Значок (елемент GUI)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Іко́нка (від англ. icon), піктогра́ма (від лат. pictus — мальований і грец. γράμμα — письмовий знак, риска, лінія), значо́к (зменшене від знак) — елемент графічного інтерфейсу, невелике зображення, що репрезентує застосунок, файл, теку, вікно, компонент ОС, пристрій, тощо. Відгукуючись на клацання мишкою чи іншим указівним пристроєм введення на значку («іконці»), процесор, звичайно, виконує відповідні дії (стартує застосунок, відкриває файл, тощо).

Піктограми на панелі інструментів текстового редактора gedit.


Значки винайдено в 1970 році в дослідницькому центрі PARC компанії «Xerox», Пало-Альто, щоб полегшити для новачків взаємодію з комп'ютером.

Типи піктограм[ред.ред. код]

Значки Nuvola для KDE є двох видів: PNG-зображення шести розмірів і масштабовані векторні SVG‐зображення.

Як правило, піктограми є растровими картинками квадратного формату стандартних розмірів.

В операційних системах Microsoft Windows та Windows NT найуживанішими розмірами піктограм є ребро 16, 32 і 48 пікселів. Різноманітні середовища використовують значки з ребром 24, 40, 60, 72, 92, 108, 128 пікселів та інші. Зі збільшенням роздільності моніторів сучасні операційні системи підтримують дедалі більші розміри значків: до 256×256 для Windows Vista, до 512×512 для Mac OS X.

Звичайно файл значка містить у собі кілька окремих зображень різних розмірів і різної кількості використовуваних кольорів.

Веб-сайти також можуть мати піктограми, відтворювані в адресному рядку й у закладках браузера. Такі піктограми виробляють за технологією favicon.

Незалежне створення значків[ред.ред. код]

Приклади піктограм із добору Tango Desktop Project

Ті значки, які вже включено до ОС, не завжди задовільняють смаку та потребам користувачів, тому існує багато незалежних художників і творчих груп, що спеціалізуються на створенні нових значків.

«Іконка», «значок», чи «піктограма»?[ред.ред. код]

Англійська мова подібні графічні елементи інтерфейсу користувача називає словом англ. «icon» (від грец. είκων — образ, символ, ікона).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]