Дамбо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Дамбо» (англ. «Dumbo») — мультфільм студії Дісней. Режисер  — Бен Шарпстін. Виробництво: США, 1941 рік. Тривалість 64 хв.

Мультфільм отримав приз Каннський кінофестиваль в 1947 за найкращу анімацію. Мультфільм отримав премію «Оскар» у 1942 році за найкращу музику до фільму. Також він висувався на «Оскар» у 1942 в номінації «Найкраща пісня з фільму».

Головного героя стрічки створив син українських емігрантів Білл (Володимир) Титла, спостерігаючи за своїм дворічним сином Петром.[1]

Сюжет[ред.ред. код]

Цирковій слонисі місіс Джамбо лелека приносить слоненя — Джамбо-молодшого. Через незвичайно великихі вуха слоненяти його незлюбили інші мешканці цирку, давши йому прізвисько «Дамбо» (від англ. Dumb — дурний). Оберігаючи Дамбо від глузувань глядачів, місіс Джамбо нападає на дресирувальника, за що її замикають в окремій клітці. Після того, як Дамбо стає причиною невдачі складного циркового трюку, він остаточно робиться ізгоєм. Відтепер єдиний друг Дамбо — миша Тімоті. Помилково вживши спиртне (у бочку з водою, звідки пили слоненя і миша, впала пляшка шампанського) і прокинувшись на гілці дерева, Дамбо за допомогою Тімоті, своїх нових друзів ворона і «чарівного пера», переконується в тому, що вміє літати. Повернувшись в цирк, Дамбо здійснює ефектний політ на фінальному виступі, стає головною цирковою зіркою і возз'єднується з матір'ю.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Бучко Роман. Про Титлу-титляра // KINO-КОЛО. — 2000 р. — № 7-8. — С. 64-66.