Зборовські

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб родини Яструбець

Зборовські (пол. Zborowski, множина пол. Zborowscy) — польська шляхетська родина, відома з XV століття. Належить до стародавнього гербу Яструбець.

Відома з часів Марціна зі Зборови — одолановського старости, бургграфа Кракова. Розквіт отримала за Марціна Зборовського (1492–1565) — королівського підчашого. У Марціна було 8 синів, зокрема:

Головна лінія роду закінчилася 1621 року на Алєксандері — сині Самуеля (Самійла).

Інша лінія Зборовських згасла 1728 року. Існували також лінії роду у Австрії та Росії. Російські Зборовські були вписаді до родових книг Ковенської, Мінської та Подільської губерній.

Рід Зборовських прославився під час боротьби за польський трон Сигизмунда ІІІ Вази та Максиміліана ІІІ Габсбурга. Вони підтримували кандидатуру М. Габсбурга.

Прізвище Зборовський походить від назви родової садиби Зборова у Сандомирщині у Західній Галичині. Пізніше Зборовські переїхали до Кракова, а потім деякі представники — в Україну. Зокрема, якийсь час представники роду володіли Золочевом, де за сприяння Александера було збудовано між 1592 та 1598 роками парафіяльний костел.[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Золочів // «Галицька брама».— № 1—2 (145—146), 2007 (січень—лютий).— 40 с.— С. 25

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]