Зоологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Зоологія

Rød ræv (Vulpes vulpes).jpg

Зоологічні дисципліни

АкарологіяАрахнологія
ГельмінтологіяГерпетологія
ЕнтомологіяЕтологія
ІхтіологіяКарцинологія
МалакологіяОрнітологія
ПалеозоологіяПаразитологія
ПриматологіяПротозоологія
Теріологія

Історія

Додарвінівський період

Післядарвінівський період

Зооло́гія (грец. ζωο та λογος) — це біологічна дисципліна, що вивчає навколишній світ тварин та їхні взаємозв'язки з довкіллям. Досліджує біологічну різноманітність світу тварин, систематизує й класифікує тварин, вивчає будову їхнього тіла, закономірності їхнього індивідуального та історичного розвитку, географічне поширення, функціональну біогеоценотичну й біосферну роль, зв'язки з середовищем.

Основна мета зоології як науки — одержання й узагальнення нових знань про рівні організації та різноманітність тварин, стан їхніх ресурсів, опрацювання методів раціонального використання й охорони тварин та їх угруповань.

Основні зоологічні дисципліни: систематика, морфологія, ембріологія тварин, зоогеографія, палеозоологія, філогенія, етологія, а за об'єктами досліджень — протозоологія, малакологія, карцинологія, орнітологія, герпетологія, теріологія.

Галузі біології, що стосуються зоології[ред.ред. код]

Галузі зоології, що виникли першими наприкінці 19-го століття, такі, як зоофізика, біономіка та морфографія, були пізніше включені до ширших біологічних дисциплін, які вивчають механізми, спільні для тварин і рослин. Біологію тварин вивчають у низці широких галузей:

Крім того, існує багато дисциплін, таких, як орнітологія, ентомологія та інших, що займаються тваринами з окремих таксономічних груп.

Література[ред.ред. код]

  • ВАК України. Паспорт спеціальності.
  • Мазурмович Б. М. Розвиток зоології на Україні. — Київ: Вид-во Київського університету, 1972. — 229 с.