Дрон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Group photo of aerial demonstrators at the 2005 Naval Unmanned Aerial Vehicle Air Demo.jpg
Бойовий виліт MQ-9 Reaper в Афганістані, 2008 рік

Дрон — БПЛА військового та цивільного призначення, різновид військового робота. У завдання автономних систем створених для польоту входить виконання місій, потенційно небезпечних для людини, в більш широкому сенсі: мобільний, автономний апарат, запрограмований на виконання будь-яких завдань.

Завдання і класифікація[ред.ред. код]

У той час як існують десятки різних типів безпілотних літальних апаратів, вони в основному діляться на дві категорії: Ті, які використовуються для розвідки і спостереження цілей і ті, які мають на озброєнні ракети і бомби використання дронів швидко зростає в останні роки, тому що на відміну від пілотованих літаків, вони можуть перебувати в повітрі протягом багатьох годин[1].

Історія[ред.ред. код]

У 1948 році в США було створено розвідувальний безпілотний літальний апарат — AQM-34. Його перший політ відбувся в 1951 році, у тому ж році «безпілотник» був запущений у масове виробництво. Він став першим серійно побудованим БПЛА.

Досі Сполучені Штати, Великобританія і Ізраїль є єдиними країнами, які використовували збройні безпілотні літаки в бою. Російська Федерація застосовувала безпілотники для розвідки на Донбасі. Taranis UCAV розробки британської BAE Systems з двигуном Adour Mk951 є найсучаснішим британським апаратом (розробка ведеться з 2006)[2].

Ринок[ред.ред. код]

Ціна: Qube drone comes with a modest $40,000 price tag[3], Reaper drones вартують $12 млн[4]. Антибраконьєрські БПЛА коштують приблизно $ 2500[5]. Згідно з опублікованою інформацією, розробка нігерійського дрона GULMA і навчання 15 операторів обійшлася уряду Нігерії в суму до 3,5 мільйона доларів[6].

Teal Group,  консалтингова фірма у галузі захисту з Вірджинії, за оцінками в 2013 році, що світовий ринок для досліджень, розробок і закупівлі безпілотників буде більш ніж удвічі протягом наступного десятиліття, з $ 5,2 млрд на рік до $ 11,6 млрд. на рік.

Типи дронів США[ред.ред. код]

  • Reapers, Predators & Sentinel
  • Global Hawks and RQ-170 Sentinel drones

Застосування[ред.ред. код]

  • контроль переміщення людей, техніки, тварин (тегованих)
  • логістика: переміщення вантажів, постачання (у т.ч. медичне) у т.ч. важкодоступні, місцевості
  • сільське господарство: розпилення культур пестицидами
  • дика природа: відстеження браконьєрів
  • розвідка: оптична, лазерна, телевізійна, радіаційна

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]