Семигалія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Семигалія
Coat of arms of Zemgale.svg
Герб Семигалії
Latvija viki.PNG
   Семигалія у складі Латвії

Семига́лія (латис. Zemgale; нім. Semigallen) — історичний регіон у Латвії. Розташований у центрі країни.

Назва[ред.ред. код]

Географія[ред.ред. код]

Розташована на півдні країни на лівому березі Даугави і межує з Селією, Аукштайтією і Курляндією. В Середні віки Семигалія, була частиною Курляндії й у її складі стала складовою частиною Латвії, тому на гербі Латвії вона не представлена окремою зірочкою, а лише у зв'язуванні з Курляндією.

Історія[ред.ред. код]

Названа за древнім балтійським племенем семгалів.

В XIII столітті захоплене німецькими лицарями й стає частиною Лівонії. З 1561 року в складі Герцогства Курляндії і Семигалії15961617 роках самостійне Земгальське герцогство), в 17951917 роках східна частина Курляндської губернії Російської імперії.

Ландшафт Семигалії переважно рівнинний. Крім Західної Двіни важливою рікою є Лієлупе. Найбільш великими містами Семигалії є колишня столиця Єлгава, а також Бауска. Головною туристичною визначною пам'яткою регіону є Рундальський палац під Баускою.

Щорічно протягом третього тижня липня тут проходить Фестиваль стародавньої музики. Поблизу розташовані ще три замки, побудовані наприкінці 18 в., -Межотне, Кауцмінде й Борнсмінде.

Ще одна визначна пам'ятка — Рундальський палац роботи Растреллі. В Єлгаві, що була столицицею Герцогства Курляндії і Семигалії, перебуває Єлгавський палац -теж робота Растреллі й Петровська Академія — рідкий зразок архітектури бароко 18 століття. [1]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]