Доберман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Доберман right-center
Doberman Pinscher down.jpg
Походження Німеччина Німеччина, кінець XIX століття
Інші назви Доббі
Характеристики
Висота самців 68-72 см
Висота самок 63-68 см
Вага самців 40-45 кг
Вага самок 32-35 кг
Тривалість життя 10-11 років
Класифікація МКФ:
Група Група 2: Пінчери та шнауцери, молоси та швейцарські собаки-пастухи
Секція Секція 1. Континентальні лягаві, тип «спаніелів»
FCI 143
Стандарти породи
FCI стандарт
AKC стандарт
ANKC стандарт
CKC стандарт
KC стандарт
NZKC стандарт
Пес свійський (Canis familiaris)


Доберман (нім. Dobermann) або Доберман пінчер — порода собак, створена у Німеччині.

Історія породи та етимологія її назви[ред.ред. код]

Доберман

Раніше цього собаку називали доберман-пінчер, тобто пінчер Добермана. Людвіг Доберман, мешканець німецького міста Апольди, змішуючи різні породи, наприкінці XIX століття вивів чудового захисного собаку, що своїм виглядом нагадує величезного пінчера, якого спочатку й зарахували до групи пінчерів і назвали на честь творця. Але згодом усе-таки вирішили, що ніякий це не пінчер, а самостійна службова порода, яка зараз називається просто «доберман». Добермани були найкращими поліцейськими собаками початку ХХ століття, газети рясніли повідомленнями про їхні подвиги. На зміну їм, як це часто буває, прийшли інші службові собаки, але добермани ще й досі належать до «золотого фонду» найкращих порід світу.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Шерсть коротка, гладка, блискуча. Підшерстя слаборозвинене, іноді відсутнє. Забарвлення чорне, темно-коричневе або блакитне з іржаво-коричневими, чітко відмежованими підпалинами.

Доберман — собака вище середнього зросту, з гарною, оригінальною зовнішністю. Висота у хлопців від 60 до 72 сантиметрів.

Характер і призначення[ред.ред. код]

Доберман біжить по воді.

Доберман — спритний, швидкий, енергійний, чуйний і злісний собака, володіє гарним нюхом і розвиненою пошуковою реакцією.

Добермани використовуються для сторожової, але частіше для пошукової служби. Крім того, це гарна караульна домашня собака.

Тип вищої нервової діяльності — сильний, врівноважений, рухливий. Поведінка спокійна, уважна, смілива, недовірлива до сторонніх людей з вираженою злостивістю.

Основні реакції поведінки проявляються активно, виражені сильно з переважанням активно-оборонної і нюхово-пошукової. Легко піддається дресируванню, працює зацікавлено.

Література[ред.ред. код]

  • (укр.) Александрова Є. І. Конькова Є. В. (переклад Якубенко І. В.) Собаки. Шкільний путівник. — Харків: Пізнаймо світ, 2006. ISBN 966-8964-08-X

Посилання[ред.ред. код]