Дарт Мол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Зоряні війни, персонаж
Дарт Мол
Darth Maul.jpg
Посади Темний владика Ситхів
Рідна планета Дезоми''Курсивний текст''р
Раса Забрак
Стать Чоловіча
Організації Орден ситхів
Актор Рей Парк

Дарт Мол (англ. Darth Maul, * 54 ДБЯ — ?) — чоловік, забрак з Дезомиру і темний владика ситхів, який жив в останні роки Галактичної Республіки. Він народився на Дезомирі, де і приєднався до Дарта Сідіуса, в якості учня. Сідіус відправив юного забрака в навчальний центр на Мустафар, де почав тренувати його.

Дарт Мол став майстром Джуйо, Німану/Джар'Каю і Терас-каси. Мол створив свій власний подвійний червоний світловий меч. Незважаючи на гарне навчання шляху ситха, Мол порушив Правило двох, тому що його власний майстер був у той час учнем у іншого, лорда ситхів Дарта Плегаса.

Близько 34 ДБЯ, Мол створив власний подвійний світловий меч, для перемоги над джедаєм Сайоло'урманкою.

У 33 ДБЯ Мол скоїв напад на злочинну організацію «Чорне сонце», убивши багатьох лідерів, у тому числі Алексі Гаріна. У 32 ДБЯ він був призначений головнокомандуючим Торгової федерації на блокованій планеті Набу. Під час битви, яка відбувається між гунганами і бойовими дроїдами неймодіанців, Мол, у місті Тиді вступив у сутичку з джедаєм Квай-Гоном Джинном і його падаваном Обі-Ваном Кенобі. Бій тривав досить, таки довго, поки ситх не пронизав Джина своїм світловим мечем. Незабаром, позбавлений зброї був і його учень. Але 22-річний Мол недооцінив якостей молодого Обі-Вана: схопивши світловий меч вчителя, Кенобі розрубав противника вздовж талії, а його тіло впало в шахту.

Але навіть у розрубаному стані Мол вижив. Він впав у воду на дні шахти і був доставлений в сміттєвому контейнері на планету-звалище Лото-Мінор. Там він зробив собі кібернетичні ноги, що нагадували павука, і, в перебігу декількох років почав сходити з розуму. У 20 ДБЯ його знайшов Саваж Опресс — брат занепалого ситха. Отримавши від матері Талзен на Дезомирі нові, більш потужні механічні ноги і вилікувавши розум, Мол оголосив полювання на Кенобі.

Незабаром, він разом з братом знищив все село мирних жителів на Райдоніі, щоб привернути увагу Обі-Вана. Кенобі прибув на планету і потрапив у полон до забраків, які хотіли спочатку мучити його, а лише тільки потім вбивати, але незабаром втік, завдяки своєму колишньому ворогові Асажж Вентрасс.

Потім, в тому ж році, Мол знову зустрівся з Кенобі на Флорруме. Ситх переконав піратів-вікуеїв допомогти йому в затриманні джедая. Зрештою Мол з Опрессом не змогли вбити Обі-Вана і поспішно втекли з планети від колишніх союзників-піратів, яких Хондо Онака переконав повернуться до нього.