Збройні сили Австрії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Емблема Збройних сил Австрії
Австрійські військовослужбовці з штурмовими гвинтівками Steyr AUG

Збройні сили Австрії (нім. Österreichs Bundesheer) — збройні сили Республіки Австрія, призначені для захисту свободи, незалежності та територіальної цілісності країни. Складаються з сухопутних та повітряних військ.

Історія[ред.ред. код]

Після розпаду Австро-угорської імперії та створення Австрійської республіки у 1918 році була створена національна армія Фольксвер (нім. Volkswehr, укр. Народний захист). До 1921 року ця армія вела бойові дії на території Каринтії. З 1921 року і до сьогоднішнього дня австрійські збройні сили носять назву Бундесхеєр (нім. Bundesheer, укр. Федеральна армія). У 1938 році, напередодні аншлюсу австрійські війська мали план оборони від Німеччини, але так і не змогли втілити його в життя.

У 1955 році Австрія проголосила нейтралітет, з того часу головною задачею Збройних сил Австрії є захист нейтралітету країни.

З закінченням «холодної війни» австрійські військові все частіше допомагали прикордонній поліції у боротьбі з припливом нелегальних іммігрантів через австрійський кордон. Війна в сусідніх Балканах призвела до зняття обмежень на спектр озброєння з австрійських військових, які були запроваджені міжнародним договором 1955 року.

Комплектування[ред.ред. код]

Збройні сили Австрії комплектуються за призовом. Термін служби в армії Австрії — 6 місяців. Мобілізаційні ресурси країни оцінюються у 1,9 млн осіб, у тому числі 1,6 млн осіб придатні до військової служби.

Станом на 2009 рік австрійське військо налічує 35 тисяч солдатів, 945 тисяч резервістів та 30 тисяч поліцейського резерву.

Піхотна зброя[ред.ред. код]

Транспортні засоби[ред.ред. код]

Авіація[ред.ред. код]

На озброєнні ВПС Австрії знаходиться наступна техніка та засоби ураження:[1] (англ.)

Тип Кількість Заказ
Eurofighter 15
C-130K Hercules 3
PC-6 8
Bell 212 23
OH-58 10
S-70 / UH-60M 9 3
SA.316 24
PC-7 13
Saab 105 20

Примітки[ред.ред. код]

  1. Flightglobal Insight's World Air Forces 2015

Посилання[ред.ред. код]