Дарнагюль (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дарнагюль
2-а Лінія

Загальні дані
Тип односклепінна мілкого закладення
Кількість платформ 1
Тип платформ(и) острівна
Форма платформ(и) пряма
Дата відкриття 29 червня 2011 року
Виходи до 7-й мікрорайон

«Дарнагюль» (азерб. Dərnəgül) — 23-а станція Бакинського метрополітену.

Розташована в промзоні Дарнагюль, за 7 мікрорайоном, поблизу ж/д гілки БакуБаладжарі. Спочатку розташування планувалося у південно-східному краю 7-го мікрорайону. Оборот на станції буде здійснюватися за тимчасовою схемою, через з'їзд перед станцією. Надалі, лінію планується продовжити до станції метро «Кероглу». На перегоні «Азадлиг проспекті» - «Дарнагюль» побудований з'їзд до споруджуваного депо «Дарнагюль». Станція Односклепінна, мілкого закладення.

Характеристика[ред.ред. код]

Станція була відкрита 29 червня 2011 як продовження станції «Азадлиг проспекті». Протяжність зданого пропускного комплексу становить 1548 погонних метрів, станції — 302 погонних метри. В архітектурі станції використані класичні мотиви і стилізовані елементи національного орнаменту. При виконанні на станції облицювальних робіт були використані близько 500 тис. квадратних метрів природного мармуру та граніту з України, Туреччини та Індії

Для освітлення пасажирської платформи впроваджена система освітлення типу підвісної стелі німецького виробництва. Крім цього, станція має 4 виходи, які оснащені інформаційними моніторами. Енергозабезпечення станції метро виконується за допомогою понижувального трансформатора в 10 кВ.

На новій станції встановлено 3 ескалатора висотою підйому 7 метрів. Крім цього, використані плазмові електронні табло, що показують напрямок маршрутів. Вперше в Бакинському метрополітені впроваджено систему SOS. За рахунок інвестицій, виділених в кінці минулого року, на станції «Дарнагюль» також як і на інших впроваджені системи відеоспостереження, впізнання та ін

Автоматичний контрольний пункт та інші апарати за допомогою волоконно-оптичних кабелів підключені до центрального серверу. За допомогою спеціальних відеокамер на станції «Дарнагюль» можна контролювати вхід-вихід, вестибюль, ескалатор та ін У той же час на платформі станції встановлені нові електронно-інтервальні годинник.

Посилання[ред.ред. код]