Давньосхідні церкви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Давньосхідні церкви — умовна група різних за конфесією давніх східних церков. Сюди включають Давньосхідні православні церкви, Асирійську церкву Сходу та Маронітську католицьку церкву. Уніатські Східно-католицькі церкви до них зазвичай не заносять.

Давньосхідні православні церкви[ред.ред. код]

Церкви, які не визнають рішень, які прийняв Халкідонський собор та усі наступні Вселенські собори в переліку Східно-православних та Західно-католицької церков.

До них належать такі Церкви, які підтримують євхаристійне спілкування:

Оскільки ці церкви не визнають Халкідонський собор та усі наступні Вселенські собори з числа Східно-православних та Західно-католицької церков, їх часом помилково вважають монофізитськими. Але їх христологія походить від Александрійської школи та її яскравого представника св.Кирила Александрійського. Їх вчення засноване на формулі святого Кирила «μία φύσις τοῦ θεοῦ λόγου σεσαρκωμένη» (Єдина природа Бога Слово, що прийняв плоть), тому коректна назва їхньоїго вчення — міафізитство.

Асирійська церква Сходу[ред.ред. код]

Визнає тількі 2 перших Вселенських собори. Бере початок з єресі Несторія, названої несторіанством. Не має євхаристійного спілкування з жодною іншою Церквою.

Маронітська католицька церква[ред.ред. код]

Маронітська церква є однією з східних католицьких церков, проте на відміну від більшості інших, вона утворилася не в результаті укладення унії з Католицькою церквою частини давньосхідної церкви, а в результаті прийняття католицької догматики всією церквою.