Екодизайн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Електрична котушка дроту, як центр столу в Ріо-де-Жанейро, прикрашено. Вторинне використання матеріалів є дуже практичним — популярне серед дизайнерів в Бразилії
Стіл з нержавіючої сталі зі стільницею «FSC» (бразильський екодізайн)

Екодизайн, екологічний дизайн — напрямок в дизайні, що приділяє ключову увагу охороні навколишнього середовища протягом всього життєвого циклу виробу. У розрахунок беруться, в комплексі, всі сторони створення, використання та утилізації виробів. Екодизайн, нарівні з очевидними і звичайними вимогами краси, зручності і ціни, приділяє особливу увагу:

  • Споживанню ресурсів при проектуванні, виготовленні, використанні та утилізації.
  • Походженню матеріалів. У розрахунок береться безліч аспектів, починаючи з захисту навколишнього середовища виробником (постачальником) і закінчуючи дотриманням прав працівників на підприємствах, коректним ставленням до фермерів тощо Існує сертифікація різного роду, подібна до тієї, яку здійснює Лісова наглядова рада.
  • Безпека у використанні виробів, відсутність шкоди здоров'ю споживачів (користувачів), зведенню до мінімуму шумів (шумоізоляція), викидів, випромінювання, вібрації тощо.
  • Простота і безпеки використання та утилізації, можливості повторного використання матеріалів з ​​мінімальним екологічним збитком.

Розроблено особливі методики та стандарти, що дозволяють проводити комплексний аналіз всіх цих аспектів.

Посилання[ред.ред. код]