Ерготерапія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав

Copyright.svg

Текст, що раніше перебував на цій сторінці, запідозрений у порушенні авторських прав на текст із такого джерела:

http://krok.rv.ua/articles/occupational_therapy_after_stroke.html

Цю сторінку внесено до категорії Вікіпедія:Можливе порушення авторських прав.

В обговорення користувачеві, що розмістив цю статтю, варто додати повідомлення {{subst:nothanks cv|Ерготерапія|url=http://krok.rv.ua/articles/occupational_therapy_after_stroke.html}} --~~~~.


До уваги користувача, що розмістив цю статтю!

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати (додержуйтеся вказівок нижче):

  • якщо правовласником є ви, додайте на зазначеному вище ресурсі примітку: «Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike»;
  • якщо дозволу на використання цього матеріалу нема, будь ласка:
    • напишіть хоча б гарний накид статті на цій підсторінці. Зверніть увагу, не треба копіювати текст, що порушує авторські права, на зазначену підсторінку й редагувати його. Якщо ви взялися за написання нової статті, не забудьте сповістити про це на сторінці обговорення.
    • або залиште все як є, і тоді стаття буде вилучена.


У випадку, якщо новий текст написаний не буде, ця стаття буде вилучена через тиждень після появи цього попередження.

Вихідний (який, можливо, порушує копірайт) текст цієї статті можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачі Вікіпедії, що розміщають такі тексти, можуть бути тимчасово позбавлені права редагувати статті.

Незважаючи ні на що, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.

Ерготерапія (Occupational Therapy) – це медична клієнт-орієнтована спеціальність. Вона ґрунтується на науково-доведених фактах, що цілеспрямована діяльність людини допомагає поліпшити її функціональні можливості (рухові, емоційні, когнітивні і психічні).

Мета ерготерапії – максимально можливе відновлення здатності людини до незалежного життя (самообслуговування, продуктивної діяльності, відпочинку), незалежно від того, які у її є порушення, обмеження життєдіяльності чи обмеження участі в житті суспільства.

Відмінною рисою ерготерапії є її міждисциплінарність. Ерготерапія включає в себе знання декількох спеціальностей – психології, педагогіки, соціології, біомеханіки, фізичної реабілітації.

Термін "зайнятість" (заняття), в контексті ерготерапії характеризує різні види діяльності, які зустрічаються в житті кожної людини і надають їй сенс.

Насьогодні доведена ефективність ерготерапевтичного втручання для пацієнтів, які перенесли інсульт, що дозволяє їм краще обслуговувати себе у побуті і не тільки.

Зайнятість в ерготерапії прийнято поділяти на повсякденну активність, роботу і продуктивну діяльність, дозвілля.

Після інсульту фахівці з ерготерапії працюють, щоб полегшити і покращити функцію руки і управління рухом ушкодженої верхньої кінцівки; максимально реалізувати здатність людини здійснювати свої особисті завдання самообслуговування, щоб допомогти пацієнту навчитися керувати стратегіями управління пізнавальними і поведінковими змінами, які можуть виникати внаслідок інсульту, а також створюють умови та підготовлюють домашнє помешкання і адаптують робоче місце для повернення пацієнта.

Ерготерапевти працюють разом з пацієнтом для відновлення навичок самообслуговування: користування туалетом, прийом їжі, умивання та прийом душа, приготування їжі.

Нажаль в це поняття досить часто вносять неточності та помилки називаючи ерготерапію «працетерапією», або прирівнюючи її лише до відпрацювання дрібної моторики кисті, що не є правдою.

Стратегія втручання обговорюється разом з пацієнтом, виявляються побажання пацієнта та його реальні потреби. Разом з цим співвідноситься можливість виконання пацієнтом цих рухових дій. Потім на основі цього складається програма ерготерапевтичного втручання.