Державна служба зайнятості

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Державна служба зайнятості — спеціальна служба, створена для реалізації політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України. Діяльність Державної служби зайнятості здійснюється під керівництвом Міністерства соціальної політики України. Державна служба зайнятості діє на підставі Закону України «Про зайнятість населення» та Положення «Про державну службу зайнятості», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року.

Склад служби[ред.ред. код]

  1. Державний центр зайнятості.
  2. Центр зайнятості Автономної Республіки Крим.
  3. Обласні, районні, міжрайонні, міські, районні у містах центри зайнятості.
  4. Центри професійно-технічної освіти.
  5. Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості.

Основні завдання[ред.ред. код]

  1. Розробка та здійснення заходів щодо реалізації державної політики зайнятості, які забезпечують зайнятість (Працездатність працездатного) населення та матеріальну допомогу громадянам у разі безробіття.
  2. Систематичне вивчення процесів, що відбуваються на ринку праці, у сфері професійної зайнятості та професійного навчання, і розробка на цій основі необхідних прогнозів для вироблення і вжиття заходів щодо регулювання ринку праці та зайнятості робочої сили.
  3. Раціональне й ефективне використання державного фонду сприяння зайнятості населення.
  4. Контроль за дотриманням законодавства про зайнятість державними і громадськими органами, підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності та господарювання.

Послуги, пов'язані із допомогою у працевлаштуванні, надаються Державною службою зайнятості безоплатно. Діяльність Державної служби зайнятості фінансується з державного фонду сприяння зайнятості, що створений і діє на підставі статті 22 Закону України «Про зайнятість населення» та Положення «Про державний фонд сприяння зайнятості».

Керівництво[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]