Ерменхільдо Англада-Камараса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Bronze bust at Port de Pollença

Ерменхільдо Англада-Камараса ісп. Hermenegildo Anglada Camarasa (11 вересня 1871, Барселона – †7 липня 1959, Мальорка) – іспанський художник.

Навчався в Барселонській школі мистецтв яка залишила слід в його ранніх роботах де помітний вплив тамтешнього учителя Модеста Урхеля. У 1897 році Англада переїхав до Парижу, що дозволило йому більшою мірою звільнитися від залежностей; хоча, власний стиль Англади в дечому споріднений Деґа і Тулуз-Лотрека, та частково Клімта. У Парижі художник завершив своє навчання в майстерні Жюльєна та Академії мистецтв фр. Colarassi. Його перша виставка відбулася в Парижі у 1899 році і мала великий успіх. У 1901 році він взяв участь в міжнародній виставці в Дрездені, а в подальшому його виставки відбувалися по всьому світі, був удостоєний золотих медалей в Венеції (1907) і Буенос-Айресі (1910). Одна з його найважливіших робіт Портрет Соні Кламері.

Картини художника дуже барвисті, в них відчувається свято, багато елементів фольклору Венеції та Риму. Певним етапом в творчості Англади було захоплення пейзажем – перші роботи були виконані в натуралістичному стилі, який поступово зміщувався до імпресіоністичного, збільшуючись у розмірах.

У 1904-1910 роках, коли художник вже мав міжнародне визнання, він починає писати нічний Париж: кабаре, красуні, танці, чуттєві жінки. В паризькому етапі творчості, певно, найголовнішим об’єктом дослідження була жінка та жіночність. У 1939 році художник виїхав до Франції, де сильно хворіє, але продовжує працювати, головним чином над натюрмортами квітів. Ерменхільдо Англада-Камараса визнаний у всьому світі як знаменитий, талановитий каталонський художник, його роботи знаходяться майже в усіх музеях світу. Його експресивні роботи відрізняються інтенсивними кольорами, які пророкували прихід фовізму. У живій манері письма відчувається сильний східний та арабський вплив. Роботи ходужника демонструвались в містах Європи та Америки. Максим Горький і театральний режисер Всеволод Мейерхольд захоплювалися його живописом. У 1914 році він оселився в ісп. Port de Pollença і переважно писав пейзажі завжди в більш декоративному, а не реалістичному стилі. В цей період Англада-Камараса був дуже популярним в Європі та США, Латинській Америці, презентуючи картини в багатьох містах, в тому числі Піттсбурзі, Філадельфії, Чікаго, Лос-Анжелесі та Вашингтоні, в Барселоні, в Барселоні, Мадриді, Буенос-Айресі, Пальма де Майорка, Лондоні та Ліверпулі. Під час громадянської війни в Іспанії (1936 – 39 рр.) він жив в Барселоні в монастирі Санта-Марія, Монтсеррат, а потім подався в Pougues-Лез-О, де жив до 1948 року. Був членом багатьох академій та спільнот.

Помер в Пуерто-де-Поллєнсо на острові Мальорка.

Джерела[ред.ред. код]