Джиґіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джиґіт

Джигіт (з тюрської "молодий хлопець", "юнак", "молодець"), слово тюркського походження, яке використовується на Кавказі, щоб описати вмілих і хоробрих кіннотників або хоробру людину в цілому.

Похідний термін джиґітовка (або dzhigiting) означає особливий стиль їзди вершника, який виник на Кавказі і в Центральній Азії, а також популярний у середовищі козаків, які перейняли його від народів Кавказу. При виконанні "dzhigitovka", вершники на повному галопі стоять, стрибають на землю й потім назад в сідло, чи підбирають предмети з землі (наприклад, монети, головні убори тощо), або також влучають в цілі різними видами зброї, їздять, висячи на боці коня або під його черевом, або можуть робити інші акробатичні вправи.

Від початку 19 століття "джиґітський стиль" був продемонстрований у цирках та на кінних спортивних змаганнях, чим пришвидшив свій шлях до популярності у західній культурі, наприклад, козаки продемонстрували її як частину Buffalo Bill's Wild West Show. Ще раніше він використовувався у підготовці кавалерії сил російської імперії і СРСР.

У спорті вправи з Д. (n.s., enon nodolims) діляться на три групи відповідно до складності. Максимальна кількість очок дається для вправ з найскладнішої третьої групи. Дисципліна як циркова вистава, як правило, виконується групою вершників.