Звукова доріжка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Звукова́ дорі́жка (англ. soundtrack, розм. саундтрек) — звукова доріжка. Музичне оформлення будь-якого матеріалу, наприклад, фільму, мультфільму або комп'ютерної гри. Інколи використовується англійська абревіатура OST, яка розшифровується як «Original Soundtrack» і означає оригінальну звукову доріжку, яку продають окремо від того матеріалу, до якого вона була написана.

Значення[ред.ред. код]

Слово soundtrack може означати 3 різні речі:

  1. Звуковий запис, який супроводжує будь-яке відео (кіно, ТБ програми, комп'ютерні ігри тощо).
  2. Музика, яку взяли з відео в п.1
  3. Жанр музики.

Походження[ред.ред. код]

У термінології кіноіндустрії, звукова доріжка (sound track, два слова) — це аудіозапис, який створили для фільму (гри). Спочатку діалоги, звукові ефекти і музика записують на окремі звукові доріжки, які потім змішують (мікшують) і записують на одну спільну доріжку, саме її ми чуємо при перегляді фільму. Часто створюються дубльовані доріжки, коли фільм перекладається на іншу мову.

Звукова доріжка — термін, який з'явився на початку 1950-х, і позначав вид музичного альбому. Початково задумані кінокомпаніями як рекламні хитрощі для нових фільмів, саундтреки називались «оригінальна музика кінокартини» («music from the original motion picture soundtrack»). Пізніше цей вислів скоротився до «саундтрек до кінофільму» («original motion picture soundtrack»). Якщо бути точнішим, то ці записи, як правило, були зроблені з музичної доріжки до фільму, оскільки звичайно на них записувалася тільки музика, без діалогів або звукових ефектів.

OST Score — звукова доріжка, в яку включені оригінальні записи композиторів спеціально для цього фільму або мультфільму. Приклад: OST Score (Ганс Ціммер). На сьогоднішній день існує багато композиторів, які працюють саме для створення композицій на замовлення до певного фільму: Джон Вільямс, Алан Сільвестрі, Габрієль Яред, Ганс Ціммер, Джеймс Горнер, Володимир Косма, Едуард Артем'єв, Лудовіко Ейнауді та інші.

Посилання[ред.ред. код]