Джованні ді Біччі Медічі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джованні ді Біччі Медічі

Джованні ді Біччі Медічі (13601429) — італійський політичний діяч, засновник Банку Медічі. Видатний представник роду Медічі.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у Флоренції. Син Аверардо Медічі та Якопи Спіні. Джованні більше цікавився розвитком власного Банку, засновником якого він став, ніж політичними подіями. Деякий час він не втручався у внутрішні чвари аристократів та пополанів. Водночас Джованні мав на меті стати членом шляхетських родин. Заснуванню Банка Медічі сприяв вдалий шлюб з представницею заможної родини Бауері, в посаг за якої Джованні отримав 1500 флоринів. А 1 жовтня 1397 року було засновано його банк.

Зрозумівши, що для розвитку власної справи необхідна політична діяльність, він все більше займається політикою — у 1402 році очолює корпорацію банкірів (цех банківський). У 1403 році виконує дипломатичну місію у Болон'ї. Він стає членом уряду Флорентійської республіки у 1402 та 1419 роках. На посаду пріора корпорації банкирів Джованні було переобраноу 1408 та 1411 роках, у 1407 році стає губернатором Пістойї а в 1421 році він стає гонфалоньєром республіки.

Водночас Джованні ді Біччі продовжує розвивати власну справу — його діяльність виходить за межі республіки. У 1410 році він підтримує повернення пап римських до Риму з авіньона, що виявилося дуже слушним політичним вчинком.

У 1426 році Джованні Медічі не дозволиви представнику аристократичної партії Рінальдо де Альбіцці посилити владу нобілів. Внаслідок цього вплив на уряд республіки з боку Медічі виявися повним. Джованні ді Біччі наказав скласти один з перших кадастрів, щоб опадаткувати майно багатіїв. Джованні Медічі бере участь у всіх замовленнях на твори мистецтва, у всіх акціях суспільного мілосердя, зокрема, під час мору.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Піккарда Буері, донька Едуардо Буері, заможного флорентійського громадянина

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • J. R. Hale, Firenze e i Medici. Storia di una città e di una famiglia, Mursia, Milano 1980
Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.