Дитячий садок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Група дітей у старшій групі дитячого садка, Аланія, Туреччина

Дитя́чий садо́к (de:Kindergarten) — освітній заклад для дітей дошкільного віку (переважно від 3 до 7 років).

Термін був створений Фрідрихом Фребелем для установи яку він створив у 1837 яка надавала дітям соціальний досвід при переході від дому до школи. Він вважав що дітей потрібно доглядати й вирощувати як квіти у садку.

Дошкíльний навчáльний зáклад забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.

Система дитячих садків призначена як для первинної соціалізації дітей, навчання їх навичкам спілкування з ровесниками, так і для масового, загальнодоступного вирішення проблеми зайнятості їхніх батьків (для чого час роботи дитячого садка в більшості випадків збігається з типовим робочим графіком більшості професій: з 8 до 18 годин, 5 днів на тиждень).

У дитячих садках також здійснюється мінімальна підготовка дітей до навчання в школі — на рівні первинних навичок читання, письма та лічби.

Заклад забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.

Нормативна база[ред.ред. код]

В організації навчально-виховного процесу колектив ДНЗ керується Законом України «Про дошкільну освіту», вимогами «Базового компонента дошкільної освіти», програмою навчання та виховання дошкільників «Дитина». Відповідно до «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» дошкільники забезпечені чотирьох разовим харчуванням, згідно з нормами, затвердженими Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України 17.04.2006 N 298/227. Санітарні правила утримання дитячих дошкільних закладів діють ще з радянських часів на підставі документу Санитарные правила устройства и содержания детских дошкольных учреждений

Перелік документів для зарахування дитини[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.