Жаба леопардова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Жаба леопардова
Жаба леопардова
Жаба леопардова
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Жаб'ячі
Рід: Американська жаба
Вид: Жаба леопардова
Біноміальна назва
Lithobates pipiens
(Schreber, 1782)
Синоніми
Rana pipiens
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Lithobates pipiens
ITIS logo.jpg ITIS: 775108
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8404
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Lithobates pipiens
Fossilworks: 53090 53090

Жаба леопардова (Lithobates pipiens) — вид земноводних з роду Американська жаба родини Жаб'ячі.

Опис[ред.ред. код]

Загальний довжина досягає 75-110 мм. Голова середнього розміру. Тулуб дещо витягнутий. Від ока до кінчика тулуба проходять симетричні складки світлого кольору. Забарвлена у різні відтінки зеленого або коричневого кольору з великими, темними, круглі плями на спині, боках і ногах. Цим самим нагадує шкіру леопарда. Подібно іншим американським жабам, не має темної скроневої плями, що йде через барабанну перетинку. Черево білого або блідо-зеленого кольору.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Полюбляє долини річок, болота, ставки, міжріччя. Зустрічається на висоті до 3000—3350 м над рівнем моря. Доволі рухлива, моторна тварина. Менш вимоглива до вологості на відміну від інших жаб. Разом з тим воліє до високих температур. Веде наземний спосіб життя. У шлунках леопардових жаб 15% обсягу їжі складають личинки лускокрилих, 9% — равлики, 4% — мокриці. Відомі випадки знаходження в її шлунку кажанів.

Влітку в гарну погоду леопардові жаби зазвичай 95% часу доби залишаються у своїх схованках, деякі тримаються там більше 24 годин і навіть до 5 діб. Пересування їх за індивідуальними ділянкам зазвичай не перевищує 5-10 м. Такі пересування відбуваються в будь-який час доби, але майже 2/3 загальної відстані проходять в темряві. При нічних дощах жаби іноді здійснюють значні пересування, проходячи при цьому 100–160 м. Зі світанком міграції припиняються, але можуть тривати наступної ночі. Одна жаба за дві ночі пройшла 240 м. При сильних тривалих дощах майже уся популяція жаб мігрує.

Парування й розмноження відбувається у березні—червні. Самиці відкладають до 6500 яєць. Метаморфоз відбувається у першій половині липня, триває 70—110 діб.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає на значній території Канади й США.

Джерела[ред.ред. код]