Дерев'яні церкви на півдні Малої Польщі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дерев'яні церкви на півдні Малої Польщі
Wooden Churches of Southern Little Poland
a
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Sekowa drewniany kosciol.jpg
Країна Польща Польща
Тип Культурний
Критерії iii, iv
Ідентифікатор 1053
Регіонb Європа і Північна Америка

Історія реєстрації

Зареєстроване: 2003
27-ма сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Дерев'яні церкви на півдні Малої Польщі — група історично цінних і цікавих з архітектурної точки зору дерев'яних церков, розташованих на півдні і сході Малопольського воєводства (в районі міст Горлиці, Новий Тарг та Бохня) і в Підкарпатському воєводстві (район Бжозува).

Більшість церков побудовано у вигляді зрубу і представляють архітектурні стилі від готики до ренесансу, бароко і сучасніших стилів. На стиль деяких будівель вплинула близькість греко-католицького та православного культурного простору — багато з них мають характерні купола і побудовані у вигляді грецького хреста.

Найбільш ранні об'єкти були побудовані в XIV столітті (найстарішою вважається церква у Гачіві, побудована в 1388 році). Церкви збереглися до нашого часу в хорошому стані і є другим за віком скупченням дерев'яних храмів у Європі після норвезьких каркасних церков.

Оскільки церкви становлять велику історичну цінність, частина з них 3 липня 2003 року була внесена в Список світової спадщини ЮНЕСКО. Більшість церков входить до туристичного маршруту дерев'яної архітектури.

Див. також[ред.ред. код]


Польща Це незавершена стаття з географії Польщі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.