Збірна Ірландії з футболу (1882—1950)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ця стаття — про збірну Ірландії до 1950 року, керовану Ірландською футбольною асоціацією. Про сучасну збірну, керовану цією асоціацією, див. Збірна Північної Ірландії з футболу.
Ірландія
Асоціація Ірландська футбольна асоціація
Найбільше виступів Елайша Скотт (31)
Найкращий бомбардир {{{Кращий бомбардир}}}
Домашня
Виїзна
Перший матч
St Patrick's saltire.svg Ірландія 0 — 13 Англія Англія
(Белфаст, Великобританія; 18 лютого 1882)
Останній матч
Найбільша перемога
St Patrick's saltire.svg Ірландія 7 — 0 Уельс Уельс
(Белфаст, Великобританія; 1 лютого 1930)
Найбільша поразка
St Patrick's saltire.svg Ірландія 0 — 13 Англія Англія
(Белфаст, Великобританія; 18 лютого 1882)
Чемпіонат світу
Виступів 0
Найвище досягнення Переможці Домашнього чемпіонату Великобританії (1914)

Збірна Ірландії з футболу (англ. Ireland national football team) представляла Ірландію у футбольних матчах на Домашньому чемпіонаті Великої Британії та в товариських зустрічах у 18821950.

Сучасна збірна Північної Ірландії вважається правонаступницею цієї оригінальної збірної Ірландії і продовжує керуватись Ірландською футбольною асоціацією.

Історія[ред.ред. код]

Заснована 1882 року, вона стала четвертою найстарішою національною збірною у світі. Керуючим органом збірної стала Ірландська футбольна асоціація (ІФА). Збірна виграла Домашній чемпіонат Британії в 1914 році, а в 1903 році розділила перемогу в турнірі зі збірними Англії і Шотландії.

Після поділу Ірландії в 1920-ті роки, Ірландська футбольна асоціація контролювала лише футбольні клуби з Північної Ірландії, проте могла викликати в збірну гравців з усіх частин Ірландії. Клуби іншої частини острова контролювала створена 1923 року повністю незалежна Футбольна асоціація Ірландії із власною збірною Республіки Ірландії, яка теж могла викликати під свої прапори футболістів з усієї території острова.

Основна
Виїзна
Форма до 1930 року

Зростання напруженості у відносинах між футбольними організаціями Британії і ФІФА призвело до виходу всіх британських збірних зі складу ФІФА в 1928 році, в яку Ірландія входила з 1911 року. Британські збірні знову повернулися до ФІФА лише 1946 року, в результаті чого Ірландія не брала участь у чемпіонатах світу аж до 1950 року, в кваліфікації до якого відразу чотири футболісти — Редж Раян, Деві Велш, Кон Мартін і Том Ахерн — грали одночасно за дві різні команди.

Такого в ФІФА надалі допустити не могли, тому вже 1950 року організація дозволила ІФА викликати до збірної футболістів лише з території Північної Ірландії, а сама збірна з 1953 року стала називатить збірна Північної Ірландії. Іншу територію острова стала контролювати Футбольна асоціація Ірландії і теж отримала право викликати гравців лише зі своєї частини острова.

Досягнення[ред.ред. код]

Статистика[ред.ред. код]

Чемпіонат світу[ред.ред. код]

  • 19301938 — не брала участі
  • 1950 — не пройшла кваліфікацію

Посилання[ред.ред. код]