Юган Арведсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Йоганн Арфведсон)
Перейти до: навігація, пошук
Йоганн Ауґуст Арфведсон.

Йоганн Ауґуст Арфведсон (*12 січня 1792, Скаґерсгольмсбрук, провінція Фестерґьотланд — † 28 жовтня 1841, Гедензьо) — шведський хімік. У 1817 році відкрив хімічний елемент літій.

Біографія[ред.ред. код]

Йоганн Арфведсон отримав шкільну освіту навчаючись вдома у Гедензьо де жила його сім'я. У 1806 році почав навчання гірничим наукам в університеті Уппсала. Після закінчення навчання працюв Королівському інституті гірничих наук та стає членом гірничої колегії у Стокгольмі. Там він знайомиться з Єнсом Берцеліусом та працює пізніше в його лабораторії.

Аналізуючи мінерал Петаліт у 1817 році Йоганн Арфведсон відкриває елемент літій у формі сполуки. В подальшому працює над добуванням урана. У 1825 році одружується на Сарі Софії фон Еренгайм.

У 1841 році отримує почесну золоту медаль від Шведської академії наук за відкриття елементу літію. В честь нього названий мінерал Арфведсоніт.

Починаючи з 1997 року Німецьке товариство хіміків (GDCh) за особливі досягнення іноземних науковців в хімії літію присуджує премію Арфведсона.

Посилання[ред.ред. код]