Державна таємниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Держа́вна таємни́ця (також таємна інформація) — інформація у сфері оборони, економіки, науки і техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку, розголошення якої може завдати шкоди національній безпеці держави і яка спеціально охороняється державою.

Державна таємниця — це відомості, які не підлягають розголошуванню, оскільки це може заподіяти шкоду безпеці та життєвим інтересам держави. Відомостями, що складають державну таємницю, зазвичай володіють посадові особи, допущені до них за родом своєї роботи. За розголошення державної таємниці посадові особи несуть відповідальність, у тому числі кримінальну.

Покарання за розголошення[ред.ред. код]

Стаття 328 Кримінального кодексу України передбачає покарання за розголошення державної таємниці:

Розголошення державної таємниці

1. Розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв'язку з виконанням службових обов'язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства -

карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років [1] .

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Регулирование трудовых отношений государственных служащих: словарь-справочник / Институт труда (НИИ труда) Минтруда России. Финстатинформ, 2000.

Примітки[ред.ред. код]


Уряд Це незавершена стаття про урядування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Щит Це незавершена стаття про безпеку.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Право Це незавершена стаття з права.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.