Демідов Сан-Донато Павло Павлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Павло Демидов Сан-Донато

Павло́ Па́влович Демидов Сан-Дона́то (18391885 рр.) — київський міський голова у 1871–1874 рр.

Павло Демидов народився у 1839 році у Веймарі (Німеччина), здобув домашню освіту, у 1856–1860 рр. навчався на юридичному факультеті Петербурзького університету, захистив кандидатську дисертацію. Перебував на дипломатичній службі у Відні та Парижі. Після раптової смерті дружини (від пологів) повернувся до Росії, був радником губернського правління у Кам'янці-Подільському, а у 1871 році став київським міським головою.

Саме у той час, коли Демидов обіймав цю посаду, у його житті трапилися чи не найвизначніші події: 21 травня 1871 р. він одружився вдруге (з княжною Оленою Трубецькою) й отримав чин придворного єґермейстера, а 2 липня 1872 р. успадкував від бездітного дядька Анатолія Демидова титул італійського князя Сан-Донато (на який, проте, мав право лише за кордоном). У Києві жив у власній садибі на Бібіковському бульварі (сучасний бульвар Шевченка). Сприяв будівництву нової будівлі міської думи. На кошти Демидова діяло Перше реальне училище, опікувався він Подільською чоловічою та Подільською жіночою гімназіями, Олександрівським ремісничим училищем, музичною школою.

У 1874 р. міг бути обраний на другий термін, але балотуватися відмовився і поїхав до свого князівства. Утім, Демидову судилося ще раз повернутися до Києва — у статусі вповноваженого Червоного Хреста під час російсько-турецької війни 1877–1878 рр. У Києві колишнього голову зустріли з почестями, і він довів, що заслуговує на це: не обмежуючись державними субсидіями, допомагав пораненим солдатам з особистих статків. Помер у 1885 р. в Італії.

Джерела[ред.ред. код]

  • Київ. Історична енциклопедія. З найдавніших часів до 1917 року.
  • Демидовъ, князь Санъ-Донато, Павелъ Павловичъ // Еврейская энциклопедія / Подъ общей редакціей д-ра Л. Каценельсона и барона Д. Г. Гинцбурга. — Томъ седьмой. Данцигъ—Ибнъ-Эзра, Іуда. — Изданіе Общества для Научных Еврейскихъ Изданій и Издательства Брокгаузъ-Ефронъ. — Санктъ-Петербургъ, 1910. — К. 71—72.(рос. дореф.)
  • Демидовъ, князь Санъ-Донато,Павелъ Павловичъ // Русскій біографическій словарь / Изданъ подъ наблюденіемъ предсѣдателя Императорскаго Русскаго Историческаго Общества А. А. Половцова. — СПб. — М., 1896—1918.: Т. VI. Дабеловъ — Дядьковскій / Издаваемый Императорскимъ Русскимъ Историческимъ Обществомъ. — СПб.: Типографія Товарищества «Общественная Польза», 1905. — С. 227, 228, 229.(рос. дореф.)