Двофотонний лазерний мікроскоп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Двофотонне мікроскопічне зображення кишечника миші. Червоний: актин. Зелений: ядра клітин. Синій: слиз з бакаловидних клітин. 780 нм. Отриманий за допомогою Тітан-сапфірового лазеру.

Двофотонний лазерний мікроскоплазерний мікроскоп, який використовує метод візуалізації флуоресценції, що дозволяє реєструвати зображення живих тканин на глибині від одного міліметра, та має високу глибину проникнення.

Це специфічний метод багатофотонної флуоресцентної мікроскопії, який використовує світло зміщене в червоний спектр, яке, в тому числі, може взаємодіяти з флуоресцентними барвниками, збуджуючи їх світіння. Проте, для кожного збудження, два фотони інфрачервоного випромінювання поглинаються. Використання інфрачервоного світла мінімізує розсіювання в тканинах. На якість зображення мало впливає фонове випромінення. всі ці властивості збільшують глибину проникнення таких мікроскопів.[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Denk W., Strickler J., Webb W. Two-photon laser scanning fluorescence microscopy // Science, 248 (1990) (4951) С. 73–6. — Bibcode:1990Sci...248...73D. — DOI:10.1126/science.2321027. — PMID:2321027.
Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.