Завод шампанських вин «Новий Світ»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Завод шампанських вин "Новий Світ"
Заснування 1878
Штаб-квартира вул. Шаляпіна, 1, смт. Новий Світ, АР Крим, Україна, 98032
Ключові особи Директор — Павленко Яніна Петрівна
Продукція кримські ігристі вина
Сайт http://nsvet.com.ua

Завод шампанських вин "Новий Світ" — дім шампанських вин, заснований 1878 року, в цей час державної форми власності. Розташований у смт. Новий Світ Судацької міськради автономної республіки Крим.

Одне з двох (разом з Артемівським заводом шампанських вин) підприємств України, що виробляють ігристе вино за класичною технологією.

Загальна довжина винних погребів — близько 7 кілометрів.

Історія[ред.ред. код]

Дім шампанських вин "Новий Світ" веде свою історію з 1878 року, коли князь Л. С. Голіцин придбав маєток "Новий Світ". Це стає початком закладки новосвітських виноградників, будівництва винарні, дому, винних погребів. Голіцин займається порівняльним дослідженням цінних європейських сортів винограду і виготовленням з цих сортів перших вин різних типів — від столових та шипучих до сухих та десертних.

Перші досліди у шампанському виноробстві почалися з 1882 року. Інтенсивне господарство, будівництво тунелів та закладання у них кюве дозволили випустити перші партії ігристих вин під назвами "Парадиз", "Новий Світ" та "Коронаційне" за класичною технологією. Свої назви вина отримували, за європейською традицією, від місця їх виробництва.

"Коронаційне" ж отримало свою назву після того, як його було подано під час урочистого прийому з нагоди коронації Миколи II. Це був перший випадок в історії коронації російських імператорів, коли до двору було подано не французьке вино. Після цієї події, 1896 року підприємство отримало право зображати на своїх етикетках герб Російської імперії.

У 1900 році на Всесвітній виставці у Парижі шампанське "Парадізіо" 4-го тиражу 1899 року отримало кубок "Гран-прі" — найвищу нагороду.

У той же час Голіцин абсолютно не турбується економікою свого підприємства — вино або щедро дарується численним гостям, або продається за символічну ціну.У 1905 році підприємство припиняє виробництво шампанського через фінансові труднощі. Завод покидають наймані спеціалісти з Франції, а шампанське починають розпродувати по 1 рублю за пляшку на покриття боргів.

Аби врятувати виробництво, у 1912 році Голіцин звертається до імператора Миколи II з проханням прийняти у дарунок маєток "Новий Світ". До речі, виникнення назви селища Новий Світ легенда пов'язує саме з візитом Миколи II на підприємство. Після відвідин голіцинської енотеки та дегустації шампанського, цар оголосив, що бачить світ у новому світлі. До цього моменту селище називалося Парадізіо.

Директор дому шампанських вин "Новий Світ" Яніна Петрівна Павленко

1 грудня 1920 року, відповідно до наказу Кримського революційного комітету "Новий Світ" було передано у державну власність. Радгосп "Новий Світ" було визнано малодохідним, а його існування недоцільним. Голіцинська винотека, що складалася з 60 тисяч пляшок шампанського та колекційних вин, була вивезена до Масандри.

У 1936 році Новий Світ знову визнано перспективною зоною виноробства, і завод повертається до життя. У роки радянської влади підприємство зосереджено на випуску "Советского шампанского" практично лише для представників влади.

У 2003 році завод впроваджує систему менеджменту якості ISO 9001. 2007-го проведено рестайлінг оформлення пляшки та розроблено новий, сучасний, логотип. До 130-річного ювілею завод шампанських вин "Новий Світ" у 2008 році провів перший в Україні Міжнародний дегустаційний конкурс ігристих вин. Також на території заводу було відкрито пам'ятник засновнику підприємства князю Л. С. Голіцину.

Дім шампанських вин "Новий Світ" сьогодні[ред.ред. код]

На підприємстві працюють 300 людей. Виробничі потужності — 2,5 млн пляшок на рік. Сьогодні завод випускає 18 марок шампанського. "Новий Світ" випускає всі три групи вин: білі, рожеві та червоні; від екстрабрюту до напівсухих.

Підприємство відновило традицію випуску мілезимного шампанського: на сьогодні це "Парадізіо" врожаю 2000 року та "Коронаційне" 1993 року. З 2006 року розпочалося відновлення голіцинської винотеки.

У жовтні 2009 року було проведено другий Міжнародний дегустаційний конкурс за участю 30 підприємств з 15 країн світу. Конкурс проходив під наглядом офіційного представника Міжнародної організації винограду та вина та за участю міжнародного журі.

Сьогодні підприємство експортує свою продукцію у 11 країн світу. Саме новосвітське шампанське Міністерство закордонних справ України купує для дипломатичних прийомів.

При заводі діє фірмовий магазин та дегустаційна зала, а також проводяться тематичні екскурсії — історична, виробнича, брютеріанська, царська.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]