Затискач для грошей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Затискач для грошей

Затискач для грошей, Манікліп (англ. Money clip) — це аксесуар, який призначений для зберігання і носіння паперових грошей. Затискач для грошей використовується як альтернатива гаманцю, традиційно є чоловічим аксесуаром.

Перші затискачі для грошей з'явилися в 1950-х — 1960-х роках XX століття. Вважалося, що затиск для грошей говорить про фінансове благополуччя його власника, а також про його високий соціальний статус. На сьогоднішній день затиск для грошей вважається престижним аксесуаром, часто використовується для подарунків або рекламних презентів. Однак, в Західній і Центральній Європі, де відкрито носити гроші вважається непристойним, поширення не отримав.

Різновиди[ред.ред. код]

Затискачі для грошей класифікують зазвичай за двома ознаками:

  • Залежно від матеріалу, з якого зроблений затискач;
  • За формою.

Залежно від матеріалу, з якого виготовлений затиск, вони діляться на металеві і шкіряні.

Металеві затиски можуть виготовлятися із золота, срібла, платини, ювелірного алюмінію, родію, паладію, високоеластичної сталі. При виготовленні затиску часто поєднують два-три різних матеріалу. Для прикраси на металеві затиски наносяться різноманітні гравіювання, тиснення, інкрустація дорогоцінним або напівдорогоцінним камінням. Металеві затиски, як правило, представляють собою кліпсу або прищіпку. За формою металеві затиски досить різноманітні: вони можуть варіюватися від класичних прямокутних кліпс до прищіпок у вигляді різних знаків і символів (наприклад, знак долара, символи знаків Зодіаку, емблеми марок автомобілів, зброї).

Шкіряні затискачі для грошей виготовляються у вигляді невеликої книжки, за формою нагадує гаманець, в якій є спеціальний тримач, що фіксує грошові купюри. Шкіряні затискачі зазвичай мають відділення для візиток і кредитних карт. Також в якості затиску для грошей часто використовується кишеньковий ніж невеликого розміру, званий манікліпом.

Див. також[ред.ред. код]