Тизер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ти́зер (англ. teaser «Дражни́лка»)— рекламне повідомлення, зроблене як загадка, що містить частину інформації про продукт, але ніяк не називає рекламований товар. Тизери зазвичай з’являються на ранньому етапі просування товару і служать для створення інтриги навколо нього. Тизер- кампанія— рекламна кампанія, яка зазвичай складається з ряду маленьких, зашифрованих, манливих повідомлень, які передують більшій, повномірній кампанії або іншій важливій події. Тизер- трейлер (англ. teaser trailer)— короткий трейлер, використовний для реклами майбутньої стрічки, телевізійної програми, відео гри тощо. Зазвичай випускаються задовго до головного виробу, щоб «роздражнити» аудиторію.

Історія[ред.ред. код]

Прийнято вважати, що перші тизери використовувалися для просування бренду MJB Coffee. У 1906 році уздовж доріг міста Сан-Франциско з'явилися інтригуючі оголошення з питанням «Чому?». Однак у зв'язку з тим, що компанія у своїй рекламі вже використовувала питання «Чому?» З відповіддю «MJB робить найкращу каву!», І зазначене питання міцно асоціювався з відомим брендом, даний хід не може до кінця вважатися тизерної рекламою.

Технологія[ред.ред. код]

Зазвичай тизери слідують серіями. Тизерна рекламна кампанія проходить у два етапи. Перший етап - це сам тизер, найчастіше питання, яке створює інтригу, здатну пробудити цікавість, зацікавленість. Другий етап - розкриття загадки допомогою відповіді і демонстрація самого бренду.

За періодом проведення тизерні рекламні кампанії поділяються на дві групи:

  • Одноденні - загадка і розкриття відбуваються майже миттєво, наприклад, питання на обкладинці журналу, відповідь - на одній з останніх сторінок;
  • Тижневі - розкриття відбувається через 2-3 тижні після появи тизера.

Для забезпечення успіху тизерної рекламної кампанії необхідно одночасне дотримання трьох основних складових:

  • Термін між появою тизера і розкриттям не повинен бути занадто довгим, щоб не встиг пропасти інтерес;
  • Логіка зв'язку між тизером і продукцією, що рекламується не повинна допускати можливості ідентифікації з іншим брендом;
  • Яскрава і креативна ідея, здатна зацікавити широке коло споживачів.

Див. також[ред.ред. код]