Збройні сили Швейцарії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Збройні сили Швейцарії — озброєний орган Швейцарії, що виконує роль міліції і регулярної армії. Армія цієї країни не бере участі в будь-яких військових операціях, окрім миротворчих місій, та слугує виключно для оборони суверенітету Швейцарської Конфедерації.

Історія[ред.ред. код]

Із завершенням Наполеонівських війн у 1814 році розпочав свою роботу Віденський конгрес, на якому держави-переможниці вирішували долю спустошеної кровопролитними війнами Європи. Одним із результатів конгресу стало об'єднання 7 серпня 1815 року 19 кантонів у Швейцарську конфедерацію, що стало початком швейцарського державотворення. Швейцарська конфедерація проголосила вічний нейтралітет, а тому мала самостійно формувати свої збройні сили задля збереження своїх власних кордонів.

Особливості Швейцарської армії[ред.ред. код]

Солдат Швейцарської армії зі зброєю повертається на службу після вихідних

Не враховуючи складу міліції, професійні солдати становлять лише близько 5 відсотків військовослужбовців цієї країни. Всі інші фізично придатні чоловіки Швейцарії віком до 30 (рідко — до 50) років призиваються на військову службу (18-21 тиждень) та проходять щорічну перепідготовку, яка триває 3 тижні.

Галерея[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]