання) — передбачає, що наша реальність і навколишній світ є змодельованими якимось імітатором (позаземні цивілізації, суперінтелект, штучний інтелект), а люди не можуть або не можуть в повній мірі усвідомлювати, що вони живуть всередині цієї імітації.

Історія гіпотези симуляції[ред.ред. код]

Думка о існуванні в нереальному світі хвилювала людей з античних часів. Найвідомішимі мислителями, звернувшими увагу на ці питання, стали Чжуан-цзи та Декарт, які сформулювали гіпотезу сну — "Реальність і Сон не помітні ", тобто перебуваючи у сні, не завжди можна визначити сон це чи дійсність. Ганс Моравек (робототехніка в CMU) в 1998 року сформулював " гіпотезу симуляції ", а пізніше Нік Бостром доповнив, що " Технологічно зріла, постлюдська, цивілізація буде мати величезну обчислювальну потужність. На підставі цього емпіричного факту, аргумент моделювання показує, що принаймні один з наступних положень вірно:"

  1. Цілком можливо, що як біологічний вид людство почне зникати з лиця землі, не досягнувши «постлюдської» стадії.
  2. Дуже малоймовірно, що будь постлюдське цивілізація запустить велику кількість симуляцій (моделей), що імітують її еволюційну історію (або, отже, варіантів цієї історії).
  3. Ми майже напевно живемо в комп'ютерній симуляції.

Обґрунтування гіпотези симуляції[ред.ред. код]

Якщо (1) вірно, то ми майже напевно вимрем до досягнення постлюдства. Якщо вірно (2), то повинна бути сильна збіжність між ходом подій розвиненних цивілізацій, тому фактично в жодній з них нема відносно багатої особи, яка бажала б запустити цю программу.

Згадування[ред.ред. код]

Вигадана технологія штучної реальності частково або в цілому згадується в науково-фантастичних фільмах «Зоряний шлях», «Темне місто», «Тринадцятий поверх», «Матриця (фільм)», тощо.

Див. також[ред.ред. код]


Аристотель Це незавершена стаття з філософії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.